Techniki pamięciowe rekordzisty świata

Okładka książki Hedonia w wersji do nauki angielskiego Ewa Kowalczyk, Marcin Kowalczyk, Paul Roman
Hedonia w wers... Ewa Kowalczyk, Marc...

Książka wprowadza w świat mnemotechnik. Autor jest bardzo obeznany w temacie i miał doświadczenie z początkującymi osobami, zatem tłumaczy przystępnie i na temat. Niestety, mnemotechniki nie są dla każdego. Wymagają one pewnego zaangażowania i oczywiście praktykowania. W książce są podane pewne ćwiczenia i przykłady, więc używając zdobytej wiedzy można wejść w ten świat, jednak mnie to nie przekonało. Gdy na początku dowiedziałem się o mnemotechnikach, byłem nimi zafascynowany, że ludzie potrafią tak łatwo zapamiętywać, chociaż wówczas jeszcze nie wiedziałem dokładnie na czym one polegają, więc potrzebowałem jakiegoś źródła na ten temat. Książka Marcina Kowalczyka wystarczająco wyjaśnia te tajniki, lecz po jej przeczytaniu jednak nie jestem zachęcony ich używaniem. Mimo wszystko polecam ją przeczytać tylko dla samego zrozumienia na czym one polegają, gdyż wcale nie jest to tak fajne jak się wydaje przed przystąpieniem do nich, lecz na pewno są one skuteczne, o czym sam się nawet przekonałem.

Cholernie praktyczna książka, sam się zdziwiłem jak zacząłem trenować.
Wiedza bezcenna

Cholernie praktyczna książka, sam się zdziwiłem jak zacząłem trenować.
Wiedza bezcenna

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szkoda, że nie miałem tej książki gdy byłem w liceum, a potem na studiach. Marcin pokazuje jak zapamiętują najlepsi na świecie. Nie ucieka od trudnych przykładów, wręcz przeciwnie. Polecam, szczególnie uczniom, chociaż pamięć wykorzystuje każdy z nas. Warto kupić, tym bardziej, że kosztuje ona tylko 29 zł.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kiedy się dowiedziałam, że Marcin "Maskow" Kowalczyk napisał książkę o zapamiętywaniu, wiedziałam jedno: chcę ją jak najszybciej mieć.

Miałam przyjemność obserwować go kiedy bił rekordy świata w układaniu kostki bez patrzenia. Obserwowałam to z totalną fascynacją. Było to dla mnie tak niesamowite, że koniecznie chciałam się dowiedzieć "jak on to robi".

Jestem osobą, która uczy się z książek. Dlatego ta książka jest dla mnie tak ważna. Marcin dokładnie wytłumaczył w niej jak on to robi.

Książka zaskoczyła mnie pozytywnie po wielokroć. Po pierwsze, że została napisana szybciej niż się spodziewałam :) Po drugie, że jest naprawdę dobrze napisana. Po trzecie, że jest w niej wszystko co istotne. Żadnych przydługich wywodów na tematy bez związku z technikami zapamiętywania.

Naprawdę z tej książki można się dowiedzieć, jak Marcin to robi.

Bardzo polecam tę książkę osobom, które są zainteresowane poszerzaniem możliwości swojego mózgu i swoich zdolności intelektualnych. Początki treningu z książką są trudne, ale nie ma się co zrażać. To działa! Nie każdy może się dopchać na szkolenia Marcina. Nie każdego stać na wykupienie jego szkoleń wideo. Ale książkę ten może kupić każdy. Sięgnąć po nią w dowolnym czasie i WRESZCIE zapamiętać bez problemu telefon do mamy ;)

Jestem osobą,...

Jeśli chcesz wiedzieć jak zapamiętywać wszystko co chcesz - możesz zapisać się na kursy wszelakie które nauczą Ciebie że 1 to T a pałac pamięci musisz sobie wybudować łącznie z wylaniem fundamentów w głowie. A później to wszystko zapomnieć i uznać że nie masz głowy do tego.

W tej książce nie ma lania wody, autor nie lubi czytać - i miło że się tego nie wstydzi - tam by można jeszcze z 200 stron dodać o historii i dorzucić z 50 anegdot o generałach co pamiętali imię każdego swojego żołnierza etc.

Od razu jesteśmy rzuceni na głęboką wodę - i z radością zauważamy że umiemy pływać.
Autor wręcz otwiera przed nami swoją głowę - i nagle wszystko jest prostsze niż się wydawało.

Najważniejsze jest to, że widzimy że to działa, że możemy mu zaufać - bo ma te swoje rekordy świata - i że ROZMAWIAŁ z innymi osobami które też się bawią w ten sport i zdradza ich tajemnice.

Przeczytałem trochę książek o technikach pamięciowych - to jest pierwsza książka która podchodzi do tematu bez bufonady i wyjaśnia od A do Z to o czym akurat autor chciał napisać (łącznie z tokiem myślowym, co jest męczące, ale pouczające).

Mogło by być w tej książce więcej - ale jestem szczęśliwy że powstała i że mogłem ją przeczytać.

Absolutny majstersztyk. Byłoby więcej teorii (i lepszy rozdział ostatni) dałbym jedną gwiazdkę więcej. A tak tylko 10/10.

• 10 Papier
  • Mind & SpeedReding
  • Nauka - Produktywność
  • Zajawka
  • A -> Ulubione
  • Rozwój

Dodaj cytat z książki Techniki pamięciowe rekordzisty świata