Miasteczko Salem

2009-03-26
2009-03-26
Arkadiusz Nakoniecznik
śmierć zło strach wampir Salem

Okładka książki Tygrys tu, tygrys tam... Joan Aiken, Isaac Asimov, Ambrose Bierce, Robert Bloch, Ray Bradbury, Ramsey Campbell, Roald Dahl, Stephen King, Richard Matheson, William F. Nolan, R.L. Stine
Tygrys tu, tyg... Joan Aiken, Isaac A...
Okładka książki Mroczna Wieża: Długa droga do domu Peter David, Robin Furth, Richard Isanove, Stephen King, Jae Lee
Mroczna Wieża:... Peter David, Robin ...
Okładka książki W cieniu Mistrza Lawrence Block, Jan Burke, Michael Connelly, Thomas H. Cook, Nelson DeMille, Jeffery Deaver, Tess Gerritsen, Sue Grafton, Steve Hamilton, Edward D. Hoch, T. Jefferson Parker, Laurie R. King, Stephen King, Laura Lippman, Sara Paretsky, P.J. Parrish, Edgar Allan Poe, Peter Robinson, S. J. Rozan, Lisa Scottoline, Joseph Wambaugh
W cieniu Mistrza Lawrence Block, Jan...

Dobra pozycja, jednakże strasznie się dłużyła. Od połowy zmuszałam się do dokończenia książki. Zakończenie nie porwało mnie.

"Miasteczko Salem" Stephena Kinga czytałam dawno temu, będzie to już z jakieś 20 lat🙈 W zasadzie to w gimnazjum głównie, u mnie, przeplatał się King z Mastertonem. Dawno już chciałam zrobić sobie powtórkę z lektur tego autora, ale jakoś zawsze nie było na to czasu. Aż trafiłam na maraton #marzeczkingiem organizowany przez @ksiazkowe.ubocze który mnie do tego zmotywował.
"Miasteczko Salem" to jedna z moich ulubionych książek autora. No...wiecie, z Kingiem u mnie różnie... jedne książki uwielbiam, a za drugimi wręcz nie przepadam. Jednak "Miasteczko Salem" już samą nazwą mnie przyciąga😂 Jest to dobry, klasyczny Kingowski horror w starym stylu, pomimo że są w nim błędy logiczne, to jego klimat uzależnia. Cudownie było wrócić do tego miasteczka i poczuć jego duszną i przytłaczającą atmosferę. Autor powoli wprowadza nas w spokojne, wręcz nudne życie mieszkańców, tak byśmy sami poczuli się, że jesteśmy jego częścią. Niespiesznie przedstawia nam każdego bohatera, dając możliwość jego poznania. Widzimy zwykłą szarą codzienność, która powoli zostaje zachwiana. Z każdą stroną obserwujemy postępujący proces wymierania miasteczka. Staje się puste i nieobecne, co wywołuje dreszczyk niepokoju. A jeśli chodzi o Kingowskie wampiry, to są to, klasyczni krwiopijcy, w których drzemie pierwotny instynkt. Bezwzględni i żądni krwi. Autor prowadzi nas niespiesznie przez historię, co wywołuje klaustrofobiczny klimat. Mrok, napięcie, tajemnice nadają grozy historii.
"Miasteczko Salem" to książka ponadczasowa, do której z chęcią wracam.

Plus dla tej książki jest za przedstawiony świat i bohaterów. Kilka momentów naprawdę ciekawie się czytało niestety przeważyła nad tym pierwsza połowa książki która strasznie mnie wynudziła i zmuszałam się, aby jakoś ją skończyć.

Dopiero zaczynam przygodę z książkami Kinga i jestem zachwycony i oczarowany.
Aż nie mogę się doczekać kolejnej !
Miasteczko wciąga fenomenalnie w odmęty swojej fabuły.
Napięcie narasta z każdą przeczytana strona, z każdym wersem DZIEJE SIĘ.

Polecam fanom horroru. I osobom które nie są przekonane do Kinga, bo

Dopiero zaczynam przygodę z książkami Kinga i jestem zachwycony i oczarowany.
Aż nie mogę się doczekać kolejnej !
Miasteczko wciąga fenomenalnie w odmęty swojej fabuły.
Napięcie narasta z każdą przeczytana strona, z każdym wersem DZIEJE SIĘ.

Polecam fanom horroru. I osobom które nie są przekonane do Kinga, bo

To pierwsza książka z gatunku horror, którą przeczytałem. Zdecydowałem się na Stephena Kinga, ponieważ jest to postać legendarna jeśli chodzi o świat grozy. Miasteczko Salem wybrałem dlatego, że wiele ludzi polecało tę książkę na pierwszą pozycję Kinga. Przez pierwsze kilkaset stron poznawaliśmy bohaterów i miasteczko, nie było za dużo akcji, dopiero po dwusetnej stronie zaczęło się więcej dziać. Historia bardzo ciekawa, ale mimo wszystko po tych wszystkich świetnych opiniach jestem nieco rozczarowany tą pozycją.

Bardzo dobry i wciągający horror/thriller. Jak to zwykle bywa na koniec akcja niewspółmiernie przyspiesza. Niemniej jest to bardzo solidna pozycja.

W swej kategorii jest całkiem niezła uważam, choć okropnie długo ją męczyłem, jakoś nie mogłem się zmotywować aby sfiniszować. Sporo chaosu przez dużą ilość postaci i mętlik związany z czasem. Poucinane wątki, za dużo ogółu. A gdy King schodził do szczegółu, to naprawdę mi się podobało, jest taka scena z transportem towarów i piwnicą, to było dość poruszające. Ogólnie naiwne i denne jak się szerzej zastanowić, ale klimacik bywa odczuwalny.

Wszyscy pieją z zachwytu, jaka super książka a King po prostu dosyć nieudolnie przepisał „Draculę” Stokera. Polecam …. zacząć od prawdziwej klasyki.

Recenzja Stephen King: Miasteczko Salem

Miasteczko Salem Stephena Kinga to kolejna z moich ulubionych książek tego autora. Bardzo podobał mi się jej klimat. Główne postacie oraz antagonista książki są ciekawe i wiarygodne. Samo Salem robi wrażenie miasteczka, w którym można by zamieszkać. Miasteczko Salem jest książką, która sprawiła, że jeszcze bardziej polubiłem wampiry. Pełno w niej zwrotów akcji oraz momentów wywołujących ciarki. Po przeczytaniu jej jeszcze chętniej omijam cmentarze - szczególnie gdy robi się ciemno. Jako że bawiłem się przy niej dobrze i nigdy jej nie zapomnę. Moja ocena to mocne 4.5/5 ⭐⭐⭐⭐⭐

#książki #books #book #książka #czytambolubie #książkoholik #maniakksiążkowy
#recenzjaksiążki #książkiżyciem #książkomania #dobraksiążka

Recenzja Stephen King: Miasteczko Salem

Najlepsza książka Kinga. Klasyka!

Najlepsza książka Kinga. Klasyka!

• Stephen King
  • Horror