Diabeł stróż

Okładka książki Diabeł stróż Marek Krajewski
Okładka książki Diabeł stróż
Marek Krajewski Wydawnictwo: Znak Cykl: Eberhard Mock (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
Eberhard Mock (tom 11)
Znak
2021-10-18
2021-10-18
literatura polska kryminał retro Breslau morderstwo śmierć śledztwo hazard historia

Przedostatnia w serii..utrzymany poziom :-)

Przedostatnia w serii..utrzymany poziom :-)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Marka Krajewskiego. Rzadko sięgam po kryminały i niezbyt za nimi przepadam. Jednak "Diabeł stróż" okazał się wciągającą i dobrą lekturą. Powieść utrzymana jest w tajemniczym, mrocznym klimacie i do końca intryguje czytelnika. Dodatkowym "smaczkiem" są opisy topografii przedwojennego Wrocławia. Autor bardzo wnikliwie i szczegółowo przedstawia rzeczywistość. Opisy te pozwalają mocniej wczuć się w fabułę.

Kolejne spotkanie z Mockiem i jak zwykle się nie zawiodłam. Świetny kryminał z zaskakującym finałem, a na dodatek - co przy tej serii zdarzało się rzadko - wzruszyłam się. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mroczny kryminał z Mockiem jak w większości części cyklu trzyma poziom. Klimat i topografia ówczesnego Breslau przedstawiona jak zawsze po mistrzowsku. Zakończenie intrygujące zważywszy, że w powieści mamy coś co główny bohater pragnął najbardziej w życiu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Eberhard Mock w bardzo dobrej formie. Wszystkie zalety mrocznego kryminału Marka Krajewskiego. Trzyma w napięciu, a zakończenie jest warte lektury.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak to zwykle u o Krajewskiego b dobra książka. Trzyma w napięciu, świetnie się czyta. Poznaje się czasy opisywane na kartach. Ma swoje smaczki i zachęca do czytania.
Polecam

Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Myślałem, że era bohatera Eberharda Mocka wypaliła się u pana Marka Krajewskiego. No, ale muszę przyznać, że się pomyliłem fest. Świat liczb plus hazard nic dobrego nie daje. Przekonał się się urzędnik pocztowy i jego partnerka. Ruletka kręci się, a kulka zawsze wpadnie w dołek z liczbą. Jak ktoś ma za dużo szczęścia w grach, oczy patrzą z góry na niego i obserwują i zastanawiają się jak skutecznie wyeliminować śmiałka, który za dużo wygrał. Mock jak zawsze, twardo stąpa w mroku i wyciąga tajemnice, które nie powinno ujrzeć światło dzienne.
Książka super, czyta się fajnie. Minus skakanie datami wydarzeń, bo czytam kolejną już.

Ksiazkowa uczta, prosze o wiecej.

Ksiazkowa uczta, prosze o wiecej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

6 gwiazdek z sentymentu, bo w tej książce zabrakło tego pazura tak charakterystycznego dla Krajwskiego i Mocka. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, ale zawsze na końcu jest się zmielonym. Tutaj dalej jest przyjemnie.

Mrok Breslau. Fascynujące.

Mrok Breslau. Fascynujące.

• Marek Krajewski
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Diabeł stróż