Ci odjazdowi jaskiniowcy

Okładka książki Ci odjazdowi jaskiniowcy Martin Brown, Terry Deary
Okładka książki Ci odjazdowi jaskiniowcy
Martin BrownTerry Deary Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Strrraszna Historia
The Savage Stone Age
Egmont Polska
2019-03-13
2004-01-01
Małgorzata Fabianowska
historia jaskiniowcy czarny humor

Kolejna książka z serii tym razem o prehistorii. Jak w poprzednich znalazło się kilka ciekawostek o czym człowiek nie wiedział. Czy do końca książka jest spójna z obecną wiedzą na temat prehistorii i jej okryć wypowiadać się nie będę ponieważ nie mam zbyt dużej wiedzy na ten temat ale trzeba mieć na uwadze, że wydanie ma ponad 20 lat i interesując się trochę historią wiem, że ciągle prace i nowe odkrycia zmieniają z czasem pewne wcześniejsze przypuszczenia , które dawniej były brane za pewnik.

Akurat ta zachwyciła mnie znacznie mniej 😁

Specjalistą w opisie czadowej historrrii niezmiennie pozostaje Terry Deary, polecam całą serię, którą pochłoniecie w jedną noc, nadwerężając zmachane śmiechem mięśnie skośne brzucha 😁😁😁😜

Wszystkie książki z tej serrrii są świetne, zatem ta też się udała Deary'emu!!

Śmiałam się do rozpuku, serrrdecznie polecam młodym i nieco starrrszym!
Można powiększyć wiedzę o historrryczne fakty i kontekst, jednocześnie mając rrrewelacyjną rrrozrywkę. Czego chcieć więcej?

Akurat ta zachwyciła mnie znacznie mniej 😁

Wszystkie książki z tej serrrii są świetne, zatem ta też się udała Deary'emu!!

Śmiałam się do rozpuku, serrrdecznie polecam młodym i nieco...

Książka w fajny sposób przedstawia elementy historii.

Polecam.

Książka w fajny sposób przedstawia elementy historii.

Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trochę bajki o jaskiniowcach pewnie, bo im głębiej w historie tym więcej przypuszczeń i zmieniających się teorii... Nie wiem czy bym polecał w sumie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie wiem w sumie, z perspektywy czasu, na ile ta część o jaskiniowcach się broni, bo z tego co wiem, informacje o czasach prehistorycznych są bardzo poszarpane, ale jak to czytałem to nie zwracałem na to uwagi.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Przystępna i przyjemna dawka wiedzy dla najmłodszych i nie tylko. Nie przypadło mi do gustu płytkie wyśmiewanie się z różnych "wierzeń", kiedy sama historia oparta jest na dedukcjach i domysłach - co uczciwie zostało podkreślone w epilogu. O ile osoba dorosła może przymknąć na to oko, o tyle dziecko może być pozbawione pewnego dystansu, potrzebnego do zaakceptowania konwencji szydery ze wszystkiego (a dostaje się tutaj wszystkim),dlatego polecam czytać z dzieckiem, albo przynajmniej porozmawiać po lekturze.

Historia naprawdę napisana w wesoły i ciekawy sposób. Polecam zarówno dzieciom, jak i starszym :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

moja radość była przeogromna, gdy zobaczyłam, że Egmont wznawia książki z serii "Strrraszna historia"! to były jedne z ciekawszych książek mojego dzieciństwa (obok "Monstrrrualnej erudycji"),które czytałam i cieszę się, że mogą sprawić przyjemność nowym czytelnikom

prócz samego sentymentu, to przyznam szczerze, że naprawdę dobrze mi się ją czytało, w czasie sesji zawsze sięgam po książki dla dzieci czy młodzieżowe, które nie wymagają ode mnie tak dużo, ale gwarantują dobrą rozrywkę

jest prosty język, ciekawostki napisane z humorem, można dodatkowo czegoś nowego się dowiedzieć lub po prostu odświeżyć swoją wiedzę/pamięć, jest naprawdę dobrze!

świetnie bawiłam się przy quizach dotyczących jaskiniowców i kilka razy zaśmiałam się dosyć głośno w komunikacji miejskiej ;)

polecam, szczególnie bibliotekom szkolnym w podstawówce!

Autor w sposób humorystyczny ukazuje jaskiniowców. Mamy w przypadku jaskiniowców: kalendarium, łowiectwo, potrawy, rozrywki, wierzenia, odkrycia najstarszych szkieletów, sposoby pochówku, rytuały, Stonehenge, dolmeny, wróżby. Najważniejsze, że czytając nie można się nudzić, są rysunki, zabawy, quizy, rebusy – a przede wszystkim te wszystkie najstraszniejsze rzeczy o jaskiniowcach.

Książka dla każdego, kto chce odpocząć od cięższej literatury a przy okazji dowiedzieć się paru ciekawych faktów. Polecam.

• Strrraszna historia
  • Dla dzieci
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Ci odjazdowi jaskiniowcy