Śledztwo setnika

Okładka książki Śledztwo setnika Davis Bunn, Janette Oke
Okładka książki Śledztwo setnika
Davis BunnJanette Oke Wydawnictwo: Psalm18.pl Cykl: Kroki Wiary (tom 1) Seria: Kroki Wiary literatura obyczajowa, romans
Kroki Wiary (tom 1)
Kroki Wiary
Centurion's wife
Psalm18.pl
2019-01-14
2019-01-14
Małgorzata Wołochowicz
starożytny Rzym romans romans chrześcijański chrześcijański romans historyczny romans historyczny powieść historyczna

Okładka książki Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu Piotr Glas, Tomasz P. Terlikowski
Dekalog. Prawd... Piotr Glas, Tomasz ...
Okładka książki Czarny humor czyli o kościele na wesoło Bogusław Kowalski, Piotr Pawlukiewicz
Czarny humor c... Bogusław Kowalski,&...
Okładka książki Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych Piotr Glas, Tomasz P. Terlikowski
Dzisiaj trzeba... Piotr Glas, Tomasz ...

Po śmierci Jezusa setnik prowadzi śledztwo zaginięcia ciała Jezusa. Ciekawie napisana książka typu jak by to mogło wydladac.... Ciekawe opisy wyobraźnia mega pobudzają... Choć czasami wyłączałam się choć Zadko mi się to zdarza

Czegoś mi zabrakło. Jest ciekawa, barwna, wartościowa ale bywało monotonnie, przewidywalnie. Ogółem przyjemnie ale nie porwało mnie. Sporą część przescrollowałam. Jeśli ktoś liczy na poziom "Głosu w wietrze" F. Rivers to będzie zawiedziony.

Audiobook z dobrym lektorem (Wojciech Stolorz)

Opowieść, niemal od samego początku wciągająca niezwykle nakreślonym tłem historycznym oraz wartką akcją.

Po śmierci Jezusa, Piłat zleca setnikowi służącemu w Galilei, śledztwo dotyczące tego niezwykłego człowieka, którego boją się nadal wszyscy kapłani. Czy mają ku temu powody? Czy prawdą są pogłoski o rebelii przeciwko Rzymowi?
W nagrodę setnik ma otrzymać za żonę Leę, przybraną bratanicę Piłata, obecnie służącą jego żony.

Lea także zostaje wyznaczona do podobnego zadania przez swą panią, która także obawia się rebelii i chce poznać zamierzenia wyznawców proroka.

Drogi tych dwojga ludzi w końcu się krzyżują, a niechęć Lei do małżeństwa powoli znika.

W dalszej części książki akcja nieco zwalnia, a jej miejsce zajmują rozważania i wątpliwości natury duchowej. Nie wszystkim może się ta część spodobać.

Pomimo, nieco nudnawych i może nie do końca zrozumiałych fragmentów o przemianie duchowej naszych bohaterów, lecz biorąc pod uwagę naprawdę świetnie napisaną większą część tej powieści, wystawiam wysoką ocenę 7 gwiazdek.

Audiobook z dobrym lektorem (Wojciech Stolorz)

Bardzo lekka w odbiorze, bez emocji i wartkiej akcji. Przepełniona zapachami i kolorami Judeji z okresu I wieku naszej ery.
Chętnie sięgnę po kolejne części tej serii.

Chętnie sięgnę po kolejne części tej serii.

Piękna i mądra powieść.

Piękna i mądra powieść.

Fajna książka choć miejscami trochę nudna, trzeba przebrnąć co nieco żeby zaczęła się rozkręcać

Bardzo dobra książka. Piękna historia, bardzo lekko i przyjemnie się czyta. A przy tym wciąga i pozwala zachwycić się postaciami. Polecam!

Wysłuchałam, bo nie miałam nic innego do słuchania, ale szczerze mówiąc fabuła mnie nudziła, bo była przewidywalna od początku do końca. Przy słuchaniu najbardziej trzymał mnie głos lektora, książki tradycyjnej raczej nie doczytałabym do końca.

Serię książek "Kroki wiary" Davisa Bunna i Janette Oke zobaczyłam jakiś czas temu na profilu Eli @zonglowanie i pomyślałam, że warto po nią sięgnąć w Wielkim Poście, żeby swoją wiarę umocnić i podbudować.

I tak też zrobiłam, a wczoraj w nocy skończyłam czytać ostatni tom tej trylogii. Skończyłam z żalem ogromnym, bo trudno mi było rozstawać się z bohaterami, których dramatyczne losy przeżywałam i do których się szczerze przywiązałam.

Setnik Alban, który prowadzi śledztwo w sprawie zaginionego ciała ukrzyżowanego Jezusa i Lea, służąca z rezydencji Poncjusza Piłata... Piękna Abigail, o której rękę starają się rzymski żołnierz i bogaty kupiec Ezdrasz... Jej brat, Jakub, który jako strażnik karawan poznaje Julię, córkę utrzymanki innego kupca, Jamala...
To tylko wybrani, doskonale wykreowani zresztą, fikcyjni bohaterowie, obok których pojawiają się postaci biblijne, m.in. apostołowie, Marta z Betanii, Szczepan, Szaweł z Tarsu, a wydarzenia z ich życia splatają się ze świętą historią zbawienia. Historią, trzeba dodać, opowiedzianą z całym szacunkiem dla prawdy objawionej i ówczesnych realiów.

Tym, co mnie jednak najbardziej w powieściach ujęło i dotknęło mojego serca, była wiara pierwszych chrześcijan i tych, którzy się nawracali. Wiara żywa, oparta na bezgranicznym zaufaniu i miłości do Jezusa. Przez jakiś czas myślałam sobie nawet, że im było łatwiej wierzyć. Żyli w Jerozolimie, widzieli ślady działalności Chrystusa, byli świadkami cudów czynionych przez ręce apostołów... Ale przecież... "błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli", a Jezus uzdrawia również dziś!
Obiektywnie patrząc, im było nawet trudniej! Musieli uciekać z Jerozolimy, ukrywać się przed prześladowcami, podejmować dramatyczne decyzje, a było w nich tak silne pragnienie pokoju serca, że gotowi byli oddać wszystko, żeby go doświadczyć. Każdy z nich dawał swoim życiem świadectwo wiary prawdziwej, bo wyrażającej się w uczynkach. Każdy z nich, jak ja dzisiaj, dokonawszy raz wyboru, musiał (chciał!) go nieustannie potwierdzać. I choć wiele razy upadał, podnosił się, bo opierał się na Chrystusie, a nie swojej sile.

Jestem pewna, że bohaterowie serii "Kroki wiary" będą żyli w mojej pamięci i moim sercu jeszcze bardzo długo.

Całkiem niezła, wciągająca lektura. Podnosi na duchu.

Całkiem niezła, wciągająca lektura. Podnosi na duchu.

• Audiobooki
  • Religijne

Dodaj cytat z książki Śledztwo setnika