Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki. Zbiór

Okładka książki Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki. Zbiór Claire Gaudriot, Sophie de Mullenheim
Okładka książki Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki. Zbiór
Claire GaudriotSophie de Mullenheim Wydawnictwo: Papilon Seria: Mała wróżka Amelka literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mała wróżka Amelka
Papilon
2011-05-04
2011-05-04
Natalia Usenko

Okładka książki Katechizm młodego detektywa Sophie Chaussade, Sophie de Mullenheim
Katechizm młod... Sophie Chaussade, S...
Okładka książki Chwalmy Boga ze świętymi. Jak piękne są Twoje dzieła, Panie! Anna Griot, Sophie de Mullenheim
Chwalmy Boga z... Anna Griot, Sophie ...

Macie może pomysł na doskonały prezent dla dziecka? Ale mam na myśli taki, którego nie rzuci w kąt po kilku dniach. Prezent, który przyczyni się do jego rozwoju i wzbogaci jego świat wyobraźni? Dla nie od wielu lat rozwiązanie jest proste - książka!

Tym raz wybór padł na Amelkę. Jest to nasze pierwsze spotkanie z małą, rezolutną wróżką.

"Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki", jest to zbiór 8 opowiadań o przygodach sympatycznej bohaterki. Są to opowiadanie pełne ciepła i bardzo wciągające. Dziecko, które już czyta może samodzielnie zmierzyć się z książką. Szkrabom, które jeszcze nie opanowały tej sztuki rodzice ze spokojem i bez obawy o utratę tchu, mogą przeczytać opowiadanie na dobranoc. Będzie to osiem, miłych wieczorów spędzonych wspólnie z książką.

Dodatkowy plus daję za śliczne wydanie. Porządny papier oraz urocze ilustracje czynią ją idealnym prezentem dla dziecka. Oczywiście, książkę polecam dla dziewczynek, ale chłopiec myślę, że także nie będzie się z nią nudził.

Polecam Wam Amelkę z czystym sercem :)

"Mała wróżka Amelka. Detektyw...

1982

Sympatyczne, zabawne historyjki, do tego okraszone pięknymi kolorowymi ilustracjami. Krótkie opowiadania, pełne ciepła, o małej wróżce, pomagającej dzieciom w odnajdywaniu ich zagubionych pluszaków i rozwiązywaniu zagadek znikających słodyczy. Ja dla mnie - trochę przesłodzone i mocno uproszczone, ale córce się podobało (i o to w końcu chodziło). Choć nie wydaje mi się, żeby jakakolwiek z tych historyjek mogła na dłużej zapaść w pamięć...

Zdecydowanie dla dziewczynek, dla chłopców nie będzie tu nic atrakcyjnego.

Amelka jest detektywem z bajki i pomaga rozwiązywać wróżkom i dzieciom codzienne i niecodzienne zagadki. W książce znajdziemy 8 opowiadań, które zachwycą dziewczynki. Amelka szturmem podbiła serca moich córek i znalazła się na liście najczęściej ściąganych i czytanych książek.
Dużym plusem jest to, że jest to zbiór książeczek i nie trzeba sięgać co chwilę po następny tomik. Oczywiście książeczki można również kupić osobno.

Lista 8 opowiadań jakie znajdziemy w środku:
6. na tropie Dudusia
7. zaginione cukierki
8. zimowe śledztwo

W krainie chochlików
Jest to historia o tym jak Amelka dowiaduje się, że jest wróżką. Mieszka z mamą w krainie chochlików jednak pewnego dnia okazuje się, że na plecach rosną jej skrzydła. Okazuje się, że nie jest chochlikiem a wróżką. O tej pory uczy się latać i czarować. Zabawa murowana :)

Szkoła dla wróżek
Opowiada pierwszy dzień w szkole wróżek. Z samego rana po Amelkę przylatuje jaskółka szkolna i zabiera ją do szkoły. W szkole wróżek Amelka uczy się czarować za pomocą niewidzialnego proszku i magicznych baniek mydlanych.

Nocne strachy
Amelka pierwszy raz śpi w swoim małym domku na kółkach, towarzyszy jej najlepszy przyjaciel Gucio. Jednak nawet jego towarzystwo i koszyk wypełniony smakołykami od mamy nie odpędziły nocnych strachów. Razem z Guciem próbują wyjaśnić przyczynę odgłosów, jak się okazuje nie ma się czego bać.

Tajemnica robota
Tym razem Amelka wyrusza na pomoc 2 dzieci, którym zepsuł się robot. Łukasz i Lilka bawią się swoimi zabawkami wśród nich jest robot Ar-Tek i lalka Basia. Dzieci zostawiają zabawki same i idą na obiad, gdy wracają okazuje się, że robot jest zepsuty. Wzywają na pomoc małą wróżkę Amelkę detektywa z bajki.
Amelka przybywa razem z Guciem i starają się naprawić robota. Co było przyczyną awarii robot? A tego dowiecie się z opowiadania :)

Sekret ślimaków
Amelka pomaga Szynkowi i Misiakowi. Chłopiec chce dowiedzieć się co się stało z domkami ślimaków, które pojawiły się w jego ogrodzie. Razem z Guciem wyruszają na poszukiwania ślimaków ale nie znajdują żadnego. Wracają do swojego laboratorium i tam badają zebrane dowody. Okazuje się, że ślimakom okropna wichura zabrała domki. Amelka pomaga ślimakom i wyczarowuje dla nich domki.

