Okładka książki Dlaczego wiara chrześcijańska wciąż ma sens C. Stephen Evans
Okładka książki Dlaczego wiara chrześcijańska wciąż ma sens
C. Stephen Evans Wydawnictwo: Fundacja Prodoteo Seria: Apologetyka religia
2020-01-01
Małgorzata Wójcik
chrześcijaństwo teologia Bóg filozofia Boga teologia naturalna

7/10

Na wstępie powiem od razu, że książka ta nie daje bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie. To "my" mamy odpowiedzieć sobie na to pytanie na podstawie zawartości tej książki, której na szczęście jest wystarczająco, aby tą odpowiedź zdobyć.

Jak na ciekawy opis, książka ta jest trudna w odbiorze, co może być problemem dla przeciętnego czytelnika w zrozumieniu autora. Na szczęście, im brniemy coraz bardziej naprzód w treści, tym tytuł ten staje się coraz bardziej zrozumiały.

Jak kogoś kręci teologia i filozofia, to polecam.

7/10

Apologetyczna pigułka. Autor rozważa kwestię teologii naturalnej i stwierdza, że nie tyle jest ona drogą do chrześcijaństwa (gdyż do tego jest niewystarczająca),ale od ateizmu do teizmu w ogóle. Oprócz tego ciekawe rozważania nad problemem zła i zgodnością ewolucji z chrześcijaństwem. Generalnie bardzo zgrabna książeczka, niemęcząca i skondensowana.

Spora dawka wiedzy, choć nie czuje się, żeby książka była bardzo ciężka. Dobrze się czyta.

• Chrześcijaństwo
  • CHRZEŚCIJAŃSKIE
  • Niezbędnik
  • 01. Epub+

Dodaj cytat z książki Dlaczego wiara chrześcijańska wciąż ma sens