Leci z nami pilot. Cała prawda o liniach lotniczych

Okładka książki Leci z nami pilot. Cała prawda o liniach lotniczych Sebastian Mikosz
Okładka książki Leci z nami pilot. Cała prawda o liniach lotniczych
Sebastian Mikosz Wydawnictwo: G+J literatura piękna
G+J
2011-06-29
2011-06-29
978-83-62343-86-7
samoloty sytuacje kryzysowe katastrofy lotnicze

Okładka książki Korea Północna. Ostatni wielki brat Piotr Głuchowski, Marcin Kowalski
Korea Północna... Piotr Głuchowski, M...
Okładka książki Piekło Dakaru Krzysztof Hołowczyc, Julian Obrocki
Piekło Dakaru Krzysztof Hołowczyc...
Okładka książki Książka, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki Marek Raczkowski, Magdalena Żakowska
Książka, którą... Marek Raczkowski, M...
Okładka książki Byle dalej Marta Owczarek, Bartłomiej Skowroński
Byle dalej Marta Owczarek, Bar...

Zawsze byłam zafascynowana samolotami. Start i lądowanie to najlepsze co może być. Książka Pana Mikosza jest absolutnie genialna, napisana językiem prostym i zrozumiałym dla każdego. Wciąga do świata samolotów od pierwszych stron. Najbardziej podobały mi się historie związane z dwiema słynnymi katastrofami, opisane "od kuchni" tak, że nie można się od nich oderwać i przeczytałam je dwa razy z zapartym tchem. Wisienką na torcie był zaś Concorde!
Mimo, iż książka napisana została w 2011 r. wciąż ma swoją wartość i polecam każdemu, kto lata samolotami, by spojrzeć na nie z innej perspektywy, wprost "od podszewki".

Książka-skarb dla interesujących się lataniem cywilnym. Wszystko tu jest. Lotnisko i linie lotnicze od kuchni. Bardzo przystępne źródło wiedzy. Szybko się czyta i człowiek robi się bardziej wyrozumiały dla wszelkich spóźnień i niedogodnień.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lotnictwo i samoloty fascynowały mnie od zawsze. Jest coś magicznego w tym, że kilkudziesięcio tonowy samolot odrywa się od ziemi i lata, a same linie lotnicze są dla mnie wyjątkowym przykładem bardzo rozbudowanych i specyficznych organizacji. Kiedy mignął mi przed oczami tytuł książki od razu ją kupiłem. Podchodziłem do niej z rezerwą ale Pan Mikosz dał radę i napisał bardzo ciekawą książkę. Znajdziemy w niej bardzo dużo szczegółów, detali i ciekawostek związanych z funkcjonowaniem linii lotniczymi oraz samym lotnictwem. Wszystko zostało prosto opisane i zrozumiale wyjaśnione. Autor część książki poświęcił pracownikom LOTu, którzy służyli wsparciem psychologicznym po katastrofie smoleńskiej. Przedstawił dwie słynne katastrofy oraz dodatkowo opisał coś co w lotnictwie zawsze będzie powodowało gęsią skórkę - Concorde. Zabrakło mi dwóch rzeczy. Autor nie odniósł się do popularnego stwierdzenia, że linie lotnicze monitorują ilość wejść i kliknięć na bilety co ma wpływ na cenę (być może wtedy nie było takiego podejścia) oraz ani słowem niestety nie wspomniał o naszym Okęciu, a konkretniej ogromnej drożyźnie (może kiedyś było inaczej i taniej). Przyjemna książka. Szybko się czyta. Polecam.

W prosty sposób opisane kwestie organizacji lotów pasażerskich. Warto przeczytać żeby zrozumieć dlaczego stewardzi proszą nas o różne dziwaczne rzeczy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W moim odczuciu 'Leci z nami pilot' to polska wersja książki 'Cockpit Confidential' Patricka Smitha.
Autor z ogromnym doświadczeniem w branży lotniczej odpowiada na najczęściej zadawane przez pasażerów pytania, używając do tego bardzo przystępnego języka.
Osoby posiadające już pewną wiedzę z tego zakresu, raczej nie dowiedzą się niczego nowego, a jedynie usystematyzują swoją wiedzę. Jednak może to być całkiem ciekawa pozycja dla osób rozpoczynających swoją przygodę z lotnictwem czy też podniebnymi podróżami.

Pilot poleciał. Ja zostałem na lotnisku, a najbliższy taras widokowy był we Wrocławiu. Trochę szkoda...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miałem wielką przyjemność poczytać o tym czego zawsze chciałem się dowiedzieć, a nie wiedziałem kogo spytać!

Polecam - bardzo ciekawa lektura

Polecam - bardzo ciekawa lektura

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pozycja obowiązkowa dla osób, które interesują się lotnictwem i chcą usystematyzować swoją wiedzę na tematy organizacji, oraz funkcjonowania linii lotniczych. Bardzo przyjemnie się czyta.

Bardzo ciekawa, opisana z punktu widzenia osoby siedzącej w branży. Polecam

Bardzo ciekawa, opisana z punktu widzenia osoby siedzącej w branży. Polecam

• Ebooki
  • E-booki

Dodaj cytat z książki Leci z nami pilot. Cała prawda o liniach lotniczych