Jak ograniczać napady złości u dziecka

Okładka książki Jak ograniczać napady złości u dziecka Carla Naumburg
Okładka książki Jak ograniczać napady złości u dziecka
Carla Naumburg Wydawnictwo: Muza poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Muza
2021-11-10
2021-11-10
9788328719057

W swojej kolejnej książce Carla Naumburg skupia się na uważności:
☆ wymienia szereg jej zalet;
☆ uczy, jak wprowadzać ją w nasze rodzinne życie;
☆ podaje mnóstwo pomysłów, ćwiczeń i zabaw, które pomogą naszym dzieciom być bardziej obecnych i skupionym w danej chwili – nie tylko w chwilach wzburzenia, ale również w zwykłych codziennych momentach – podczas odrabiania lekcji, przy wspólnej rozmowie czy na rodzinnym spacerze.

Uwaga! Wprowadzając praktyki z książki do naszego życia, autorka zaznacza, że należy pamiętać o dwóch rzeczach:

☆ Jeśli chcemy nauczyć dzieci wyciszać się poprzez uważność, sami rownież musimy to trenować.
☆ Zanim zaczniemy naukę dzieci (i swoją) bycia obecnym i skupionym w chwilach stresu, musimy ćwiczyć tę sztukę rownież w momentach spokoju.

Bardzo, bardzo polecam książkę dla rodziców, którzy chcą wychowywać dzieci świadomie i... uważnie 😉

W swojej kolejnej książce Carla Naumburg skupia się na uważności:
☆ wymienia szereg jej zalet;
☆ uczy, jak wprowadzać ją w nasze rodzinne życie;

Ta książka jest stworzona dla dwóch typów ludzi

# Typ pierwszy:
Jeśli wychodząc do supermarketu ze swoim dzieckiem modlisz się w duchu aby tym razem obyło się bez "scen" kiedy Twoja pociecha wypatrzy sobie zabawkę a Ty nie zechcesz jej kupić. Oczywiście czekają Cię wrzaski płacz i rzucanie się na podłogę. Nie wiesz jak zareagować jest Ci wstyd. I nie kontynuujesz zakupów albo kupujesz zabawkę dla świętego spokoju. Zobaczyłeś właśnie siebie? Koniecznie przeczytaj tę książkę!!!

# Typ drugi
Jesteś tak jak ja bezdzietnym specjalistą od wychowywania dzieci i będąc na zakupach w supermarkecie widzisz wrzeszczącego dzieciaka bo mamusia /tatuś nie chciał mu kupić zabawki. I oczywiście co robisz, przewracając oczami lub patrząc z jawną pogardą myślisz sobie moje dziecko na pewno by się tak nie zachowywało! Jak można pozwolić na takie zachowanie? Jeśli zobaczyłaś/zobaczyłeś siebie koniecznie kup tę książkę.

Carla Naumburg, to psycholożka kliniczna, w swojej książce przedstawia sposoby na trening emocjonalny dla całej rodziny. Czyli nauka bycia tu i teraz. Ja jako kompletna ignorantka w temacie wychowywania dzieci, po przeczytaniu tegoż poradnika nasunęła mi się jedna myśl. Aby skutecznie wprowadzić w życie złote rady Carli, trzeba być wybitnym psychologiem dziecięcym. Z naciskiem na wybitny. Jestem tego pewna, że zwykły Kowalski tego nie udźwignie. A jeśli nie udźwignie, to w moim mniemaniu poradnik nie jest dobry. Oczywiście mimo wszystko zachęcam do zapoznania się z propozycjami jakie ma dla nas Carla Naumburg. Może dla kogoś okaże się tym czego szukał. http://ksiazkinaszapasja.blogspot.com/2022/12/jak-ograniczyc-napady-zosci-u-dziecka.html?view=flipcard

Ta książka jest stworzona dla dwóch typów ludzi

# Typ pierwszy:

💥RECENZJA💥
Hej hej.
Wpadam do was dosłownie na chwilę podzielić się opinią na temat książki, którą przeczytała moja bratowa.

