Czas na śmierć

Okładka książki Czas na śmierć Sarah A. Denzil
Okładka książki Czas na śmierć
Sarah A. Denzil Wydawnictwo: Filia Cykl: Isabel Fielding (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Isabel Fielding (tom 3)
Mroczna strona
Three for a Girl
Filia
2021-03-24
2021-03-24
Adrian Napieralski

Trzecia część serii lepsza od pierwszej. Rzadko się tak zdarza. Ta część jest najbardziej konkretna, skupiona na fabule. Szybka akcja bez reszty mnie wciągnęła. Dla mnie bomba 😁 Oczywiście polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ostatni tom serii o Leah Smith.
Muszę przyznać, że pomimo długiej przerwy pomiędzy częściami wszystko mi się przypomniało i czułam, jakbym wróciła do dawnych przyjaciół.
Wartka akcja, szybkie tempo, świetnie poprowadzona narracja bez zbędnego rozwodzenia się nad szczegółami. Ciekawe zwroty akcji i co najważniejsze, zaskakujący finał tej trylogii.

Ostatni tom serii o Leah Smith.

Tom 3

Leah myślała ze może spać spokojnie, jednak bardzo się myliła.
Wytwórnia filmowa zaczyna interesować się wydarzeniem jakim było ucieczka ze szpitala psychiatrycznego niebezpiecznej pacjentki. Leah ostrzega ze to nie jest dobry pomysł i może mieć zły wpływ na poszukiwana. W niekrótkim czasie zostaje zamordowana główna bohaterka ekranizacji. Leah zaczyna mieć złe przeczucia.

Kontynuacja poprzednich części, książka jest bardzo mocno związana z poprzednimi. Żeby nadarzyć trzeba czytać je po kolei tomami. Dobrze spędzony czas w pełnym napięciu, jak to wszystko się zakończy. Ostatni tom.. będę to serie pamietała długo.

Instagram: @karolina.golunska

Tom 3

Leah myślała ze może spać spokojnie, jednak bardzo się myliła.

Pierwszy tom był bardzo dobry, drugi tom, choć słabszy też zasługuje na wysoką notę. Tom kończący już nie.
Pierwsze, co uderza po oczach, to fabuła. W dwóch poprzednich obok głównej mieliśmy poboczną, która doskonale wkomponowywała się w całość. Tu tej nie ma. Rozumiem, że miał, to być tom wieńczący sagę, więc miejsca mogło zabraknąć, ale właśnie wątki poboczne w tomi 1 i 2 nadawały specyficzny klimat, który pokochałem.
Drugą rzeczą, która boli, to postać bohaterki. Gdzieś zginęła zaszczuta i przestraszona Leah, a pojawiła się twarda osoba, którą nie ruszą, że psychopatyczna morderczyni uciekła. Nawet śmierć aktorki, która ma ją odgrywać w filmie, zbytnio na nią nie wpłynęło.
Trzecia kwestia, to mordercy i motywy. Autorka po raz kolejny sięgnęła po ten sam. Niestety, ale też dość łatwo odgadnąć kto stał za morderstwem aktorki. Zupełnie inaczej niż w tomie 2.
Kolejna już sprawa, to odmalowanie portretu psychologicznego Isabel. W drugim tomie widać było, że wykreowanie psychopatki i socjopatki jest zrobione jakby na siłę. Był pewien mrok, ale nie taki, co w pierwszym. W tym w ogóle go zabrakło. Ptaki będące symbolem Isabel zostają porzucone, a szkoda.
Mógłbym jeszcze coś napisać jeszcze żale pod adresem tego, ale byłoby ich jeszcze trochę. Szerzej pochyliłem się nad serią na moim blogu. 😈

Czy polecam?
Tak i nie.
Gdyby ten tom napisany byłby zupełnie inaczej i miał atmosferę tomu 1, tom drugi zakończyłby się inaczej, patrząc na ten, to szczerze bym polecił. Jednak liczne niedostatki tomu zamykającego sprawiają, że ostrzegłbym konsumenta cyklu, że to, co się dobrze zaczyna, nie musi trzymać poziomu do końca.

Czas na śmierć to ostatnia część trylogii o Isabel Fielding. Tym razem Leah może już spać spokojnie. Morderczyni siedzi w więzieniu a ona rozpoczyna nowe życie na farmie. Niestety ma powstać film o ich historii. Nikt poza producentem nie jest z tego pomysłu zadowolony. Isabell ucieka z więzienia i kilka godzin później ginie główna odtwórczyni jej roli. Po raz kolejny rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Przysłowie brzmi, że do trzech razy sztuka. Jakież to zbawienne przy tej serii. Ile razy nastoletnia morderczyni może uchodzić z życiem. Nikt jej zabić nie może i przed wszystkimi sprawnie ucieka. Istny Rambo w spódnicy. Z każdą kolejną częścią było już tylko gorzej. Nie ma już dreszczyku emocji, wydarzenia są naciągane do granic. Postacie straciły charakter, zachowują się irracjonalnie. Wszyscy są tacy bezosobowi, miotają się z uczynkami i myślami. Czytanie z sentymentu i ciekawości kiedy wreszcie główna morderczyni
umrze nie przynosi frajdy. Wystarczy jedno zdanie podsumowania - Dobrze, że to się już skończyło.

