Advertisement

Witaj, Maluszku!

Okładka książki Witaj, Maluszku! Esther van den Berg
Okładka książki Witaj, Maluszku!
Esther van den Berg Wydawnictwo: Jedność opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Our Baby
Jedność
2021-10-17
2021-10-17
Joanna Olejarczyk
#rodzeństwo #dziecko #rodzina #dladzieci

Okładka książki Gdzie się zwierzę spać wybierze? Marcin Brykczyński, Daniel Włodarski
Gdzie się zwie... Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Wielkie marzenie małego Krecika Tom Percival, Christine Pym
Wielkie marzen... Tom Percival, Chris...
Okładka książki Pomelo i wielka przygoda Ramona Bădescu, Benjamin Chaud
Pomelo i wielk... Ramona Bădescu, Ben...

Świetna książka, syn chciał ją przeczytać kilka razy!

Świetna książka, syn chciał ją przeczytać kilka razy!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Witaj maluszku!” to przepiękna książka, która przeprowadzi wasze dziecko krok po kroku przez ciąże i poród w bardzo łagodny i subtelny sposób, ale zgodny z faktami.
Alek mieszka z rodzicami, a jego mama jest w ciąży. Chłopiec uczestniczy w wizytach kontrolnych, przytula i całuje brzuch mamy i z niecierpliwością oczekuje pojawienia się dzidziusia. Kiedy to następuje jest szczęśliwy i dumny, że jest starszym bratem.

Wasze dziecko dowie się z niej nawet tego jak będzie przebiegał poród, oczywiście bez wielkich szczegółów.

Fantastyczna książka, w dodatku bardzo ładnie zilustrowana. Wydanie jest rewelacyjne. Książka ma duży format, twardą satynową oprawę z wypukłymi elementami.

Jestem zachwycona! Szkoda, że nie mieliśmy jej jak czekaliśmy na drugiego synka.

Bardzo dobra książka skierowana do dzieci, które spodziewają się rodzeństwa. Autorka w szybkim skrócie pokazuje, jak wygląda przebieg ciąży, jak należy zachowywać się przy małym dziecku oraz jak ważna jest szczera rozmowa w rodzinie. Książka może przygotować nasze najmłodsze pociechy do roli brata lub siostry, ponieważ ilustracje są realistyczne a tekst prosty i przyjemny w odbiorze.

Alek będzie miał siostrzyczkę. Na początku maluszek w brzuchu mamy jest wielkości ziarenka, które jedzą ptaki, ale szybko rośnie. Chłopiec jeździ z mamą i tatą na wizyty kontrolne do położnej i tam mogą słuchać bicia serduszka maleństwa.
Brzuch mamy robi się coraz większy, aż staje się tak duży jak arbuz. Alek pyta jak dzidziuś z niego wyjdzie. Rodzice opowiadają o dziurce, przez którą mama wypchnie bobasa, ewentualnie o nacięciu w brzuchu, które zrobi lekarz jakby potrzebna była pomoc.
Na świat przychodzi Nina, a Alek staje się starszym bratem. Dziewczynka jest bardzo malutka i delikatna, a gdy jest głodna to płacze i wtedy mama karmi ją mlekiem z piersi albo butelki. Alek pomaga rodzicom opiekować się młodszą siostrą.
Ale ta książka jest świetna! Przede wszystkim szczerze, ale delikatnie tłumaczy jak wygląda poród. Ale także opowiada o ciąży czy tym, czym zajmuje się położna. Pokazuje dziecku co się będzie zmieniało z biegiem czasu, a gdy maluch już się urodzi, jak będzie mogło pomagać rodzicom albo spędzać czas z bobasem.
Nie mogłabym też nie wspomnieć o zachwycających ilustracjach. Są rewelacyjne. Trafiają w mój gust w 100%, no i fajnie obrazują treść.
Polecam serdecznie. Będzie idealnym prezentem dla dziecka spodziewającego się rodzeństwa.

• Dla przedszkolaka
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Witaj, Maluszku!