"JAK OGRANICZYĆ NAPADY ZŁOŚCI U DZIECKA i zyskać spokój w rodzinie"
Tytuł jak i opis na końcu informuje nas, że książka pomaga poradzić sobie z opanowaniem złości u dzieci. Dlatego też, nauczona poprzednią pozycją autorki, spodziewałam się konkretnych porad, które pomogą poradzić sobie z emocjami u dziecka. Nauczyć się jak pomóc w złości, jak reagować i jak chronić przed tą falą nerwów. Zamiast tego otrzymałam książkę skierowaną głównie do fanów jogi i medytacji. Pół książki teorii, przez którą bardzo ciężko było mi przejść. Męczyłam ją długo. Druga połowa książki to ćwiczenia - praktyczne zastosowanie wcześniej poznanej teorii, nadal dla osób potrzebujących wyciszenia i medytacji.
Może gdyby tytuł nie został skrócony w polskim tłumaczeniu, czytelnik wiedziałby co wybiera do czytania i mógłby świadomie zdecydować czy ta pozycja rzeczywiście jest tym czego szuka. Dla mnie nie jest. Nie znajdziemy tam również metod na opanowanie złości u dzieci. Książka raczej naprowadza na wprowadzenie długoterminowych zmian do naszego dorosłego życia i zaproszenie dziecka w ten nasz zwalniający, wyciszający świat. Nie twierdzę, że jest w tym coś złego. Jest to do wypracowania na dłuższą metę, aczkolwiek nie każdemu proponowane metody przypadną do gustu. U nas w opanowaniu złości dziecka pomogło po prostu poświęcenie mu większej ilości czasu i zastosowanie się do rad z poprzedniej książki tej autorki. Przez to książka ta zeszła na dalszy, bardzo odległy plan. Z trudem wróciłam jednak do tej pozycji, aby doczytać ją do końca. No cóż, mnie nie zachwyciła i nie wniosła niczego do naszej rodziny.
Za egzemplarz dziękuje @wydawnictwomuza

Współpraca @wydawnictwomuza @wydawnictwomuza_wspol

#jakograniczacnapadyzlosciudziecka #muza #poradnik

💥RECENZJA💥
Hej hej.

"JAK OGRANICZYĆ NAPADY ZŁOŚCI U DZIECKA i zyskać spokój w rodzinie"

Ciekawy poradnik, prosto, rzetelnie i przejrzyście opisujący sposoby na wyciszenie i nauczenie jak szybko poradzić sobie z napięciem i stresem. Wbrew pozorom większość ćwiczeń nie jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla dzieci, nie są to infantylne zabawy, ale świadoma praca nad emocjami, wyciszeniem. Aby praca z naszym dzieckiem przyniosła spodziewany, satysfakcjonujący rezultat, to my musimy przejść cały trening , opisany w książce. Nasz spokój zadziała na dziecko najlepiej.

"Nie tylko my, dorośli, bywamy dekoncentrowani przez własne myśli, stresujemy się sprawami, które są poza naszą kontrolą i miewamy problemy z właściwym radzeniem sobie z silnymi uczuciami. Nasze dzieci zmagają się z tymi samymi trudnościami i potrzebują naszej pomocy, by nauczyć się robić to skutecznie, a zarazem w sposób empatyczny. Wielu rodziców sięga po tabelki osiągnięć, gwiazdki czy kary odosobnienia, które do pewnego stopnia mogą okazać się przydatne. Sęk w tym, że są one tylko zewnętrznymi źródłami informacji zwrotnej i dyscypliny. Bez obecności nas, rodziców, nie będzie autentycznych zmian w zachowaniu. Uważność - oparta na naszym wewnętrznym doświadczeniu i perspektywie - to umiejętność, którą nasze dzieci będą mogły się posłużyć, cokolwiek będzie się działo. "

Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza skupia się na uważności, na tym czym w ogóle ona jest, jak i dlaczego działa. Ale także dowiadujemy się dlaczego ważne jest, żeby rozwijać ją samemu, jak i z dzieckiem.
W drugiej omawiane są sposoby, dzięki którym uważność stanie się częścią naszego życia. Nauczymy się dobierać właściwe narzędzia i czynności.

Samokontrola ważna jest w życiu zarówno dorosłego jak i dziecka. Pomóżmy naszej latorośli stawiać stabilne kroki, dzięki którym nauczy się jak ją osiągnąć.