Chociaż nie lubię czytać serii książek bo zawsze mam wrażenie, że będą z każdą częścią coraz nudniejsze, to w tej serii tego nie ma. Szyka akcja bez zbędnego przeciągania. Zakończenie też na plus.
Polecam bo styl pisania autorki jest super.
Ja na pewno sięgnę po jej kolejne książki.

Polecam bo styl pisania autorki jest super.
Ja na pewno sięgnę po jej kolejne książki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miałam trochę obawy przed tą książką z tego względu, że druga część podobała mi się odrobinę mniej niż pierwsza. Jednak jestem pozytywnie zaskoczona tą częścią. Nie porwała mnie jakoś tak bardzo mocno ale uważam, że na dziewiątkę spokojnie zasłużyła. Leah próbuje żyć normalnie powróciła na farmę do Seby, jednak oczywiście póki jej wróg pozostaje przy życiu jest to nie możliwe. Isabelle jest za sprytna dla przeciętnego człowieka i udaje się jej uciec z więzienia o zaostrzonym rygorze i za wszelka cenę chce odnaleźć byłą pielęgniarkę. Nie będę spoilerować ale powiem tylko tyle, że dobrze się bawiłam czytając tę część. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, było jednocześnie przewidywalne ale z drugiej strony odeszło kilka ciekawych postaci. Niestety podtrzymuje to co pisałam w poście przy drugiej części o tym, że tej autorce lepiej wychodzą jednotomowe książki. Tutaj wydaje mi się, że historia była odrobinę ciągnięta na siłę. Podsumowując cieszę się, że miałam okazję przeczytać tę historię uważam, że jest bardzo dobra nawet pomimo tego, że czasami monotonna.

Po trzech latach powróciłam do serii o Isabel Fielding. Myślę, że warto było wcześniej odświeżyć poprzednie dwie książki, bo praktycznie ich nie pamiętam, no ale... Nie było źle ;) Książka dość szybko mnie wciągnęła, dość szybko również przepadłam w jej fabule. No podobało mi się :)
📖
W trzeciej części cyklu powracamy do znanych i lubianych postaci - Leah, Seba, Toma a nawet Isabel, choć ona zbyt ciepłych uczuć akurat nie wzbudza... Pomimo trzyletniej przerwy dość szybko przypomniałam sobie o co w całej serii chodzi i książkę czytałam z dużą przyjemnością. Nie tak dużą jak pierwszą część ("Morderczyni") ale z większą niż drugą ("Ktoś musi umrzeć").
📖📖
"Czas na śmierć" to wciągająca pozycja. Dużo tu akcji, sporo się dzieje, autorka nie zanudza czytelnika. Książkę czyta się szybko, co w dużej mierze jest zasługą krótkich i dynamicznych rozdziałów. Isabel jako psychopatyczna morderczyni nie rozczarowuje - sporo tu trupów, ale nie ma rozlewu krwi czy makabrycznych, brutalnych opisów. Książkę może czytać każdy fan mrocznych thrillerów.
📖📖📖
Narracja głównie w pierwszej osobie z kilku perspektyw, m.in. Isabel, Leah, Seba czy Toma.

Podsumowując: moim skromnym zdaniem bardzo udane zamknięcie serii o Isabel Fielding. Po zakończeniu mogę śmiało powiedzieć, że kolejnej części już nie będzie - autorka zakończyła poszczególne wątki, choć niektóre nie tak jak ja bym chciała to widzieć, ale nie jest to zarzut ani minus. Cieszę się, że seria została zakończona na trylogii. Książkę jak i całą serię serdecznie polecam ☺️

📖

W sumie doczytałam to tylko i wyłącznie z powodu sentymentu - lubię doczytać serie, które zaczynam czytać. Z innego powodu nie wiem, czy bym się za to wzięła, bo akcja miała wiele zakrętów, a do tego zachowanie bohaterów jest często pozbawione logiki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Leah niedoszła ofiara seryjnej morderczyni wierzyła że może spać spokojnie. Jej oprawczyni odsiaduje wyrok w więzieniu.
Wytwórnia filmowa planuje nakręcić film oparty na życiu seryjnej morderczyni. Leah Smith od początku uważa że to wielki zwłaszcza kiedy zostaje zamordowana odtwórczyni głównej roli ,Leah z przerażeniem odkrywa że miała rację a utwierdza ja w tym ucieczka z więzienia na kilka godzin przed zabójstwem najgorszej z seryjnych morderczyń.
Czy można stworzyć książkę z samych psychopatów? Otóż tak i to dowód na to ! Gdzie nie przesuniesz wzroku, sami psychopaci . Odbijało mi się to czkawką. Główna bohaterka ,poraz pierwszy została ofiarą w latach swojej młodości ,oprawca okazał się własny ojciec a konsekwencjami tego ,ciąża kazirodcza. Po ustabilizowaniu emocjonalnym do jej życia wkracza Isabel inteligentna przebiegła morderczyni ,która za wszelką cenę musi ją dopaść. Zaczyna się polowanie. Tyle postaci w tej książce i każda spaczona umysłowo,ale podołali roli jaka nadawała im autorka. Trochę nieścisłości i "upośledzenie " komisarza (który daje się wyrolować jak małe dziecko),aż tak nie raziło by uznać tę książkę za zła,zakończenie pozwoliło się obronić tej pozycji. Jeśli lubicie książki o pościgach to ta jest właśnie dla Was ,nie zapominajcie o psychopatach których jest tam mnóstwo i o tym do czego są zdolni!👿

Dodaj cytat z książki Czas na śmierć