Wyszedł z domu i nie wrócił

Okładka książki Wyszedł z domu i nie wrócił Iwona Mejza
Okładka książki Wyszedł z domu i nie wrócił
Iwona Mejza Wydawnictwo: Oficynka kryminał, sensacja, thriller
Oficynka
2013-09-20
2013-09-20
literatura polska

1955

Lekki i niezbyt skomplikowany kryminałek.

Lekki i niezbyt skomplikowany kryminałek.

"Wyszedł z domu i nie wrócił" była to bardzo przeciętna książka. Nie podobała mi się. Dużo opisów, często dosyć niezrozumiałych. Główny wątek kryminalny ledwie wspomniany na początku książki, później w ogóle nie było o nim mowy, a wyjaśniony został dosłownie na paru stronach na końcu książki. Główny bohater w ogóle nie zapadł mi w pamięć, bo więcej go nie było niż był😆

Lekka powieść kryminalna. Momentami zabawna, nieco zwariowana. Bardzo bezkrwista, co obecnie w kryminałach jest rzadkością:) Bardzo przyjemnie się słucha.
To pierwszy kontakt z Autorką i z pewnością nie ostatni:)

To pierwszy kontakt z Autorką i z pewnością nie ostatni:)

Ciekawa zagadka w ciekawym mieście. Początek dość zawiły, ale potem było już lepiej. Rewelacyjnie pokazana pasja do kryminałów:)

"Podwójny nieboszczyk?
Czemu nie ?

Już sam tytuł książki pobudza wyobraźnię i ciekawość, o co chodzi...
I żeby się dowiedzieć, trzeba przeczytać.

Dwóch nieboszczyków w jednym grobowcu, jak to możliwe, skoro miał być pusty ?
Rozwiązanie tej zagadki wcale nie jest takie proste. Sprawa którą zajmują się policjanci ma początek dwadzieścia lat temu.
Ten cały incydent miał miejsce na jednym z cmentarzy w Oświęcimiu co stało się wielką sensacją. Nikt nie wie kto dokonał pochówku i kiedy.
Czytając książkę świetnie się bawiłam. Autorka trochę wodzi nas za nos nie zdradzająz finału, za to co chwilę podsuwając jakiś szczegół, który na wyjaśnienie wymaga sporo czasu.

Książka jak najbardziej mi się podobała i z czystym sercem polecam każdemu.

"Podwójny nieboszczyk?
Czemu nie ?

Już sam tytuł książki pobudza wyobraźnię i ciekawość, o co chodzi...
I żeby się dowiedzieć, trzeba przeczytać.

Dwóch nieboszczyków w jednym grobowcu, jak to możliwe, skoro miał być pusty ?
Ten cały incydent miał...

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki. Cieszę się bardzo, że mogłam przeczytać wciągający kryminał i razem z bohaterami odkrywać te wszystkie tajemnice i zagadki. Miło spędziłam czas z lekturą, dlatego spokojnie mogę Wam ją polecić.

Akcja książki toczy się w Oświęcimiu. Do Komendy Powiatowej trafia sensacyjna wiadomość, o tym, że na cmentarzu, w jednym z grobów znaleziono "podwójnego nieboszczyka". Jest to bardzo nietypowa i dość frapująca sprawa. Do jej wyjaśnienia zaangażowano 4 policjantów, na czele z komisarzem Sławomirem Ożegalskim. Póki co mają bardzo niewiele informacji i mnóstwo podejrzeń. Czują jednak, że za tą sprawą kryje się coś więcej. Wiedzą, że to może być jedno z ciekawszych dochodzeń, jakie mieli okazję do tej pory prowadzić. Nie spodziewają się jednak, że ta sprawa swój początek miała ponad 20 lat temu... Kim okażą się osoby pochowane w grobowcu? Jaka tajemnica się za tym kryje? Kto jest w to zamieszany? Co uda się ustalić? Czy oświęcimski cmentarz okaże się czymś jeszcze niż tylko miejscem do pochowania zmarłych? Na te wszystkie pytania, odpowiedzi znajdziecie podczas czytania tej lektury.

