Programowanie treningu siłowego

Galaktyka
2019-07-19
2019-07-19
Piotr Pazdej

Kolejna po "Zacznij od siły" książka która mi bardzo pomogła w układaniu planu treningowego. Mark Rippetoe opowiada w niej o tym jak ludzkie ciało adaptuję się do czynników stresujących w treningu siłowym i jak ćwiczyć tak żeby osiągnąć swój największy potencjał genetyczny.
Opisywane są w niej plany dla amatorów, średniozaawansowanych jak i dla zaawansowanych, a nawet jak łączyć trening siłowy z innymi dyscyplinami. W książce autor skupia się prawie wyłącznie na budowaniu siły, więc nie jest to pozycja dla osób bardziej zainteresowanych np. hipertrofią.
W dodatku obala mnóstwo mitów związanych z budowaniem siły, i wyjaśnia że siła np. w martwym ciągu wpływa na ogólną siłę człowieka, a nie tylko w tym ćwiczeniu. Nie zabrakło również części poświęconej grupom specyficznym: młodzieży, osób starszych, po rehabilitacji etc.
Polecam tę książkę zarówno osobom które zaczynają przygodę z siłownią, jak i już zaawansowanym ponieważ każdy może coś z niej wyciągnąć.
Książka nie ogranicza się wyłącznie do płci męskiej, więc także kobiety mogą ją przeczytać, bez wrażenia że porady w niej zawarte są nie trafione.

Świetna kontynuacja książki pt. ''Zacznij od Siły'' (Mike Rippetoe),dla bardziej zaawansowanych sportowców, chcących dogłębniej poznać tajniki programowania w celu odpowiedniej progresji w treningu siłowym.
Wszystko jednak po kolei. Jeśli nie znasz podstaw, zacznij lekturę od poprzedniego tytułu. Jeżeli jesteś już na tyle zaawansowany, że od dłuższego czasu nie widzisz postępów, a Twoje wyniki nie ulegają poprawie, to jest pozycja obowiązkowa dla Ciebie. Poznasz tu tajniki umiejętnego planowania odpowiednich faz treningowych, tak przeciążeniowych jak i odpoczynku niezbędnego po wykonaniu ciężkiej pracy, by po jakimś czasie odnotować zamierzone rezultaty. Warta przeczytania nawet dla osób zajmujących się szkoleniem innych.

wiele konkretow

wiele konkretow

• Do kupienia
  • Sport
  • Trening
  • Popularnonaukowa

Dodaj cytat z książki Programowanie treningu siłowego