Sztuka zabijania

Małgorzata Lisińska to moje odkrycie marca! Sama nie wpadłam na to, by przeczytać jej książkę, dostałam ją w prezencie. No i się zaczęło! Teraz będę leciała hurtem, żeby nadrobić całość jej twórczości. Pisze książki szybkie, jak ja je nazywam. Szybkie, czyli takie, które biorę do ręki w poniedziałek, a we wtorek już mam przeczytane. Postawiłam na półce obok Pauliny Świst, bo to ten sam vibe.
Zbyszek Nowak po bardzo trudnym dzieciństwie, mieszka z babcią, która jest dla niego najbliższą osobą. Starsza pani doskonale się orientuje, czym zajmuje się wnuk, jednak tego nie popiera. Chciałaby, żeby zajął się czymś spokojniejszym i przede wszystkim bezpiecznym, bo Zbyszek pracuje w szeroko rozumianej ochronie. Chłopak przyjmuje ostatnie - jak sądzi - zlecenie. Potem zamierza zrobić sobie dłuższy urlop. Podejmuje się ochrony córki miliardera. Sądzi, że dziewczynie co najwyżej może grozić próba porwania dla okupu, nie spodziewa się, że przyjdzie mu się zmierzyć z zawodowym mordercą, który do swej "pracy" podchodzi jak do sztuki.
Gosia Lisińska ma tak lekkie pióro, potrafi tak zainteresować opowoadaną historią, że czyta się z wypiekami na twarzy, a oderwanie się od książki choćby na chwilę, grozi wielkim pogorszeniem samopoczucia i warczeniem na otoczenie, że przeszkadzają...
W pierwszej części cyklu poznajemy kilka barwnych postaci, polubiłam ich wszystkich I nie mogę się doczekać kolejnych tomów (zdradzę, że w sumie powstały 3 części, każda o innej parze bohaterów).
Zbyszek to twardziel, profesjonalista, mówi się, że jest najlepszy w swoim fachu. A jednak, gdy poznaje swoją klientkę Olę, jego zasady idą się... No idą... Uczucia, które się w nim rodzą biorą górę i kompletnie go dominują. Ola jest córką miliardera, ale nie jest to pusta, zarozumiała lalka. Ma niewyparzony buźkę i nie lubi kiedy jej się rozkazuje i rozstawia po kątach, jednak jest inteligentna i ogólnie dobra dla ludzi. Nie zadziera nosa i nie uważa, że jej się wszystko od życia po prostu należy. Przystojny ochroniarz od razu wpada jej w oko, ale facet trzyma ją na dystans, więc Olka drażni się z nim niemal na każdym kroku. Oboje ciągnie do siebie i choć dziewczyna nie widzi w tym problemu, Zbyszek bardzo się stara być profesjonalny w pracy. Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to tylko do tego, że mógł się starać trochę dłużej. Jak dla mnie za szybko im poszło, brakowało mi trochę tego "ganiania za króliczkiem", chociaż fajnie, że tym razem to dziewczyna ganiała chłopa... 😉 W końcu uczuć nie dało się odstawić na boczny tor, ale trzeba było zmierzyć się z rzeczywistością i ojcem dziewczyny, który wydaje się doskonale zorientowany, gdzie spędza noce jego córeczka...
No i do tego jeszcze Simon... autorka daje nam szansę poznać fabułę też z jego perspektywy. Możemy obserwować jak się bawi ze swoją ofiarą, jak planuje i co myśli. Szykuje się prawdziwy pojedynek gigantów. W obliczu różnych zwrotów akcji Zbyszek zmuszony będzie ponownie zjednoczyć się z kumplami z dzieciństwa. Razem stanowią niesamowitą grupę przyjaciół i solny zespół fachowców, którzy mogą sobie zaufać. To postacie, z którymi nie sposób się nudzić, a ich dialogi bawią do łez.
W książce nie brakuje akcji, a zakończenie podsyciło moją ciekawość co do dalszych losów bohaterów. Samo to, że szybko zamówiłam kolejne dwie czesci o czymś świadczy ! Polecam!

Wysłuchane jako audiobook
Książka 8/10
Lektor 8/10 (Artur Ziajkiewicz)
Ochroniarz. Miłość.
A gdzieś czający się zabójca
Kto jest celem, kto zabójce wynajął?
Aż do końca nie będziecie wiedzieli.
Wartka akcja, cały czas coś się dzieje. Nie wynudzicie się.
A Ci co lubią Paulinę Świst znajdą coś dla siebie....

Wysłuchane jako audiobook
Książka 8/10
Lektor 8/10 (Artur Ziajkiewicz)
Ochroniarz. Miłość.
A gdzieś czający się zabójca
Kto jest celem, kto zabójce wynajął?
Aż do końca nie będziecie wiedzieli.
Wartka akcja, cały czas coś się dzieje. Nie wynudzicie się.
A Ci co lubią Paulinę Świst znajdą coś dla siebie....

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna powieść z gatunku erotyk gangsterski. Gorąca, zabawna opowieść, przyjemna w odbiorze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Doczytałam do 288 strony, gdzie padł tekst który idealnie nadaje się na recenzję tej książki: "istna telenowela".
To nie jest Gosia którą znamy z "Małej", to nawet nie jest Gosia którą znam z jej pierwszych książek. Zaczynam się zastanawiać czy to w ogóle pisała Gosia..?! Po "Małej" byłam gotowa wziąć każdą książkę autorki w ciemno, po tej nie chcę już nic czytać spod jej pióra! Jest słodko że aż mdli, są jakieś dramy w których nie wiadomo o co chodzi i nie ma grana poczucia humoru. A na deser koszmarna okładka. WTF??

