Zima na ulicy Czereśniowej

Okładka książki Zima na ulicy Czereśniowej Rotraut Susanne Berner
Okładka książki Zima na ulicy Czereśniowej
Rotraut Susanne Berner Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: Ulica Czereśniowa interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
14 str. 14 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Ulica Czereśniowa
Winter-Wimmelbuch
Dwie Siostry
2012-01-01
2012-01-01
14 min.
picture book książka obrazkowa zima

Okładka książki Gruffalo Julia Donaldson, Axel Scheffler
Gruffalo Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Z muchą na luz... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Jano i Wito. W domu Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito. W... Przemysław Liput, W...
Okładka książki Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin
Miłość Astrid Desbordes, P...
Okładka książki Mam oko na liczby Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Mam oko na liczby Aleksandra Mizieliń...

"Zima na ulicy Czereśniowej" chronologicznie stanowi pierwszą część znanej i lubianej serii książek dla dzieci.
Gdzie tkwi fenomen tych książek, które śmiało możemy określać mianem klasyki literatury dziecięcej?
Nie znajdziemy tutaj ani jednego słowa, mimo to pełna jest treści i historii, które dają niezliczone możliwości kreatywnego spędzania czasu. Motorem napędowym jest wyobraźnia, nie ma narzuconej fabuły ani konieczności czytania w określony sposób. Za każdym razem możemy opowiadać inną historię odnajdując nowe szczegóły i powiązania równocześnie utrwalając związki przyczynowo-skutkowe.
Dzięki dużym rozkładówkom pełnym postaci, scenek i zabawnych szczegółów poznamy perypetie sympatycznych mieszkańców ulicy Czereśniowej.
Czy Hanna zdąży na autobus? Kto zgubił klucze i portfel? Co spotka Marię tuż po wizycie w warsztacie samochodowym? Kim jest tajemniczy motocyklista w czerwonym kasku?
Przedszkole dopiero się buduje, Ewa jest w ciąży z małą Basia, a mieszkańcy miasteczka cieszą się urokiem zimy.
Z każdą stroną robi się coraz bardziej biało. Bohaterowie zakładają ciepłe czapki i szaliki, kupują choinki, wybierają prezenty. Na rynku trwa świąteczny jarmark, a w parku dzieci, jak i dorośli, bawią się w najlepsze jeżdżąc na łyżwach, sankach, lepiąc bałwany i rzucając śnieżkami.
Jest beztrosko, sielsko i spokojnie, chociaż zdążają się też wypadki, a bohaterom nie zawsze towarzyszą pozytywne emocje. Niektórzy się kłócą, inni złoszczą lub irytują. Dzięki temu obraz ulicy Czereśniowej staje się jeszcze bardziej rzeczywisty i bliższy czytelnikowi. Dzieci mają okazję poznać emocje towarzyszące danej sytuacji i ocenić czy zachowanie bohatera jest adekwatne.
W jaki sposób możemy czytać ulicę Czereśniową?
Możliwości jest bez liku, a wszystko zależy od wieku i zaangażowania dziecka.
Książkę możemy potraktować jako spójny, całościowy opis miasta i jego mieszkańców, skupić się na konkretnej postaci lub wydarzeniu, które szczególnie nas zainteresowało. Opowiadania historia może zmieniać się w zależności od pory dnia lub nastroju, a jej uniwersalność wpływa na wzbogacenie zasobu słownictwa u dzieci w każdym wieku.
"Zima na ulicy Czereśniowej" to pozycja, która angażuje małego czytelnika na wiele godzin doskonałej zabawy. Pomimo wielokrotnego czytania nigdy się nie nudzi, dlatego świetnie nadaje się na prezent dla dziecka w każdym wieku.

Chronologicznie pierwsza część wspaniałego cyklu dla dzieci. Bardzo szczegółowe i piękne ilustracje. Na każdej ze stron możemy śledzić losy wybranego bohatera. Książka rośnie razem z dzieckiem. Bardzo ciekawa dla maluchów, które zaczynają się interesować szczegółami oraz do tłumaczenia różnych wydarzeń. Świetnie służy również do zabawy " a pokaż gdzie jest piesek... gdzie jest choinka". Równie rewelacyjnie sprawdza się dla dzieci nieczytających, ale mówiących, gdyż stwarza możliwość "samodzielnego czytania" czyli opowiadania wybranej przez siebie opowieści, która za każdym razem może być inna.

Cudowna książeczka dla małych, ale też całkiem dużych czytelników, do poczytania przed snem nie tylko zimą.

Córka uwielbia całą serię, ciągle do niej wraca.

Córka uwielbia całą serię, ciągle do niej wraca.

Czereśniowa u nas rządzi, w wieku od 0-3 lat to były najbardziej ulubione książki mojego syna. Na blogu recenzja jednej z nich: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/15/jesien-na-ulicy-czeresniowej/

Książki bez tekstu są wyjątkowe.... za każdym razem można wymyślić inną historię :) niezwykle rozbudzają wyobraźnię :) Każdego roku, gdy zbliża się zima, wyciągamy tę książkę i opowiadamy, co zmienia się w przyrodzie oraz co robią bohaterowie :)

Zdecydowanie nasza ulubiona seria książeczek obrazkowych. Oglądamy ją od pond roku i ciągle wymyślamynowe historie. Na prawdę warta każdych pieniędzy.

Wszystko pięknie, ale po co te papierosy? Jeśli szukasz podobnej książki bez reklamy papierosów w środku to polecam np. "Rok w lesie" Emilii Dziubak lub "Automoto' Stefana Seidela.
W skutek przebywania dziecka z osobami palącymi następuje jego oswajanie się z papierosami, co znacząco zwiększa ryzyko, że samo kiedyś sięgnie po papierosa! Większość współczesnych rodziców unika przebywania w obecności palaczy podczas 'puszczania dymka', mając na uwadze zdrowie swoich dzieci, jednak takie samo oswajanie dziecka ma miejsce podczas ekspozycji na odpowiednie obrazy.
Cóż z tego, że w sklepach mamy zakaz ekspozycji papierosów skoro ich reklamy znajdują się w książkach/filmach dla dzieci...
Apeluję do rodziców by uważnie sprawdzali co podsuwają pod nos swoim pociechom!

Zimą łatwo można się spóźnić na autobus! Czy Hanna w końcu do niego wsiądzie czy nie? Kto to taki pędzi do miasta na motorze? i kto zgubił klucze? Niezmiennie fantastyczna ulica Czereśniowa w zimowej odsłonie bardzo wciąga :)

Rewelacyjna pozycja, którą polecam z czystym sumieniem. Idealna na prezent, który ucieszy zarówno malucha jak i rodzica. Polecam całą serię.

• Dla dzieci
  • Dziecięce