Dzień, w którym cię straciłam

Okładka książki Dzień, w którym cię straciłam Fionnuala Kearney
Okładka książki Dzień, w którym cię straciłam
Fionnuala Kearney Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece literatura obyczajowa, romans
The Day I Lost You
Wydawnictwo Kobiece
2018-04-26
2018-04-26
Emilia Skowrońska

Biorąc do ręki "Dzień ,w którym Cię straciłam" liczyłam na wzruszenie i silne emocje.Niestety zwiodłam się.
Co prawda książka porusza ciężką tematykę jaką jest strata dziecka ale sposób w jaki została napisana nie zaciekawił mnie.
Początek ciekawy ale im dalej tym czytałam bardziej na siłę.

Jess dowiaduje się,że jej jedyna córka Anna zginęła pod lawinami podczas jazdy na nartach.Pomimo ogromnego żalu musi zebrać się w sobie ,by zaopiekować się wnuczką Rose.Jess z czasem odkrywa tajemnice związane z córką a które połążą się cieniem na całej rodzinie.

To książka ,gdzie czytelnik patrzy na cierpienie matki ,która przechodzi przez wszystkie etapy żałoby ale jest to "rozwleczone" do maksimum i to mi nie pasowało.Być może sie mylę ale takie moje odczucia...

Początek ciekawy ale im dalej tym czytałam bardziej na siłę.

Strasznie mi smutno po przeczytaniu tej książki. Porusza bardzo przykrą tematykę utraty i śmierci dziecka.
Jess dowiaduje się, że podczas wyjazdu na narty, jej 25 letnią córkę zabrała lawina. Choć cały czas ma nadzieję, że Anna jednak przeżyła, dostaje tragiczną informację o znalezieniu ciała. Dziewczyna osierociła 5 letnią córkę, a wnuczkę Jess. Matka starając się przejść przez żałobę i pogodzić się ze śmiercią Anny, nieustannie styka się z wiadomościami, że córka oszukiwała ją i wszystkich swoich bliskich. Choć matka z córką były ze sobą bardzo związane, okazało się, że Jess tak na prawdę nie znała Anny.
W książce mamy opisaną całą gamę uczuć matki tracącej swoje dziecko, od rozpaczy po gniew i wściekłość. Uczuć bardzo autentycznych, stąd mój ogromny smutek. Książka bardzo prawdziwa, wzruszająca i przykra, ale bardzo życiowa.

Wątek całkiem ciekawy, ale sposób w jaki została napisana książka sprawił, że prawie się zanudziłam. Ledwie dobrnęłam do końca. Jeśli macie co innego do czytania lepiej sobie odpuścić.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jess dowiaduje się, że jej ukochana córka , jej oczko w głowie prawdopodobnie nie żyje. Podczas wypadu na narty zeszła lawina. Ciała wszystkich uczestników wyprawy zostały już odnalezione. Jess ma jeszcze nadzieję , że jej ukochana Anna wyszła z tego bez szwanku.Tęsknota i nadzieje matki niestety nie sprawiają cudu i ciało Anny odnajduje się. Jess bardzo cierpi , a jeszcze musi przejąć opiekę nad córeczką Anny , kobieta nie ma nawet jak przeżywać swojej żałoby. Po jakimś czasie Jess dowiaduje się coraz to nowych zaskakujących wiadomości np. że Anna pisała bloga , w którym opisywała swój związek z żonatym mężczyzną. Dla Jess będzie to kompletny szok , okazuje się bowiem, że nigdy nie spodziewała by się czegoś takiego po swojej ukochanej córce. Kobieta postanawia odszukać tego mężczyznę . Tu przeżyje kolejny szok i zawód jednocześnie, ponieważ bolesna prawda może rozbić cały dotychczasowy świat wszystkich bohaterów , oraz całej rodziny. Czy matczyna miłość wszystko potrafi wybaczyć ? I czy naprawdę można do końca poznać każdą osobę ? I czy rzeczywiście wiemy, co tkwi w sercach naszych ukochanych i jakie skrywają sekrety ?
Polecam.

Mogłoby się wydawać, że tytuł w zupełności wystarczy, by wiedzieć co jest w niej zawarte. Nic bardziej mylnego. Anna, córka Jess, bardzo młodo zginęła w górach. Matka, która była pewna życia swojej córki, musi stanąć w oko w oko z prawdą, która nie jest łatwa. Prawda boli i rani kolejne osoby. Czy Jess da radę? Czy będzie mogła patrzeć na córkę Anny i opiekować się Nią znając prawdę?
Tylko serce Matki może wszystko wybaczyć...
Czy to prawda?
"Dzień w którym Cię straciłam" to opowieści o miłości, rodzinie i kłamstwach, które zmieniają wszytko

Miłość matki jest nieograniczona - czasem ślepa, czasem niszcząca ja samą - to moje podsumowanie...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Do zakupu przekonały mnie liczne pozytywne komentarze. Trochę się zawiodłam. Szczerze to czytałam trochę na siłę. Niby ciekawa historia, ale jakoś tak słabo napisana. Wciągnęła się dopiero około 300 strony. Można przeczytać, jednak wiem, że jest dużo ciekawszych książek.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

447 stron straconego czasu.

447 stron straconego czasu.

1953

Po tylu pochlebnych opiniach byłam przekonana, że książka poruszy mnie do głębi. Matka traci córkę. Na jaw wychodzą rzeczy, które burzą obraz jej ukochanego dziecka. Pajęczyna kłamst, upleciona starannie przez ostatnie lata, pęka. Prawda, która wychodzi na jaw może zrujnować innym życie.

Chciałam książkę, która mnie wzruszy, wyrwie serce, nad którą będę płakać.
Niestety... To, że historia jest przewidywalna i domyśliłam się zakończenia już po ledwie 50 stronach, mogę wybaczyć. Ta książka nie miała być kryminałem czy thrillerem psychologicznym. Bolączką był dla mnie portret bohaterów. Płascy, mało wiarygodni. Uczucia, które nimi targały, emocje jakie odczuwali odkrywając kolejne tajemnice nie były dla mnie przekonujące. Sucha, surowa charakterystyka postaci. Leją się łzy, trzęsą się ręce, serce łomocze, świat się zawiesza- te i inne opisy wydały mi się puste. Miałam uczucie, że autorka kompletnie nie wczuła się w swoje postacie.

Ogromne rozczarowanie.

Chciałam książkę, która mnie wzruszy, wyrwie serce, nad którą będę płakać.
Niestety......

2099

Poruszająca opowieść o utracie jedynej córki,przeżywaniu żałoby i bezgranicznej rodzicielskiej miłości.Anna córka Jess ginie pod lawiną,osieraca córeczkę Rose.Okazuje się że dziewczyna skrywała wiele sekretów,a odkrycie ich zmieni życie wielu osób.
Myślę że warto sięgnąć po tę powieść.Polecam!

Myślę że warto sięgnąć po tę powieść.Polecam!

• Przeczytane w 2018
  • Sprzedane

Dodaj cytat z książki Dzień, w którym cię straciłam