Nauka w każdym wieku jest ważna, tym bardziej jeśli dzięki niej zyskujemy spokój i akceptację w całej rodzinie.

Poradnik, dzięki któremu łatwiej zrozumieć z czym i dlaczego zmagają się nasze dzieci.

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Jak ograniczać napady złości w dziecka i zyskać spokój w rodzinie.
Autor: Carla Naumburg.
Wydawnictwo: MUZA

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Nigdy nie przypuszczałam, że będę zadowolona z takiej książki, ale muszę wam powiedzieć, że ta pozycja jest na mojej półce i ma wiele kolorowych karteczek. Ten poradnik jest świetny i z czystym sumieniem polecam rodzicom dzieci do 10 roku życia.

Napady złości ma nawet moja kochana córka, a ma dopiero dwa latka. Czasami się zastanawiałam jak sobie z tym radzić i dzięki temu poradnikowi zrozumiałam wiele rzeczy.

Autorka porusza wiele problemów i ma świetne rozwiązania. Co jest bardzo ważne? to cierpliwość i systematyczność w pracy z dzieckiem. Ja już widzę po mojej córce, że są efekty, może nie takie, jakbym chciała od razu, ale wiem, że jak będziemy pracować nad tym, to będzie bardzo dobrze.

Chyba nie raz widzieliście sytuacje jak jesteście w sklepie, a dziecko płacze i krzyczy, i co ten biedny rodzic ma zrobić w takiej sytuacji. Ja sama miałam taką sytuację ostatnio, kiedy moja córka nie chciała wyjść ze sklepu, bo tak polubiła tramwaj. I wiem, że wrzucałabym te monety, a ona by tak jeździła jeszcze długo. Uwierzcie mi nie dało się jej wyciągnąć bez płaczu, ale teraz gdy jesteśmy w centrum handlowym, to wychodzę dumna, bo moje dziecko już nie płacze. Poskutkowała praca i systematyczność, ale co najważniejsze cierpliwość.

Kochani, jeśli macie dziecko i czasami ma napady złości, to serdecznie wam polecam tę pozycję. Autorka pokazała naprawdę świetne rozwiązania.

@carlanaumburg
Wydawnictwo MUZA SA

#recenzja #wydawnictwomuza #jakograniczaćnapadyzłościudzieckaizyskaćspokójwrodzinie #carlanaumburg #czytamlegalnie #kochamksiazki #kochamczytać #zaczytanamama86

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Jak ograniczać napady złości w dziecka i zyskać spokój w rodzinie.
Autor: Carla Naumburg.
Wydawnictwo: MUZA

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Dzieci, tak jak my dorośli, bywają zdekoncentrowane. Stresują się sprawami, które są poza ich kontrolą i miewają problemy z właściwym radzeniem sobie z silnymi uczuciami. By sobie z nimi poradzić potrzebują naszej pomocy, a żeby tą pomoc móc im zapewnić, trzeba dziecko lepiej zrozumieć. Zrozumieć, że ich złość jest wynikiem trudności, które napotykają i, że tak naprawdę one dopiero uczą się identyfikować i klasyfikować uczucia i w odpowiedni sposób na nie reagować. Ten poradnik pozwala zrozumieć, że dziecko swoim zachowaniem wyraża stres, trudności z regulacją uczuć, a także w szczególności ze skupieniem swojej uwagi.

Szczególną uwagę w tym poradniku poświęcono zagadnieniu uważności. Mamy w nim dwie części. W pierwszej wyjaśniono, czym jest uważność oraz jak i dlaczego działa. W drugiej części autorka omawia sposoby, które mają na celu wzrost uważności w danej rodzinie. Liczne propozycje praktyk sprawiają, że podręcznik nie jest czystą teorią. Książka uzmysławia, na czym się skupić, by móc ocenić czy dziecko przeżywa chwilę uważności, a także uświadamia, jak z dzieckiem rozmawiać, by ukierunkować jego uwagę. Pokazane są także sposoby ćwiczeń uważnościowych, które można wpleść w naszą codzienność.

Jako mama małego złośnika stwierdzam, że nie przyszło mi do głowy, że złość u dziecka może wiązać się z brakiem uważności. Ten podręcznik otworzył mi oczy i na pewno wykorzystam w codziennym życiu niektóre ćwiczenia.

