Energioobieg

Novae Res
2021-12-16
2021-12-16
9788382196962

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.
„Tylko potężny wstrząs może być impulsem do zmiany”.
„Energioobieg” to książka opowiadająca o czwórce przyjaciół: Olivieru, Oskarze, Patrycji i Wiktorii, których świat drastycznie się zmienia. Początkowo delikatnie niepokojące zdarzenia, z czasem zmieniają się w regularne zmiany rzeczywistości. Świat diametralnie się zmienia, a cała ludzkość wpada w panikę. Nie brakuje też wymyślania najróżniejszych teorii spiskowych i obwiniania siebie nawzajem. W restauracji pojawiają się dania z kotów i psów, a ludzie powoli tracą zmysły. Z drugiej strony czytamy o Bithiel, Córce Bożej, której pragnieniem jest zmiana porządku świata. Początkowo niechętny Bóg po licznych przekonywaniach córki, daje jej wolną rękę. Ale czy Bithiel jest zdolna do uporządkowania spraw tak, jakby tego chciała? Czy da się zmienić ludzi ot, tak?
„Energioobieg” to z pewnością książka dająca do myślenia. Rzeczy, które są tam opisywane, choć są niedorzeczne, to jednak sprawiają, że nie da się nie pomyśleć nad swoim życiem. Jak byście zareagowali, gdyby nagle w restauracji, w której czasem jadacie, zostały dodane dania z kotów i psów? I gdyby to stało się normalne? Przecież to nasze pupile, nasi przyjaciele, z którymi spędzamy dużo czasu. A teraz pomyślcie, w czym świnie, krowy czy kury są gorsze od tych domowych zwierząt. Dopóki nie przeczytałam tej książki, to szczerze mówiąc, nie zastanawiałam się nad tym. Teraz nabrałam innego podejścia. Autor poruszył kilka ważnych aspektów, które całkowicie zmieniają postać rzeczy. Sprawił, że czytelnik po prostu musi przemyśleć kilka spraw.
Bardzo się cieszę, że trafiłam na tę lekturę. Początkowo, kiedy zobaczyłam dialogi między Bogiem, Jezusem, a Bithiel, trochę się przestraszyłam, ale na szczęście bezpodstawnie. Książka, która miała być zwykłą obyczajówką, pochłonęła mnie w całości. Była ciekawa, krótka i lekka. Nie było ani jednego zbędnego opisu, a całość była bardzo wciągająca. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to to, że nie było zakończenia. Cały czas czuję niedosyt. Czytałabym jeszcze i jeszcze. Chętnie wrócę do tego autora i jego lekkiego pióra.
W mojej ocenie książka Dariusza Konona jest świetną pracą, która zasługuje na dużo uwagi. Gorąco polecam.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.
„Tylko potężny wstrząs może być impulsem do zmiany”.

Książka inna niż wszystko co do tej pory czytałem. Ciekawa, momentami zaskakująca, dobrze poprowadzona i napisana żwawo, z poczuciem humoru i pomysłem, a do tego nienachalnie przemycająca ważne treści. Do tego ładnie wydana i ozdobiona niebanalnymi ilustracjami. Duże zaskoczenie, szczerze polecam :) I czekam na kolejną prozę tego autora.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

⭐️Książka jest podzielona na dwie historie, które się ze sobą splatają. Jedna opowiada o czwórce przyjaciół: Oskarze, Patrycji, Olivierze i Wiktorii. Oskar z Patrycją tworzą wyjątkową przyjaźń już od szkoły podstawowej.

⭐️Patrycją na co dzień pracuje jako handlowiec w znanej korporacji. Ma potencjał wobec powyższego odnośni spektakularne efekty w swojej pracy.

⭐️Oskar ma naturę filozofa, który na pierwszym miejscu stawia siebie, a także twierdzi, że życie to coś więcej niż codzienna egzystencja.

⭐️Olivier pomimo swojego koloru skóry odnajduje się w Polsce, jest dyplomowanym masażysta, który doskonale potrafi zapanować nad ciałem.

⭐️Wiktoria pojawiła się w grupie przyjaciół dzięki Patrycji, którą poznała na zajęciach jogi. Również pracuje tak jak przyjaciółka w dużej firmie, jednakże ona nie czerpie z niej radości. Ponadto źle znosi fakt, że jest singielką, twierdzi, że nie jest wystarczająco dobrą osobą, a wpływa na to zachowanie jej matki.

⭐️Natomiast równolegle toczy się historia Bithiel, Córki Boga. To ona wpływa na życie czwórki przyjaciół, a także na resztę ludzkości. Bithiel każdego wtorku przez siedem dni wprowadza zmiany w życiu wszystkich ludzi.

