Advertisement

Jadzia Pętelka nie odda łopatki

Okładka książki Jadzia Pętelka nie odda łopatki Agata Łuksza, Barbara Supeł
Okładka książki Jadzia Pętelka nie odda łopatki
Agata ŁukszaBarbara Supeł Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Jadzia Pętelka (tom 4) literatura dziecięca
22 str. 22 min.
literatura dziecięca
Jadzia Pętelka (tom 4)
Zielona Sowa
2020-06-17
2020-06-17
22 min.

Każde danie spożywane wspólnie, zabawa z kimś, a nie samemu, radość współdzielona z przyjacielem smakują bardziej. Dlatego trzeba się dzielić, a nie zgarniać wszystko tylko dla siebie. Wie to już Jadzia, od dawna wiedzą jej mama i brat, wie mała Emma - właścicielka tej książeczki, warto, żeby wiedziały wszystkie dzieci. Dlatego czytajcie! Bo to ważna opowieść z wartościowym przesłaniem, pełna pięknych obrazków, mądrych zdań, pomysłów jak wyrwać dziecko z samolubstwa. Kolejne cudeńko.

Wielka to sztuka umieć się dzielić. Rodzice próbują uczyć swoje dzieci od początku – ale jak pokazuje dorosłość wychodzi to z różnych skutkiem. Pamiętam jak zachęcałem mojego synka to dzielenia się w piaskownicy i na placu zabaw. Choć nigdy nie doszedłem do etapu, żeby zabierać jakąś zabawkę mojego dziecku i dawać ją innemu, to zrozumiałem, że dzielenie się nie jest w żaden sposób intuicyjne dla dzieci. To jest rzecz społeczna, której musimy się nauczyć. Książeczka ma pomóc. Popatrzeć z pewnego dystansu na to, że komuś czegoś nie dałem, ale od innego czegoś nie dostałem. Czytamy więc sobie przed snem i czasem przywołuję mojemu synkowi, sytuacje gdzie czymś się nie podzielił. Z reguły nie widzi w tym problemu, no chyba że inne dziecko odmówiło mu jakiegoś przedmiotu. Książeczka, jak każda w tej serii, ma piękne obrazki.

Książka "Jadzia Pętelka nie odda łopatki" Barbary Supeł zabiera nas do czwartego tomu cyklu przygód o Jadzi Pętelce.
Jadzia wraca z mamą z zakupów. Później razem wybierają się na plac zabaw. Jadzia ma łopatkę w ulubionym kolorze.
Jak myślicie w jakim?
Oczywiście dziewczynka maszeruje do piaskownicy.
Czy będzie bawiła się z innymi dziećmi?
Czy będzie robiła babki z piasku?
Czy dzieci będą bawiły się w pożyczanie?
Czy Staś pokaże innym dzieciom jak bawić się w zgodzie w piaskownicy?
Czy Jadzia zapomni o swojej łopatce?
Czy Jadzia pożyczy komuś swoją łopatkę?
Co wybuduje Star w piaskownicy?
Jak zachęci inne dzieci do zgodnej zabawy?
Krótkie słuchowisko zawojowało życie przedszkolaków, ciagle pragną słuchać o rodzinie Pętelków.

Jak myślicie w jakim?
Oczywiście dziewczynka maszeruje do piaskownicy.
Czy będzie bawiła się z innymi dziećmi?
Czy będzie robiła babki z...

O dzieleniu się i współdziałaniu. Gdyby nie starszy brat Jadzi, Staś, dzieci w piaskownicy chyba by się pozabijały.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo lubimy całą serię z Jadzią. Moja Juleczka dopiero się uczy dzielić rzeczami. Dzięki książce pokazujemy, że nie warto być samolubnym. Świetne teksty i obrazki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo interesująca. Prosty i ciekawy tekst. Śliczne ilustracje.

Bardzo interesująca. Prosty i ciekawy tekst. Śliczne ilustracje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie propozycja dla maluchów. Mój maluch rośnie i szukam nowych książek, które będę mu czytać. Te, które czytałam swoim starszakom, znam na pamięć, tj.: Kicia Kocia, Nunuś, Feluś i Gucio, Pucio. Znalazłam więc ciekawą propozycję.

• Dziecięce
  • Dla dzieci