Jesień

Dziwimisie
2021-11-20
2021-11-20
10 min.
jesień pory roku pierwsze wyrazy

Bardzo przyjemna książeczka dla najmlodszych ( u nas w użyciu dla synka rocznego). Pierwsze spotkanie z porami roku, urocze ilustracje ( szczególnie ta z czytającymi dziećmi pijącymi kakao ❤️). Nie za długa, konkretna i ładna.

"Jesień" - książeczka obrazkowa, po którą miło jest sięgnąć. Ilustracje są bardzo ładne, realistyczne i czytelne. Książeczka nie jest przeładowana i pstrokata, jak wiele pozycji z półki "moje pierwsze słowa". Prostota tej publikacji mnie urzekła. Naprawdę dobrze się to ogląda. Słownictwo zamieszczone w książce jest w porządku, może wymagać od rodzica wyjaśnienia (u nas musiałam tłumaczyć, czym jest babie lato). Trorchę mi tylko tu nie pasował strach na wróble w kapuście :)

„Jesień” to kolejna część z serii kartonowych książeczek dla dzieci o porach roku. Ta wyjątkowa pozycja to wspaniała pomoc w zapoznawaniu dziecka z najpopularniejszymi symbolami kolorowej, przybywającej zaraz po lecie, fascynującej pory roku. Dzięki niej najmłodsi czytelnicy poznają słówka związane z jesienią, książeczka zachęca również do wspólnych rozmów na temat nowej pory roku oraz poszukiwań jej znaków rozpoznawczych w terenie czy wokół siebie.

Pierwsze, co zachwyca, to absolutnie przepiękna szata graficzna, która mimo wielu barw, nie przytłacza, a wręcz hipnotyzuje i ukazuje jesień w najwspanialszej wersji. Obrazki są szczegółowe, staranne, niezwykle przyjemne dla oka, oczarują zarówno młodszych, jak i starszych czytelników, którzy chcieliby, by chłodne dni zawsze charakteryzowały się tak wspaniałą kolorystyką i subtelnością.

Książeczka w niezwykle przyjemny sposób uczy najmłodszych mowy, dla starszych stanie się natomiast idealnym pretekstem do podjęcia samodzielnych prób czytania, gdyż czcionka jest duża i wyraźna. Ilustracje silnie angażują, zachęcają do rozmowy, snucia opowiadań, czy szukania pozostałych znanych dziecku symboli. Bezsprzecznie, książeczka funduje mnóstwo frajdy, zarazem bawi, jak i uczy, co moim zdaniem jest połączeniem idealnym dla wszechstronnego rozwoju młodego, ciekawego świata człowieka.

Książeczka jest kartonowa, wytrzymała, wygodna, wprost idealna dla małych rączek. Solidne wykonanie sprawia, iż z chęcią podarujemy ją nawet niemowlakowi, który poznaje świat wszystkimi zmysłami. Niewielki format dodatkowo zachęca, by zabrać ją na spacer i osobiście poszukiwać jakże barwnych symboli jesieni.

"Jesień" to wspaniała, hipnotyzująca pozycja dla najmłodszych, która silnie stymuluje, rozbudza wyobraźnię, jest wstępem do nauki mowy i poznawania świata, ale też odczarowuje smutną porę roku. Ukazując jesień w przepięknych barwach, udowadnia, że nawet szare, deszczowe, chłodniejsze miesiące, mogą przynieść mnóstwo frajdy i uroczych darów natury! Polecamy gorąco!

Książka dla dzieci. Przede wszystkim dla mniejszych ale dla większych też się przyda. Każda kartka jest sztywna, maluszek na pewno nie rozbroi.
Jest pełna kolorów, przepięknych obrazków. Jest tam wszystko co kojarzy się nam z jesienią.
Moja sześciolatka zachwycona obrazkami ale napisy też się przydały. Może ćwiczyć czytanie ( albo i literowanie 😜).
Jedno tylko się jej nie zgadzało. Z czym kojarzy się jesień. Z czytaniem książek. Liwia mówi, że mama to czyta cały rok bez względu na pogodę 😜😜😜
Mam nadzieję, że odziedziczy to po mnie 😊

Polecam rodzicom maluszków i większych dzieci.
👩‍🦰🧑‍🦰👱‍♂️👱‍♀️🧑‍🦲👩‍🦲🙍‍♂️🙍‍♀️🙍🙎‍♂️🙎‍♀️

Jedno tylko się jej nie...

Ta kolorowa książeczka zawitała do mnie właśnie wczoraj. Jak wiecie, mamy już jesień. Nie tylko w kalendarzu, ale i na dworze widzimy jej przybycie. A dzięki książeczce JESIEŃ moje dzieci mają okazję poznać ją jeszcze bardziej. Pierwsza reakcja dzieci? Szeroki uśmiech i ciekawość. Tę książeczkę otrzymała moja osiemnastomiesięczna córka i sześcioletni syn, więc opiszę wam dwie reakcje z różnicą wieku. Zacznę od Julki, wiadomo dzieci w tym wieku, nie mają pojęcia, czym jest pora roku, czy pogoda, ale dzięki pięknym, a do tego bardzo kolorowym obrazkom mogłam pokazać, co występuje w tym okresie. Wielkim plusem jest zabawa, podczas której uczyłam moją córkę mówić. Dodatkowo książeczka jest bardzo leciutka, co nie sprawia problemu, przy trzymaniu, przez tak malutkie rączki. Bez oporu Julka mogła sama przekręcać kartonowe karteczki, mając z tego ogromną frajdę. Olek miał okazję poznać jesień już w przedszkolu, a teraz w zerówce. Jak się okazało, książka miała dla niego wiele niespodzianek. Przeprowadziliśmy wiele dyskusji, między innymi o wiewiórkach. Ilustracje pomogły nam w ćwiczeniach z kolorami, oraz z sylabami. Chociaż jest już starszy, a książka jest bardziej dla maluszków, to synek był również zaciekawiony, przez co bardziej przykuwa uwagę do przyrody, która właśnie się zmienia w piękne barwy. Z całego serducha polecam, ja jako osoba dorosła jestem bardzo szczęśliwa, że ta książeczka dała tyle radości moim dzieciom.

• Dziecięca biblioteczka
  • Książka recenzencka