⭐️Pewnego wtorku wprowadza we wszystkich restauracjach dania z psów I kotów, innego zmiania kolor skóry, a jeszcze w innym ludzie tracą zmysły wszystko po to by ludzkość zwróciła uwagę na rzeczy oraz sytuacje, które są tak piekne, a w wirze codziennego życia nie dostrzegają tego co ważne.

❤Książka wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Nie spodziewałam się, że będzie zawierała tak cenne informacje, zarówno o jodze jak i tym co sprawia, że życie ma sens. Spodobał mi się motyw połączenia obecnych czasów wraz z Bogiem. Fabuła książki ukazuje nam świat, którego nie dostrzegamy, a to co jest wspaniałe nie jest widoczne dla oczu i właśnie ta lektura przybliża nas do tego, by to odkryć.

⭐️Oskar ma...

Zainspirowana opisem książki sięgnęłam po nią z wielkim zainteresowaniem. Muszę przyznać, że z każdą stroną moje zdziwienie i pozytywny odbiór narastał.

Obecne problemy społeczeństwa, tj. zagubienie w ilości bodźców, narastający rasizm, niedocenianie namacalnych rzeczy, które są z nami codziennie zostały przedstawione bardzo obrazowo. Podobno, żeby docenić obecność osoby lub rzeczy trzeba sobie wyobrazić, że ją tracimy i to dokładnie pokazał autor w tej opowieści. Historia jest niesamowita i daje wiele do myślenia. Mam nadzieję, że czytelnik zostanie zmuszony do analizy swojego postępowania, co będzie pierwszym krokiem do zmiany świata, bo wielkie zmiany zaczynają się od jednostki.

Polecam zapoznanie się z ideą przedstawioną w książce z otwartym umysłem. Dziękuję za tę książkę, bo brakowało na rynku luźnej książki, która porusza taki temat, a nie jest książką naukową.

"A przecież jeśli wierzy się w coś głęboko, to musi się w końcu spełnić. Bez względu na to, jak szalona wydaje się idea."

Właśnie tak zawsze mówił mi Tata. "Jeśli mocno w coś wierzysz, w końcu się to spełni". I ja również wierzę, że myśli mają moc przyciągania i wszystkie marzenia, z moją pomocą się spełnią. A jak Ty uważasz?

"Energioobieg" to książka, której się nie spodziewałam w swojej kolekcji. Przewijała mi się czasem czerwona okładka, ale to tyle.
Kiedy odezwał się do mnie Autor, a ja przeczytałam opis, już wiedziałam, że może to być dobra przygoda. Jak było? Zaskakująco!
Zastanawialiście się kiedyś, co może być impulsem do zmian? Ale nie takich, których nie widać, ale takich konkretnych, ogromnych niczym nasza planeta? Kiedyś o tym myślałam i stwierdziłam, że nie ma takiej rzeczy. Bo czasem nawet choroba to niewystarczający powód do zmian.
Ale co jeśli zmiany okażą się niespodziewane i dotyczą całej ludzkości?
O tym możemy się przekonać czytając właśnie "Energioobieg". Poznajemy tu czwórkę przyjaciół - Patrycję, Wiktorię, Oskara i Oliviera, których rzeczywistość drastycznie się zmienia. Co tydzień w ich organizmach zachodzą zmiany, które niosą za sobą konsekwencjenie tylko dla tej czwórki, ale dla wszystkich ludzi na ziemi. Zmiana koloru skóry, utrata węchu, smaku, wzroku, brak leków w aptece to tylko nieliczne czynności, które się dzieją.
Wszyscy zadają sobie pytanie, kto za tym stoi i czym się kieruje. Czy to Bóg chce coś przekazać ludziom? A może ktoś, o kim jeszcze nie mają pojęcia?
Noo powiem Wam, że po tej lekturze mam sporo przemyśleń. I myślę, że warto ją poznać. Do tego Was zachęcam :)

"Energioobieg" to książka, której się nie...

Lubicie książki z przesłaniem? Ja tak jedną z takich książek jest "Energoobieg".

W ciągu 7 tygodni Córka Boża zapoczątkuje nowy świat. Wywróci życie ludzi do góry nogami, aby przywrócić odpowiednią energię na ziemi.

