Poznaję przyrodę. Las wokół nas

literatura dziecięca
Wydawnictwo SBM
2017-04-25
2017-04-25

Dwie książki z serii Poznaję przyrodę czyli „Zwierzęta Polski” oraz „Las wokół nas” to niezbyt grube zeszyty wiedzy i ćwiczeń. W każdej z nich znajdziecie podstawowe informacje o lasach czy zwierzętach oraz różne ciekawostki. Ponadto dzieci będą się bawić poprzez znajdowanie różnic, przechodzenie labiryntów, kolorowanie, szukanie czy tez dopasowywanie.

Myślę, że to super zabawa dla przedszkolaków na zbliżające się jesienne popołudnia i wieczory.

Książki wydane są w sporym formacie i w miękkiej oprawie, mają bardzo ładne, rzeczywiste ilustracje a na końcu znajduje się dyplom.

Myślę, że to super...

Ta bardzo interesująca książka jest idealnym wstępem do nauki przyrody przez Malucha. Śliczne, kolorowe ilustracje przyciągające wzrok, a zagadki pozwalają sprawdzić wiedzę.
Z książeczki "Las wokół nas" dowiemy się co to w ogóle jest las, jakie rosną w nim drzewa i, co bardzo ważne, czego nie wolno w nim robić. Czy w lesie można krzyczeć? Albo skakać i niszczyć muchomory?
Polecamy serdecznie te książeczkę, która zawiera również zestaw naklejek

„Natura uspokaja, pozwala przemyśleć, na czym tak naprawdę polega życie.”
Signe Johansen
Cześć Kotki
Mam dzisiaj coś ciekawego dla Waszych pociech z serii Poznaję przyrodę.
,,Las wokół nas" Wydawnictwa SBM to wspaniała książeczka do nauki dla dziecka.
Każda strona zawiera podstawową treść na temat lasu. Poza ciekawostkami i zagadkami mamy również mnóstwo kreatywnych zadań, które ćwiczą rączkę, dokładność i spostrzegawczość. Na każdej stronie znajdziemy kolorowe obrazki. Dzieci mają możliwość nauczyć się nazw grzybów i poznać, które są bezpieczne a które trujące. Poza tym jest dużo informacji na temat zwierząt.
Dzieciaki uwielbiają naklejki, a tutaj mamy ich aż 80 sztuk do wykorzystania.
To są idealne pozycje do nauki i spędzania miło czasu z dzieckiem.

„Natura uspokaja, pozwala przemyśleć, na czym tak naprawdę polega życie.”
Signe Johansen
Cześć Kotki
Mam dzisiaj coś ciekawego dla Waszych pociech z serii Poznaję przyrodę.
,,Las wokół nas" Wydawnictwa SBM to wspaniała książeczka do nauki dla dziecka.

Dziś chciałabym przedstawić Wam kolejną serię dla najmłodszych „Poznaję przyrodę” od Wydawnictwa SBM. W jej skład wchodzą „Zwierzęta Polski” oraz „Las wokół nas”. Wydane w dużym formacie A4 zawierają aż po 50 stron ciekawostek, zagadek i kolorowanek. Bardzo podoba mi się układ tych książek. Najpierw mamy stronę z teorią, którą młodszym dzieciom przeczyta rodzic, a te trochę starsze przeczytają już same. Litery są duże, a teks przejrzysty. Potem mamy stronę z zadaniami nawiązującymi do wcześniej przeczytanego tekstu. Zaczynamy od łączenia kropek, kolorowania, rysowania według wzoru, szukaniu zwierząt na obrazkach, a także odnajdywaniu różnic. I oczywiście to co maluchu lubią najbardziej, czyli tematyczne naklejki.
Dla dzieci to świetna dawka informacji o przyrodzie, zwierzętach, podana oczywiście w sposób prosty i przystępny. Do tego zadania aktywizujące, ćwiczące pamięć i mózg najmłodszych. Dla mojego czterolatka wykonywanie takich zadań to ostatnio przyjemność, co bardzo mnie cieszy, ponieważ podczas takich prac potrafi się coraz bardziej wyciszyć i skupić na wykonywanej czynności. Polecam również dla waszych dzieci.

Lubicie spacery po lesie?
My, wręcz kochamy i robimy to bardzo często, bez względu na pogodę. Jesteśmy prawdziwymi szczęściami, ponieważ mieszkamy w baaaaardzoooo zalesionej okolicy. To był jeden z głównych powodów, dlaczego wybraliśmy właśnie to miejsce. Zakochaliśmy się we wszechogarniającej zieleni💚

Dzisiaj chcę Wam pokazać kolejną propozycję od @wydawnictwosbm z serii „Poznaję przyrodę”.
Ta książeczka, to nie tylko zagadki, łamigłówki i naklejki. Znajdziecie w niej informacje o tym, jak należy zachowywać się w lesie, aby zapobiec niebezpieczeństwu oraz nie zaburzyć „życia lasu”. Wyjaśniono tutaj czym jest las dla Ziemii, co nam daje i dlaczego jest tak ważny dla nas, ludzi. Prosto i obrazowo przedstawiono warstwy lasu, jego mieszkańców, gatunki drzew i innych roślin. Sporo uwagi poświęcono grzybom, które zostały podzielone na te jadalne i te trujące.

