Córeczka

HarperCollins Polska
2017-03-15
2017-03-15
Dorota Stadnik
manipulacja mistyfikacja oszustwo przestępstwo strach tajemnica thriller

W więzieniu kłamstw i pozorów

Fajnie się czytało, zakończenie mocno mnie zaskoczyło.

Fajnie się czytało, zakończenie mocno mnie zaskoczyło.

Młoda dziewczyna zostaje przyłapana na kradzieży. Na komisariacie dowiaduje się o sprawie zaginionej przed jedenastu laty Rebeki Winter. Wykorzystując podobieństwo do dziewczyny zaczyna się za nią podawać. Tym samym trafia do domu rodziny Winterów. Ci nie domyślają się jednak kim ona naprawdę jest. Dziewczyna odkrywa zaś, że członkowie rodziny skrywają straszliwe tajemnice.

"Córeczka" to trzymający w napięciu i przesiąknięty mrocznym klimatem thriller w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje. Bohaterowie są niejednowymiarowi, niejednoznaczni, mają złożoną osobowość. Przez długi czas ukrywają swoje prawdziwe motywy i prowadzą między sobą niebezpieczną grę. Sama historia przedstawiona została zarówno z perspektywy głównej bohaterki, jak i trzecioosobowego narratora, który przedstawia losy Rebeki, przed momentem jej zniknięcia. Autorka powoli odkrywa przed nami kolejne tajemnice, prowadząc nas do zaskakującego i nieoczekiwanego finału. Warto zainteresować się tą powieścią.

Książka trzymająca w napięciu. Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Na pewno kiedyś wrócę

Nie ukrywam moim zdaniem trochę naciągana historia. Jakoś nie do uwierzenia dla mnie jest, że ktoś przychodzi do rodziny której zaginął członek rodziny i oni się nie orientują,  że to zupełnie ktoś inny.  Trochę też mi brakowało wyjaśnienia pewnych kwestii, ale nie chcę nikomu spoilerować.
Aczkolwiek mimo wszystko bardzo dobrze się czytało i nawet dałam się nieco wkręcić, bo spodziewałam się  innego zakończenia.

Rebeka Winter zaginęła kilka lat temu. Ona jest do niej łudząco podobna. Czy samo podobieństwo jednak wystarczy, aby zacząć żyć cudzym życiem?

Książka fajna - dobrze się czyta, a kolejne strony szybko umykają. Cała akcja opiera się na pomyśle udawania kogoś innego. Głównej bohaterce dobrze to wychodzi, ale wiadomo - do czasu. Wszystko ma swój kres.

Zaskakujące zaskoczenie. Przez moment biłam się z myślami, co przydarzyło się prawdziwej Rebece Winters. Dobrze jest poznać prawdę!

Zaskakujące...

Ciekawa historia, dobrze się czyta.

Ciekawa historia, dobrze się czyta.

Dobra

Dobra

W sumie fajna książka, którą dobrze się czyta. Wciąga od pierwszej chwili i trzyma w napięciu do samego końca. Choć z reguły nie lubię powieści prowadzonych dwutorowo, tutaj to dobre rozwiązanie. Dzięki temu poznajemy historię obu dziewczyn. Główne bohaterki są dobrze przedstawione, nie zgadzam się, że są egoistkami. Raczej są zagubione i czują się samotne. Zwłaszcza prawdziwa Beck, która jako jedyna w rodzinie zauważa, że jej braćmi jest coś nie tak. Nie wiem, czy zakończenie będzie dla wszystkim zaskoczeniem, dla mnie było. Polecam tym, którzy lubią dobrze napisane książki z wciągającą fabułą.

Nadal nie mogę się otrząsnąć po tej książce. Jak dla mnie jedna z lepszych książek, które czytałam, a trochę ich było. Autorka do samego końca trzyma czytelnika w niepewności. Nigdy bym się nie domyśliła jakie jest zakończenie, ponieważ jest bardzo zaskakujące. Byłam przekonana, że Bec zginęła przez egzorcyzmy, ale co się okazało wcale do nich nie doszło. Później myślałam, że może zabiła ją Lizzie z zazdrości o Luke'a. Jednak później stwierdziłam, że pewnie sprawcą jest tata Lizzie, ale nie spodziewałam się, że jej rodzone bracia mogliby brać w tym udział. Nie mogłam się oderwać od tej lektury, czytałam ją w każdym wolnym czasie. Czym bliżej byłam końcówki było mi przykro, że już nadchodzi koniec. Na pewno kiedyś do niej wrócę i na długo pozostanie w mojej pamięci. Polecam! Naprawdę warto przeczytać.

Spotkałam się z podobnym pomysłem na fabułę, dlatego od samego początku nie było elementu zainteresowania. Ponad to zabrakło mi emocji, jakiś zwrotów akcji, budowanego niepokoju, czy choćby ciekawego zakończenia. Również styl autorki nie zachwycił i nie napędzał potrzeby poznawania losów bohaterek.
Książka na raz, ale generalnie raz można przeczytać.

Książka na raz, ale generalnie raz można przeczytać.

• 2017
  • 2017