Jak powiedziałam na początku, uważam swoje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki za bardzo udane. Bardzo lubię czytać kryminały i na chwilę poczuć się jak prawdziwy detektyw. Przyznam się szczerze, że finał mnie zaskoczył, choć początkowo miałam pewne podejrzenia co i kto ;) niemniej podczas czytania lektury świetnie się bawiłam i bardzo dobrze spędziłam czas. Początkowo może między nami nie zagrali, ale później poczułam flow i poszło ;) wystarczyło się po prostu wczuć ;) Autorka ma lekki styl. Przyjemnie się to czyta, a historia jest bardzo spójna. Momentami miałam wrażenie, że ta historia działa się naprawdę. Czułam ogromne podniecenie, gdy udawało się dopasować kolejne elementy układanki, bo to zbliżało nas do końca tej jakże ciekawej i nietuzinkowej j
historii. Oczywiście również bardzo podobało mi się to, że akcja dzieje się tutaj w Polsce, i choć nigdy nie byłam w Oświęcimiu, czułam się tak, jakbym bardzo dobrze znała opisywane przez Autorkę miejsca. Uważam, że jest to świetna książka dla wszystkich, którzy lubią lekkie kryminały, zagadki i tajemnice.

Jeśli szukacie ciekawej książki z gatunku kryminalnego, zdecydowanie powinniście sięgnąć po książkę Pani Iwony. Myślę, że zaciekawi Was tak samo jak i mnie ;) jedno jest pewne, z pewnością dobrze spędzicie czas z lekturą ;) bardzo dziękuję Wydawnictwo Oficynka i Pani Dorota Lińska-Złoch za możliwość zrecenzowania tej pozycji ;) polecam Wam bardzo tę lekturę i przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów ;)

Autor Iwona Mejza
Tytuł Wyszedł z Domu i nie wrócił
Wydawnictwo
Premiera
Kategoria
#premiera

Początek książki trudny do przebrnięcia dużo wątkowa zawiła ,ale czytając dalej zagłębiałem się w fabułę ,która coraz bardziej przekonuje ,że warto było ja przeczytać . ( Choć trwało to troszkę aż zaskoczyłam )
Wątek lekko - kryminalny, sprawa do rozwiązania , śledztwo trwało zdecydowanie za długo, lecz tym samym wciągała i byłam ciekawa jak się zakończy .
Ciekawe opisy miasta Oświęcim czytałam z zainteresowaniem ,dowiedziałam się o mieście ciekawych szczegółów .W Oświęcimiu chyba jak każdy zna że strony obowiązkowej wycieczki szkolnej .

Można podsumować , kryminał warto przeczytać oczywiście tak jak każda książkę Polskich autorów .
Dziękuję za książkę wydawnictwu Oficynka .

Autor Iwona Mejza
Tytuł Wyszedł z Domu i nie wrócił
Wydawnictwo
Premiera
Kategoria
#premiera

Wątek lekko - kryminalny, sprawa do rozwiązania ,...

„Podwójny nieboszczyk? Czemu nie...”

„WYSZEDŁ Z DOMU I NIE WRÓCIŁ”

AUTOR: IWONA MEJZA

WYDAWNICTWO: OFICYNKA

Lubicie rozwiązywać zagadki? Zastanawiacie się co się stało i kto jest kim?

Autorka zaprasza nas do rozwiązania najnowszej sprawy komisarza Sławomira Ożegalskiego.

Upalny dzień nie zapowiadał nic nadzwyczajnego. Policjanci z Komendy Powiatowej w Oświęcimiu nie spodziewali się, że ten dzień będzie inny niż zazwyczaj. Posterunkowy Bućka po powrocie na komendę przywóz nowości zasłyszane od dwóch starszych kobiet. Okazało się, że na parafialnym cmentarzu w jednym z grobowców znaleziono nieboszczyka, nic by w tym nie było dziwnego ale?! no właśnie bo jak się okazało grobowiec powinien być pusty, a do tego znaleziono jeszcze jednego nieboszczyka. Kto tak naprawdę leży w grobowcu? Kto jest tak naprawdę właścicielem krypty? I dlaczego tyle osób się nim interesuje?
Po wnikliwiej analizie przez ekipę policjantów okazuje się tropy prowadzą do wydarzeń sprzed dwudziestu lat.
Kim jest Amelia, która pojawia się po kilku latach ponownie w Oświęcimiu? Sebastian Kloc nałogowy alkoholik i z powołania poeta jaką ma tajemnicę?

