Twoja głowa w twoich rękach

Okładka książki Twoja głowa w twoich rękach Joanna Podgórska, Kinga Rajchel, Zofia Winczewska
Okładka książki Twoja głowa w twoich rękach
Joanna PodgórskaKinga Rajchel Wydawnictwo: Jak nie umrzeć? zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Twoja głowa w twoich rękach. Zdrowie psychiczne a długie życie
Jak nie umrzeć?
2021-02-27
2021-02-27
zdrowie psychiczne zdrowie biohacking longjevity psychologia biologia mózg

Okładka książki Dotknij nosek, złap paluszek Maria Kasprzak, Joanna Podgórska
Dotknij nosek,... Maria Kasprzak, Joa...

test test opinia testowa

test test opinia testowa

Gdyby nie fakt, że dochód ze sprzedaży został przekazany na pomoc dla Ukrainy, to chyba żałowałabym zakupu. Jak już wspomniano w innej opinii poniżej - język, błędy stylistyczne i interpunkcyjne uniemożliwiają normalne korzystanie z tekstu, w dodatku to dość niespotykany poziom zaniedbania jakości. Treść zaledwie ok, spodziewałam się lepiej przygotowanej publikacji. W porównaniu z wysoką ceną i niewielką objętością nie wypada to zbyt dobrze.

Ciężko powiedzieć do kogo jest skierowana tą książka, ponieważ ja z moją wstępną wiedzą w temacie układu nerwowego, miałam bardzo dużą trudność w rozumieniu przedstawionych danych. Plus za przytaczanie wyników badań, ale tutaj akurat dla studenta psychologii nie ma rzeczy odkrywczych, więc osobom z podstawami wiedzy psychologicznej też szczególnie nie polecam tej lektury, chyba, że ktoś chce się oswoić z naukową nomenklaturą w zakresie neurobiologii. Duży minus za język, który momentami jest wręcz potoczny i wcale nie przyczynia się do lepszego zrozumienia tematu i jeszcze większy za błędy stylistyczne i literówki, które można liczyć w dziesiątkach, co jest dla mnie absolutnym szokiem i nie sądziłam, że jest to w ogóle możliwe, co świadczy o niedbałości w przygotowaniu a w porównaniu do wysokiej ceny.. cóż.

Nie mogę powiedzieć, że jest to łatwa książka w odbiorze. Dużo jest w niej chemii, biologii, nauki o mózgu. Ale jak przeczytasz na spokojnie, wtedy dużo rzeczy stanie się oczywistych. Jaki jest wpływ myśli i tego co jemy na pracę mózgu itp. Co więcej niemal każda rzecz, którą znajdziemy w tej książce poparta jest badaniami.

• Chcę kupić
  • Medycyna/Psychologia
  • Psychologia i socjologia
  • Mózg
  • Chcę w prezencie / posiąść

Dodaj cytat z książki Twoja głowa w twoich rękach