Bajki mają moc

Bajki mają moc
Grupa Wydawnicza Foksal
2021-01-01
2021-01-01

Dla mnie anty przykład książki dla dzieci. Nie rozumiem takich wysokich ocen. Książka z tezą, a w zasadzie wieloma napisana "na temat" Zadanie dla autorki napisz o dziecku które dostaje wszystko co chce, napisz o dziecku które nie chce czesać włosów itd. Założenie nawet ok - wykonanie jest tak słabe ogółem patrząc, że rani serce. Dziecko to nie jest ułomna wersja dorosłego - nie trzeba go traktować jak niespełna rozumu, a w takim tonie napisana jest ta książka. Każdy z rozdziałów porusza inny temat np mamy rozdział o Mikołaju który ma gniazdo na głowie i czekał z tym gniazdem aż się wyklują małe ptaszki,. bo mama mu powiedziała że tak trzeba ;) Generalnie wszystkie mądrości życiowe które autorka tak bardzo chce tu sprzedać małym dzieciom są tak łopatologicznie i prostacko wyłożone że ciężko mi się doszukać plusów. Wierzę mimo wszystko w dobre intencje autorki i chyba były takie rozdziały - z początku gdzie lektura aż tak bardzo mnie nie bolała stąd 3 gwiazdki. I podobno ilustracje są ładne - wierzę na słowo innych ;)
Przesłuchałam to w audiobooku który jako taki tej jest słaby - czytany z moralizatorsko - tendencyjnym zacięciem, ale to w sumie pasuje do tekstów bo takie właśnie są

Piękne, choć krótkie opowiadania, ale za to każde na koniec ma mądre przesłanie- nie tylko dla dzieci😀
Z serca polecam💜💚💛💙🤗

Z serca polecam💜💚💛💙🤗

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

O tym, że bajki mają moc, wie chyba każdy, kto czyta swoim dzieciom 😀❤

W książce

Bajki mają moc 📖 Małgorzata Korbiel

mocy jest całkiem sporo ❤😀

Zbiór, krótkich, mądrych i łatwych w odbiorze bajek. Każda z nich porusza ważne, współczesne i uniwersalne tematy. Napisane w sposób zrozumiały i bardzo przyjemny, okraszone pięknymi ilustracjami. Takie bajeczki przed snem, do tego trochę rozmowy i nasze dziecko chłonie wiedzę jak gąbka ❤

O tym, że bajki mają moc, wie chyba każdy, kto czyta swoim dzieciom 😀❤

W książce

Bajki mają moc 📖 Małgorzata Korbiel

mocy jest całkiem sporo ❤😀

„Bajki mają moc” Małgorzaty Korbiel to 16 niezwykłych historii dla 5-8 latków o rodzinie, szkole, zabawach, zwierzętach, uczuciach, magii i wiedźmach. Czyli o tym co fascynuje i ciekawi dzieci.
Zabawy bez zabawek, czy to się może udać?
Dzieci twierdzą , że na zasypianie dobra jest mama, jasiek, opaska na oczy z unicornem, szklanka mleka, bajka …
A jakie sposoby na zasypianie mieli sowa, wilk, niedźwiedzica i koty z bajki pt. „Sekrety zasypiania”?
Czy kot, którego znalazł Kacper przed swoim domem to naprawdę kot?
Jaki talent miał Krokodyl Marcel, który chciał występować w cyrku?
Czy sąsiadka Oli z drugiego piętra przy ul. Jodłowej to rzeczywiście wiedźma?
Kto wyjada Wojtkowi czekoladę i zostawia w papierku dwie dziurki?
Czyżby Drakula?
Cytat: „Fakty były takie:
1. Czekolada zmienia się w pył w nocy.
2. Ktoś pomaga czekoladzie w przemianę w pył.
3. Ten ktoś ma żółte oczy i futro.
4. Została tylko jedna czekolada.”
Bajki w tej książce mają ogromną moc : zapraszają do rysowania map, rozwiązywania zagadek, konstruowania robotów, … każda historia to zaproszenie do nowej zabawy.
Ta książka nie byłaby jednak tak wspaniała, gdyby nie piękne ilustracje pani Anny Simeone. Gorąco polecam.

Zabawy bez zabawek, czy to się może udać?
A jakie sposoby na...

Zbiór prostych, niedługich ale bardzo mądrych opowiastek dla dzieci. Każda historia niesie ze sobą naukę, każda może być tematem do rozmów z dzieciakami o tym co w życiu ważne.
Książka kierowana jest do dzieci około 6-8 letnich.
W sam raz do czytania przed snem.
Polecam :)

Książka kierowana jest do dzieci około 6-8 letnich.
W sam raz do czytania przed snem.
Polecam :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Literatura dziecięca
  • Polscy autorzy
  • Samodzielne
  • Przeczytane 2021
  • Wyzwanie_52/2021
  • Przeczytane, wysłuchane książki w 2021 r.

Dodaj cytat z książki Bajki mają moc