„Wyszedł z domu i nie wrócił” mogę śmiało powiedzieć, że jest to lekki kryminał z dawką humoru. Nie zmrozi was krew w żyłach i nie będziecie się bać. Bardzo mi się podobała i chociaż na początku troszkę powoli się rozkręca, to z czasem coraz bardziej i nie można się od niej oderwać. Czyta się lekko z ciekawością i zastanowieniem się kto jest kim i co się wydarzyło. Dopóki nie odkryłam co się wydarzyło nie mogłam odłożyć książki na bok.

Policjanci, mieszkańcy i pracownicy cmentarza nadają bardzo ciekawą pełną tajemnic historię.
Przeskok czasowy wyciąga na światło dzienne coraz to nowe fakty i tajemnice. Mamy tutaj połączenie zupełnie obcych osób ze sobą i do końca nie wiemy co się wydarzy. Bohaterowie są świetnie wykreowani, których możemy sobie wyobrazić. Posterunkowy Bućka jego herbatki i ziółka, którymi raczy swoich kolegów rozbawił mnie do łez :):):)

Wciągnęła mnie niesamowicie i chociaż było to moje pierwsze spotkanie z autorką mogę śmiało powiedzieć że sięgnę po kolejne książki autorki. Podoba mi się lekkość pióra autorki oraz styl pisania.

Zapraszam wszystkich serdecznie do sięgnięcia po książkę która umili wam wieczór z lekką i ciekawą fabułą z którą warto spędzić czas.

Iwona Mejza prowadzi nas przez Oświęcim od strony, której nie znałam. Przybliża nam obiekty zabytkowe, ulice, sklepy kawiarnie oraz Plantami nad rzeką Sołą możemy poczuć jakbyśmy się przechadzali po nim razem z mieszkańcami.

Bardzo polecam nie pożałujecie. Skusicie się? Do zaczytania...:)

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Oficynka za egzemplarz książki do recenzji.

„Podwójny nieboszczyk? Czemu nie...”

„WYSZEDŁ Z DOMU I NIE WRÓCIŁ”

AUTOR: IWONA MEJZA

WYDAWNICTWO: OFICYNKA

Lubicie rozwiązywać zagadki? Zastanawiacie się co się stało i kto jest kim?

Ja polecam powieść “Wyszedł z domu i nie wrócił” osobom, które lubią kryminały w lekkim wydaniu. W których na plan pierwszy wysuwa się sposób rozwiązania zagadki kryminalnej. Tu nie znajdziecie brutalnych scen, krew nie leje się strumieniami, ani akcja nie galopuje. Za to dostaniecie sprawę sprzed lat, gdzie mozolnie trzeba zebrać informacje, a jest to utrudnione, gdyż wiele osób już nie żyje i świadków wydarzeń pozostało nie wielu. Przy okazji poznacie życie prywatne policjantów oraz trochę ciekawostek o Oświęcimiu.

Ja spędziłam miło czas czytając “Wyszedł z domu i nie wrócił”. Wraz z bohaterami przemierzałam Oświęcim, który wydawało mi się, że znam. Pani Iwona jak wytrawny przewodnik zaserwowała mi sporo informacji, które teraz sprawdzę na żywo, bo warto zobaczyć to o czym się czyta.

„Wyszedł z domu i nie wrócił” Iwona Mejza – Pierwsza książka autorki, którą miałam przyjemność przeczytać i na pewno nie ostatnia. Podoba mi się styl i sposób pisania Pani Iwony. Czytając miałam wrażnie, że oglądam film.Słowo pisane stało się ekranem. Czy w dzisiejszych czasach można zniknąć? Czy jest możliwe, że nikogo nie zdziwi brak sąsiada, kolegi lub znajomej? Nie jestem w stanie odpowiedzieć na te pytania. Jestem ciekawa, czy po lekturze będziecie portafili na nie odpowiedzieć. Moim zdaniem bardzo dobra pozycja na obecnym rynku książek.

• Kryminały
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Wyszedł z domu i nie wrócił