Lubicie spacery po lesie?

Dzisiaj chcę Wam pokazać kolejną propozycję od @wydawnictwosbm z serii...

Wakacyjny czas nadal trwa, a dzieciom trzeba ciekawie urozmaicić czas, więc przybywam do Was z fantastycznymi propozycjami. Na pewno odpędzą one nudę, a rodzicom pozwolą na wypicie ciepłej kawy. Przy okazji młody czytelnik bliżej przyjrzy się przyrodzie, a ta seria edukacyjna pozwoli na zdobycie przydatnej wiedzy i odkrycie tajemnic natury.
Znajdziecie tutaj prosty i przystępny tekst, piękne i barwne ilustracje oraz kolorowanki, labirynty, wyszukiwanki, naklejki i zagadki, a na końcu obu wydań - dyplomy za znakomite wyniki w poznawaniu świata lasu i polskich zwierząt. Książki uwrażliwią na los fascynujących stworzeń, zainspirują do ochrony przyrody, spaceru po lesie oraz zdobywaniu wiedzy o otaczającym świecie.

Znajdziecie tutaj prosty i...

Nasza rodzina kocha naturę, więc z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy Wam książkę "Las wokół nas" z serii Poznaję Przyrodę.

Poznamy dzięki niej podstawowe informacje na temat lasu:
• Czym jest las?
• Jakie lasy występują w Polsce?
• Co możemy spotkać w lesie?
• Jakie są zasady właściwego i bezpiecznego zachowania w lesie (w którym jesteśmy w nim goścmi i powinniśmy go szanować)?
• Jakie korzysci daje las człowiekowi?
• Na czym polega ochrona lasu oraz czym są parki narodowe, rezerwaty przyrody i pomniki przyrody?
• Czym są warstwy lasu, czego się składają i kto je zamieszkuje?
• Jakie drzewa iglaste i drzewa liściaste występują w Polsce i jaki jest wygląd ich igieł lub liści, szyszek i owoców?

Poznamy również mieszkańców lasu, którzy zostali podzieleni na grupy: duże ssaki, małe ssaki, ptaki, owady i pająki, płazy, gady. Znajdziemy informacje na temat ich wyglądu oraz cech charakterystycznych.

Dowiemy się które grzyby jadalne o trujące, jakie są ich nazwy i wygląd.

Na końcu książki mamy kilka słów o każdej z pór roku.

Ponadto książeczka zawiera mnóstwo zadań doskonących spostrzegawczość, pamięć wzrokową, sprawność manualną i utrwalających wiadomości na temat lasu. W środku książki znajduje się kartka z 80-cioma naklejkami o tematyce leśnej.

Tekstu nie jest dużo, a najważniejsze informacje zostały wytłuszczonym drukiem. Książka jest w większym formacie, w miękkiej okładce i została przepięknie zilustrowana, dzięki czemu z ogromną przyjemnością zgłębia się tajemnice lasu.

Poznamy dzięki niej podstawowe informacje na temat lasu:
• Czym jest las?
• Jakie lasy występują w Polsce?
• Co możemy spotkać w lesie?

Jedną z naszych ulubionych form spędzania wolnego czasu są książki aktywnościowe. A gdyby tak połączyć zabawę z nauką? Brzmi idealnie.
Spieszę przedstawić Wam wspaniałą, personalizowaną książkę edukacyjną. To znakomita propozycja dla miłośników przyrody. Jest wypełniona świetnymi zadaniami na ponad 40 stronach. Wewnątrz znajdziemy między innymi : labirynty, zagadki, łamigłówki i kolorowanki. A dodatkowo to, co lubię najbardziej - aspekt edukacyjny. Dzieci przy okazji zabawy dowiedzą się czym są parki narodowe i rezerwaty przyrody. Poznają warstwy lasu i ich mieszkańców. Zdobędą informacje dotyczące różnic pomiędzy lasami liściastymi, iglastymi i mieszanymi oraz występujących w nich gatunków drzew. Znajdą również mnóstwo ciekawostek, które pomogą w odkrywaniu leśnych tajemnic. Grafika jest bardzo przyjemna i jest jej mnogo. Mali przyrodnicy po wykonaniu wszystkich zadań i zdobyciu ogromu leśnej wiedzy otrzymują dyplom, który dołączony jest na końcu książki.
Dzięki zabawie łatwiej przyswoić informacje oraz poznać las wokół nas.
My Wam ją serdecznie polecamy.

Dodaj cytat z książki Poznaję przyrodę. Las wokół nas