"Energoobieg" to zdecydowanie oryginalna książka. Autor w fabułę wplata wątki religijne, żeby odczucia były bardziej rażące. Książka pokazuje nam, jak żyjąc w pędzie, nie zwracamy uwagi, na to, kim tak naprawdę jesteśmy. Kanon chce, żebyśmy odnaleźli siebie. Skłania nas do refleksji nad własnym życiem. Jednak nie tylko takie momenty w niej znajdujemy, są również momenty z humorem. Książkę czyta się szybko i płynnie. Bałam się trochę sięgnąć po nią, jednak po przeczytaniu wiem, że był to dobry wybór. Sama książka nie należy do obszernych, więc można ją raz, dwa przeczytać. Jeżeli lubicie książki niekonwencjonalne to historia dla Was.

love.s.books

Dzisiaj chciałbym zaprezentować Wam książkę autorstwa @dariusz.konon.
Szczerze powiedziawszy nie wiem do jakiego gatunku zakwalifikowałabym tą powieść.
,, Energiiobieg " to opowieść otwierająca szerzej oczy, zmieniająca perspektywę rzeczywistości, ukazująca nasze największe wady i przywary, w prosty i przyjemny sposób ukazująca największe zadry współczesnych ludzi . To historia, która swoją niebanalną fabułą sprawia, że zaczynamy zastanawiać się nad naszym dalszym losem.
Czy zgodzicie się ze mną, że aby odczuć, iż nasze życie jest piękne i wartościowe, zazwyczaj potrzebujemy ogromnego kopa,energetycznego impulsu, który wywróci nasze myśli do góry nogami?
Myślę, że większość z Was się ze mną zgodzi.

Bithiel, Córka Boża, postanawia wprowadzić na świecie nowy porządek. Za wszelką cenę musi przywrócić odpowiednią energię na ziemi.
W ciągu 7 tygodni, dzięki Bithiel, ludzkość zostanie postawiona pod murem niemocy, przeżyje wstrząs, który zapoczątkuje nowy ład i początek.
Czy Bithiel uświadomi ludziom jak ważne jest słuchanie własnego ciała, jak potężną moc mają myśli, wypowiedziane słowa oraz ukazane emocje?Czy uzdrowi świat ze złych nawyków i przyzwyczajeń? Czy odbuduje ludzką wiarę w siebie oraz nauczy ludzi doceniać to co mają?
Przeczytajcie i przekonajcie się sami.
Ta krótka historia naładowana jest niezwykłą, ogromną, pozytywną energią dającą motywację do działania.
Myślę, że może być idealną inspiracją do zmiany na lepsze, pozytywną wibracją, która doda ci siły.

Dzisiaj chciałbym zaprezentować Wam książkę autorstwa @dariusz.konon.

Gotowi na dawkę energii w Nowym Roku?

W takim razie polecam wam książkę #energioobieg 🙌

Tytuł ten zdecydowanie zalicza się do pozycji z przekazem, a tego szukam najczęściej w czytanych lekturach. Tutaj od początku do końca można wynieść z czytanych stron przemyślenia - dotyczące kondycji człowieczeństwa i samego siebie.

A w czym rzecz?

W reorganizacji dotychczasowego myślenia i postępowania.

Książka jest dowodem na to, że nierzadko dążymy przed siebie w pośpiechu, bezrefleksyjnie, nie znając do końca osoby, którą jesteśmy. Ale nie poprzestaje na ukazaniu nam prawdy, tylko dąży do zmian w nieszablonowy sposób. Co z tego wyniknie?

Pozycję czyta się płynnie przez bardzo przystępny styl oraz krótkie rozdziały. Co prawda wolałabym, żeby książka była dłuższa, aby mocniej się w nią wczuć i uwypuklić emocje towarzyszące bohaterom i wydarzeniom, ale mimo to, widzę w niej walor w postaci zwięzłości. I warto wspomnieć o ilustracjach pojawiających się na kartach książki, które stanowią świetne dopełnienie całości.

Gotowi na dawkę energii w Nowym Roku?

W takim razie polecam wam książkę #energioobieg 🙌

A w czym rzecz?

W reorganizacji dotychczasowego...

Gdy zobaczyłem przykuwającą wzrok okładkę w połączeniu z intrygującym tytułem byłem ciekaw treści i przyznam, że książka również jest niebanalna.
Konon sprytnie wplótł życiowe pytania, boleści tego świata, przemyślenia ludzi w szaloną historię, która jest poprowadzona tak, że wciągnąłem się w nią całkowicie.
Dużo ciekawych porównań, dobre dialogi, jest dawka humoru. Myślę, że ta książka wywoła refleksje i uśmiech u czytelników.
Ciekawa książka panie Kononie!

Dużo ciekawych porównań, dobre dialogi, jest dawka humoru. Myślę,...

To książka niesie wiele pozytywnych przesłań i skłania do refleksji, a tego nam potrzeba, zwłaszcza teraz. Dwie płaszczyzny, dwie równie ciekawe historie. Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Współpraca