Pani psycholog w jasny sposób podsunęła rodzicom kilka trików na wyładowanie emocji, dowiecie się czym jest spacer spostrzegawczy czy poćwiczycie koncentrację uwagi.

Pamiętajcie! Każde dziecko jest inne i nie wszystkie sposoby tutaj opisane sprawdzą się u waszej pociechy. Przed wdrożeniem jakieś metody zachęcam najpierw do przeczytania całej książki, którą następnie odłóżcie w widocznym miejscu bo z pewnością będziecie do niej często wracać.

Zawsze w tego rodzaju poradnikach zwracam szczególną uwagę na bibliografię, dzięki temu mam potwierdzenie, że niektóre informacje nie zostały wzięte z sufitu, a są poparte badaniami naukowym.

Książka nie jest gruba, i nie wygląda jak typowy podręcznik szkolny, dlatego zachęcam was do sięgnięcia po nią, bo pomoże wam lepiej zrozumieć zachowanie waszego dziecka.

Jako mama dwóch charakternych indywidualistów z chęcią sięgam po takie książki jak "Jak ograniczyć napady złości u dziecka i zyskać spokój w rodzinie". Wiem, że ciężka praca przede wszystkim nad sobą popłaca i przekonałam się o tym na własnej skórze podczas ujarzmiania młodszego syna 🤣 wiem też, że jeśli odpuszczamy raz, to będzie też następny, a później to już leci wszystko jak domek z kart 🙈 I zaczynamy od początku...Dlatego właśnie ta książka jest doskonałym poradnikiem, jak wprowadzić w życie uważność i oddychanie... Brzmi banalnie? Owszem, ale jeśli zagłębimy się w lekturze zrozumiemy, jak ważny jest dla nas oddech w danej sytuacji, i jaką przynosi nam ulgę... Jeśli w porę uda nam się zahamować swoją złość, nie damy się sprowokować i nie ulegniemy napadom złości.
Książka jest poradnikiem jak wprowadzić w życie metodę mindfullness. Co to takiego? To trening uważności, ćwiczenia umysłu, skierowana przede wszystkim do osób, które nie radzą sobie ze stresem i negatywnymi emocjami, ale nie tylko. Taki trening może okazać się pomocny również dla osób z depresją, uzależnieniami czy zaburzeniami odżywiania. Choć w książce mamy nacisk jak nauczyć uważności swoje dzieci to sami wyciągniemy dla siebie z tej nauki bardzo dużo! Autorka prowadzi czytelnika przez książkę niczym kursanta na kursie, tak więc w bardzo przystępny sposób możemy przyswoić wiedzę i wprowadzić w życie zdobyte informacje. Z całego serca polecam !

Już na wstępie chciałam zauważyć, że polski tytuł tej książki nie jest do końca trafiony. Natomiast oryginalne "Ready, set, breathe" dokładnie oddaje to, co książka chce nam przekazać.

Główną ideą tej pozycji jest postawa mindfulness. Autorka pokazuje jak za jej pomocą wprowadzić w rodzinie spokój. Jak uspokajać nerwy, panować nad emocjami i stresem.
Podaje praktyki i ćwiczenia, które można zastosować nie tylko u dzieci, ale także u dorosłych.
Za pomocą przykładów pokazuje jak ważne jest, aby być z dzieckiem tu i teraz i skupić na nim całkowitą uwagę. A także jak dzieci bardzo są wyczulone na nasz przykład, postawę i humory.
Bardzo podobały mi się przykłady z życia wzięte i propozycje wspólnych treningów umysłu.
Książka jest krótka i konkretna. Boję się , że jednak jeżeli ktoś typowo będzie szukał książki, o tym jak wprowadzić w swojej rodzinie ideę mindfulness, to niestety tą pozycję ominie, a Ci którzy pokierują się tylko tytułem też nie do końca mogą być zadowoleni.
Ja dalej twardo stoję przy swoim, że z każdego poradnika można wyciągnąć coś dla siebie;-)

Podaje praktyki i...

• Rodzicielstwo
  • 52 książki 2023
  • Listopad 21

Dodaj cytat z książki Jak ograniczać napady złości u dziecka