Sąsiad

Okładka książki Sąsiad Lisa Gardner
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Sąsiad
Lisa Gardner Wydawnictwo: Albatros Cykl: Detektyw D.D. Warren (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Detektyw D.D. Warren (tom 3)
The Neighbor
Albatros
2022-01-26
2011-07-13
zniknięcie świadek dziecko sierżant

Wyróżniona opinia i

Sąsiad

przeczytanych książek 1184 napisanych opinii 1182

Jak zwykle zagadka, która " wciąga" od pierwszej strony, a finał nierozczarowujący.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Sąsiad” to trzeci tom z serii o sierżant D.D. Warren.
I co my tu mamy? Fabuła trzymająca w napięciu już od pierwszej strony? Jest . Skomplikowana intryga ? Jest . Nieoczywiste powiązania między bohaterami? Są . Skrywane głęboko tajemnice, których wyjście na światło dzienne może odmienić życie wielu? Są . Historia przedstawiana z perspektywy kilku bohaterów ? Jest . Więc mamy tu wszystko czego możemy szukać w wyśmienitym kryminale, co do którego mamy wysokie oczekiwania. I te oczekiwania zostaną spełnione.
Poznajemy historię młodej i pięknej nauczycielki, Sandry Jones, która zniknęła w środku nocy, bez śladu ze swojego domu na przedmieściach Bostonu, zostawiając ukochoną córeczkę i męża. Śledztwo prowadzi znana już dobrze D.D. Warren, a każdy krok prowadzący bliżej do rozwiązania tej zagadki ujawnia kolejne skrywane tajemnice i niedopowiedzenia. Okazuje się, że zniknięcie Sandry to zaledwie wierzchołek góry lodowej, a każda kolejna strona książki przynosi nam nowe, zaskakujące odkrycia. Intrygująca i mająca ogromne znaczenie w rozwiązaniu zagadki zaginięcia Sandry jest jej niby normalna, ale jednak jakże nieoczywista relacja z mężem. Stanowi ona bardzo interesujący element fabuły.
Lisa Gardner porusza w książce bardzo ważne, ale trudne tematy, takie jak przemoc domowa, traumy z dzieciństwa, gwałt czy zabójstwo w rodzinie.
Jedynym malutkim minusem jest tutaj dla mnie zakończenie. Troche tak jakby autorce brakło pomysłu na jakiś spektakularny finisz i postanowiła zakończyć to w najbardziej banalny możiwy sposób. Delikatnie jestem zawiedziona, ale mimo wszystko całość oceniam bardzo pozytywnie i na pewno sięgnę po pozostałe części z D.D. Warren w roli głównej. To thriller, który zadowoli zarówno wiernych fanów autorki, jak i nowych czytelników poszukujących mocnych wrażeń.

„Sąsiad” to trzeci tom z serii o sierżant D.D. Warren.

Najgorsze w książkach Lisy, że kończą się tak szybko... Kolejna wciągająca opowieść, ale zakończenie nieco naciągane dlatego 7 .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To książka, która wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do samego końca. Gardner doskonale operuje narzędziami suspensu, tworząc historię pełną zwrotów akcji i nieoczekiwanych zaskoczeń.
To pozycja, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom kryminałów oraz osobom poszukującym wciągającej lektury, która skłania do refleksji nad ludzką naturą i moralnością. To opowieść o złożonych relacjach międzyludzkich, która pozostaje w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury.

Kolejna świetna książka... Coraz
bardziej podoba mi się przygoda detektyw DD... Ta różniła się nieco od 2 pierwszych części ale do końca trzymała w napięciu

Kolejna świetna książka... Coraz

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ponownie D. D Warren w akcji. Tym razem sprawa jest bardzo dziwna. Jason Jones zgłasza zaginięcie swojej żony.. Nie ma zielonego pojęcia gdzie Sandra może się spodziewać, ponadto twierdzi, że żona nigdy nie zostawiłaby samej swoje córki w środku nocy. Gdzie jest kobieta? Uciekła? Ktoś ją porwał? A może jeszcze coś gorszego? Detektyw krok po kroku stara się dociec prawdy, a śladów jest bardzo mało..

Pochłonęła mnie ta książka . Nieoczywiste zakończenie, wieloosobowy punkt widzenia i prowadzenia narracji podoba mi się

Co do zakończenia...

bohaterka postanawia zniknąć bo uważa, że jedynym sposobem zapewnienia jej bezpieczeństwa będzie upublicznienie ich związku... "Jason nie do końca nadążał za tokiem jej rozumowania." Noo, ja też!
O rany, nawet nie wiem jak to skomentować. To wyjaśnienie jest tak idiotyczne i bez wyobraźni.
Może wystarczyło na początek zmienić zamki w domu? :D
Nie, to za łatwe, lepiej stworzyć bombę pułapkę z tutorialu z internetu :D
Ach, i to niesamowicie silne uczucie nastolatka do jego nauczycielki, której ratuje tyłek mimo iż wysadziła mu w powietrze wujka, który wg chłopca był "jedynym dorosłym, którego uważał za inteligentnego".

Ciągłe przypominanie o atrakcyjności fizycznej bohaterek...Śliczna pani Sandra, śliczna pani detektyw... aż nie wiedziałam, która jest śliczniejsza i do końca książki nie wiem!

Postać detektyw sierżant jest irytująca, bez umiejętności analitycznego myślenia, łatwo zdradzająca swoje emocje, bezmyślna, ale za to śliczna i napalona na seks.

Nie wiem czy jest sens sięgać po inne części tej serii.

Co do zakończenia...

Może wystarczyło na początek zmienić zamki w domu? :D
Nie,...

Kolejna powieść L. Gardner z panią detektyw D.D. za mną. Być może sama fabuła dość nietypowa to w pewnych fragmentach czuła jak bym stała w miejscu. Ciągle jedno i to samo z różnych punktów widzenia.
Pozycja pokazująca iż idealne życie, które inni dostrzegają nie jest tak wspaniale. Jedno przypadkowe zdjęcie uruchamia cały ciąg zdarzeń, które tak naprawdę nie musiały się zdarzyć gdyby między ludźmi nie pojawiały się różnego rodzaju domysły i można wcześniej zaufać drugiemu.
A w efekcie dostajemy dwa przypadkowe trupy, które nie musiały zginąć i nastolatka, który do końca życia będzie obarczony pewna tajemnica.
Ze względu na sympatię do autorki polecam pomimo mojego mniej entuzjastycznego odebrania tej pozycji.

Chyba jedna z najciekawszych książek Lisy Gardner. Trzyma w napięciu do końca ;) Moja ulubiona seria z detektyw D.D. Warren - Moce 9 ;)

• Audiobooki
  • Lisa Gardner