Gosia Lisińska "Sztuka Zabijania"wydawnictwo Inanna
Roz.8
Poranne słońce juz wychodzilo spodzięmy drzew.Jasne i wyjątkowo mocne na bezchmurnym niebie.Zapowiadał się gorący dzień.Samochód Piekarczyka powolutku minął bramę wjazdową rezydencji Jasiaków.Kiedy się za nim zamykała,promienie tańczyły na chromowanych okuciach.Olka wciąż spała na ramieniu Zbyszka.Nowak też był senny i to nieco opóźniało jego reakcje.Rozglądał się wieć wielokrotnie,kiedy samochód stanął,zanim otworzył drzwi.Kiedy trzeci raz wychylił się przez przednie fotele,Rysiek cmoknął zniecerpliwiony.
.....
Zbyszek dostaje zlecenie na bycie ochroniarzem córki miliardera.Przyjmuje tylko dlatego żeby zapewnić dobre życie sobie i swojej ukochanej babci.To ma być ostatnie jego zlecenie.Kiedy Poznaje Olkę aż nie może uwierzyć jaka jest piękna.Uczucia komplikują zadanie-tym bardziej że ktoś na nich poluje i chce ich zabić.Dociera to do niego wtedy gdy nie reagują hamulce w samochodzie.Jest zły bo miał być tylko ochroniarzem a sprawa wygląda całkiem inaczej.
Simon ich obserwuje bo stawką jest nie tylko życie Oli.

Czy Zbyszek wypełni zadanie?
Kto na nich poluje?
Co mają z tym wspólnego Jego przyjaciele z dzieciństwa?
Moja ocena 4,8/5
Książkę czytałam zarywając parę godzin z nocki,ale nie żałuję.Autorka pokazała w książce że nie ważne z jakiej jesteśmy "sfery towarzyskiej" z uczuciami nie wygrasz.Czytając książkę można myśleć,że wiemy jak się zakończy lecz można się zaskoczyć.

Gosia Lisińska "Sztuka Zabijania"wydawnictwo Inanna
Roz.8

Fabuła w lekturze dobra,akcja dynamiczna zaskakująca bardzo mnie zaskoczyła książka,utrzymana w mocnym napięciu.
Wrażenia pozytywne miałam w czasie czytania tej książki,bohaterowie niezwykli i cudowni.
Romans lekko i fajnie się czyta.
Pozycja pisarki świetnie napisała Pani Małgosia Lisiñska pierwszy tom serii rozśmieszył mnie śmiałam się głośno.
Cudna lektura!!!!

Romans lekko i fajnie się czyta.
Cudna lektura!!!!

Książka, która trzyma w napięciu od początku do końca. Nie jest przewidywalna, wręcz przeciwnie - zaskakuje! Jest akcja, jest romans, są humorystyczne sceny, które wywołują salwę śmiechu! Serdecznie polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na tyle mnie zaintrygowała, że sięgnę po tom drugi.

Książka na tyle mnie zaintrygowała, że sięgnę po tom drugi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ostatnio mam jakiegoś pecha. Trafiam często (choć na szczęście nie tylko),na słabe bądź średnie książki. Nie inaczej było tutaj. Może sam pomysł na historię nie był zły, ale niestety nie do końca przekonała mnie jego realizacja :(

Książki nie zaliczam do złych. Była ok, warsztat pisarski dopracowany, ale ja nie czułam kompletnie nic. Żadnych emocji. Nie wiem, może nie ten czas na tę książkę, albo po prostu nie trafiła w mój gust, ale dla mnie to taki mocny średniak. Nie wyróżniła się niczym szczególnym, nie było żadnego wow, ale też nie było źle, nie było to naciągane... No nie wiem, jakoś tak nie było chemii...

Niemniej, zachęcam Was do sięgnięcia i sprawdzenia, czy Wam się ta historia bardziej spodoba.
Ja nie skreślam twórczości autorki, i na pewno jeszcze kiedyś sięgnę po coś z pod pióra Pani Gosi ;)

Olga wywodzi się z arystokratycznej rodziny i pracuje w fundacji dla bogatego ojca prowadzącego liczne biznesy. Gdy przylatuje do Polski okazuje się, że ojciec zatrudnił dla niej osobistego ochroniarza. Zbyszek Nowak jest najlepszy w swoim fachu. Jego ostatnie zlecenie pozostawiło w nim głęboką ranę i wprowadziło w bezsenność. Wie, że ktoś zagraża Oli a on zrobi wszystko aby ją ochronić.

Najpierw sięgnęłam po audiobooka a później ebooka. I to był pierwszy raz gdy audio podobalo mi się bardziej niż gdy sama czytałam tę historię. Mamy tu dorosłą kobietę zachowującą się jak nastolatka i mężczyznę, który ma być macho ale chyba nie do końca wyszło. Nowak w mgnieniu oka się zakochuje zamieniając z kobietą ledwie kilka słów. Ona z kolei nie do końca wiadomo czego chce. Większe zainteresowanie wzbudzili przyjaciele ochroniarza i Psychopatyczny zabójca Simon.
I zdecydowanie sięgnę po ciąg dalszy aby zobaczyć co dalej szykuje Simon...

• Serie

Dodaj cytat z książki Sztuka zabijania