Zabójczy pocisk. Dziedzictwo

Okładka książki Zabójczy pocisk. Dziedzictwo Krzysztof Bochus, Wojciech Chmielarz, Ałbena Grabowska, Joanna Jax, Katarzyna Kacprzak, Grzegorz Kapla, Jacek Ostrowski, Małgorzata Rogala, Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Zakrzewska
Okładka książki Zabójczy pocisk. Dziedzictwo
Krzysztof BochusWojciech Chmielarz Wydawnictwo: Skarpa Warszawska kryminał, sensacja, thriller
Skarpa Warszawska
2021-05-19
2021-05-19
Literatura polska

Znudziła mnie ta książka. Nie zachwyciłam się żadnym opowiadaniem, nawet nie zachowało mi się specjalnie żadne w pamięci. Szkoda, bo poprzednie były bardzo dobre, tutaj możliwe, że nie przypadł mi do gustu wątek sztuki czy malarstwa.

Kilkanaście krótkich historii spod różnego pióra. Jedne opowiadania ciekawsze, inne mniej, ale interesujący sposób ujęcia w wątkach dzieł sztuki Muzeum Narodowego. Miła odmiana od zwykłych kryminałów. Ciekawy eksperyment żeby „wypróbować” kilku polskich autorów i może na tej podstawie wybrać kogo chcielibyśmy poczytać więcej.

Bardzo zróżnicowany poziom, od opowiadań naprawdę świetnych, poprzez poprawne, aż po niestety słabe
🤓

🤓

Ważniejszy od samego dzieła jest efekt, jaki ono wywołuje. Sztuka może umrzeć, obraz może ulec zniszczeniu. Istotne jest ziarno, które zostało zasiane.

Chyba najlepsza z wielu "zabójczych pocisków"!! Oczywiście są 2-3 opowiadania, których wręcz nie dało się przeczytać, ale dla całej reszty - naprawdę warto!

Polecam 🥰😍❤️

Polecam 🥰😍❤️

Każdy miłośnik kryminału znajdzie dla siebie opowiadanie , które odzwierciedli jego zamiłowanie do sensacji.

Dwanaście unikatowych opowiadań, które wybitni przedstawiciele literackiego świata (W. Chmielarz , A.Grabowska , M.Rogala ,A Rogoziński , M.Witkiewicz ..) przygotowali w oparciu o dzieła z zasobów Muzeum Narodowego w Warszawie.
Muśnięcie pędzla, nienagannie wyrzeźbiony kształt, symbolika, złote zdobienia i tajemnice ukryte w dusznych muzealnych piwnicach. W świecie, w którym sztuka odgrywa ogromną rolę, wszystko jest możliwe.
Dwanaście różnych spojrzeń na najwybitniejsze muzealne zbiory. Dwanaście historii, w których sztuka jest na wyciągnięcie ręki.
"Zabójczy pocisk. Dziedzictwo " to zbiór opowiadań popularyzujący wiedzę o zabytkach i dziełach sztuki, przedstawionych w niebanalny sposób. Nie brakuje tu wszystkiego tego , do czego przyzwyczaili nas w/w autorzy. Każdy wytrawny czytelnik znajdzie wśród 12 opowiadań coś dla siebie , zarówno grozę jak i tajemnicze zagadki , które rozwiązują stróże prawa .
Takiej książki nie było jeszcze na polskim rynku!

Bardzo ciekawy pomysł na książkę.Podobało mi się

Bardzo ciekawy pomysł na książkę.Podobało mi się

Zbiór krótkich opowiadań. Niektóre ciekawe, inne nudne. Ogólnie ciekawa pozycja literacka.

• Kryminały
  • Kryminał