Na tropie Dudusia
Amelka zostaje wezwana na pomoc przez rodzeństwo, zaginął królik Julki. Amelka zabiera się za poszukiwanie zaginionego królika Dudusia. Zebrane tropy i dowody zabrała do swojego laboratorium. Amelka po zbadaniu dowodu jaki znalazła wraca razem z Guciem do domu rodzeństwa i odnajdują zaginionego króliczka.

Zaginione cukierki
Amelka pomaga siostrom sprawdzić kto zjada ich cukierki. Nasz detektyw z bajki postanawia zastawić pułapkę na łakomczucha. Pułapka niestety nie zdaje egzaminu a cukierki i tak znikły, Amelka postanawia za pomocą czarów odnaleźć łakomczucha. A kto okazuje się amatorem słodyczy? No tego wam nie zdradzę :)

Zimowe śledztwo
Nasza pani detektyw z bajki w towarzystwie Gucia pomaga Marcie, której zaginał jeż. Amelka razem z Guciem wyrusza na poszukiwanie jeża Kolczusia, szukają w zimowym lesie pytają wszystkie zwierzątka. Kolczuś w końcu znajduje się w ogrodzi schowany w ... konewce. Marta z pomocą Amelki i Gucia przygotowuje dom dla jeża :).

Książka zdecydowanie dla dziewczynek, Amelka jest sympatyczną dziewczynka a jej przygody niejednokrotnie wywołują śmiech :). Zdecydowanie odradzam wieczorem :P trudno później będzie usnąć bo śmiech zdecydowanie rozbudza. POLECAMY !!!!

Przeurocza, ciepła i ciekawa książeczka dla dzieci (raczej dla dziewczynek). Bogato ilustrowana. Mimo, że jest gruba, tekstu jest nie tak wiele, ponieważ dominują kolorowe, bardzo ładne ilustracje.

Amelka, tytułowa wróżka, jest detektywem i pomaga innym wróżkom oraz dzieciom w rozwiązywaniu różnych spraw. W książeczce znajdziemy kilka opowiadań, przy których moja niespełna siedmiolatka pękała chwilami ze śmiechu i kazała sobie czytać wybrane fragmenty po kilka razy. Niech o tej książce świadczy na plus też fakt, że moja córka po przeczytaniu książki z biblioteki, poprosiła o kupno "Amelki (...)", ponieważ koniecznie chce mieć ją na własność i "przeczytać jeszcze sto razy".

Polecam dla dziewczynek w wieku od 5 do 10 lat :)

Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki.
Na fali zachwytu „Wróżką katastrofą” (recenzja w styczniu) postanowiliśmy poważniej wejść w przygody wróżki Amelki i zamiast rozdrabniać się na pojedyncze książeczki kupić zbiór ośmiu opowieści zatytułowany „Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki”. Dla osób lubiących tę serię to wspaniałe rozwiązanie, bo zamiast kupować osiem książeczek (opowieści są też dostępne osobno),można kupić jedną i zaoszczędzić miejsce na półce i pieniądze. Gdy szukałam informacji o tej książce w Internecie zaskoczyło mnie, że nigdzie nie mogłam znaleźć spisu bajek w środku, co jest kluczową kwestią, gdy ktoś już jakieś książeczki o Amelce ma. Oto co znajdziemy w środku:
W krainie chochlików - historia o tym, jak Amelka odkryła, że jest wróżką.
Szkoła dla wróżek – pierwsza wizyta Amelki w szkole dla wróżek.
Nocne strachy – Amelka po raz pierwszy nocuje poza domem i każdy szmer jest dla niej przerażający.
Tajemnica robota – urocza historia o robocie, który tak się zakochał, że aż mu się kabelki poprzepalały (ale chochlik Gucio wszystko naprawił).
Sekret ślimaków – Amelka docieka, co się stało ze skorupkami ślimaków.
Na tropie Dudusia – wróżka próbuje odnaleźć zaginioną maskotkę Dudusia.
Zaginione cukierki – zdecydowanie ulubiona historia mojej córki z całego zbioru, chce jej słuchać co wieczór. Wróżka i Gucio poszukują zaginionych cukierków. Istnieje podejrzenie, że za wszytki stoi tajemniczy Pożeracz Cukierków.
Zimowe śledztwo – Amelka docieka, co się stało z zaginionym jeżem.
Wszystkim historiom towarzyszą przepiękne ilustracje, które nas uwiodły już we „Wróżce katastrofie”. Dowiadujemy się, jak Amelka została wróżką, jak zaczynała uczyć się magii i że zawsze chciała być detektywem. Wraz z chochlikiem Guciem tworzą zgrany duet, który jest w stanie za pomocą przenikliwości i odrobiny czarów rozwiązać każdą zagadkę. Amelka w przeciwieństwie do tego, jak wypadła we „Wróżce katastrofie”, w większości tych opowiastek prezentuje się jako dziarska, zaradna, odważna dziewczyna – myślę, że fajny wzór dla córeczek.
Niektóre z tych ośmiu historii podpasowały nam bardziej, inne nieco mniej, ale ogólnie jesteśmy zadowoleni, że ta książka znalazła się w naszym zbiorze i często ją czytany (zwłaszcza Zaginione cukierki).
Recenzje tej ksiązki i innych pozycji (też dla dzieci) są również dostępne na moim blogu: http://barakudatoja.blogspot.com/

Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki.

Krótkie opowiadania o przygodach Amelki - detektywa przypadły moim córkom do gustu :) Przyjemny sposób na wyciszenie po zabieganym dniu, przyjemna ucieczkę w krainę słodkich snów :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zarówno mi, jak i córce opowiadania o Amelce przypadły do gustu. Proste, zrozumiałe, a do tego pięknie ilustrowane. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Dziecięce, młodzieżowe