Szczęście w wielkim mieście

Okładka książki Szczęście w wielkim mieście Katarzyna Olubińska
Okładka książki Szczęście w wielkim mieście
Katarzyna Olubińska Wydawnictwo: WAM religia
religia
WAM
2022-03-09
2022-03-09
literatura polska religia

Wspaniała książka, którą przeczytałam jednym tchem! Serdecznie polecam tę interesującą lekturę!

Cudowna książka. Piękne świadectwa osób wierzących. Książka pokazuje jak wiara czyni cuda i jak dobry jest Bóg. Z całego serca polecam!

Opinia także na moim IG: @dariusz_0k

Różne są sposoby na dosięgnięcie szczęścia, na uchwycenie go, ale szczęście to też to miejsce, gdzie "rosną poziomki". Jest tych sposobów na szczęście wiele, ale jeden jest niezwykle skuteczny: obecność Boga. Do tej obecności, do tej stabilności w szczęściu rozmówczynie dziennikarki Katarzyny Olubińskiej docierały czasem z korporacji, z pracy za granicą, przez stratę lub chorobę albo stawiając wszystko: pracę i karierę, na jedną kartę i powierzając to wydawałoby się, że pasji i hobby, które z Bożą pomocą przerodziło się w nowy styl życia. Jest to opowieść o Bogu, który przychodzi w gwarze dnia, gdy tylko postawimy na ciszę. I On tę ciszę, spokój, radość, szczęście przynosi. To opowieść o modlitwie i szukaniu własnej relacji z Nim. Przede wszystkim to opowieść o punktach zwrotnych i otwartości się wtedy - w nich - na Boga. I to opowieści o tej Bożej interwencji, żeby zmienić swoje życie i zacząć na nowo, nie tylko w sferze zawodowej ale za tymi przemianami idzie też otwarcie oczu na świat, a raczej otwarcie oczu by to spojrzenie było nowe.

Niesamowite wywiady z silnymi kobietami o wierze, o ich poszukiwaniu siebie, z silnym akcentem na dobro i pasję, która stała się pracą. To piękna opowieść o modlitwie, nadziei i zaufaniu. O sile. To też poruszająca i piękna historia autorki wywiadów, która przed czytelnikiem otwiera ścieżki swego życia.

Tradycyjnie, jak to u pani Katarzyny Olubińskiej, książce towarzyszy, a właściwie ją tworzy, wspaniała szata graficzna: pastelowa a jednocześnie minimalistyczna. Z mini poziomkami na kartach, aby nie zapomnieć, że szczęście ponoć jest tam, gdzie "rosną poziomki". Do nich może zaprowadzić wiara i idąca za nią siła.

Opinia także na moim IG: @dariusz_0k

Piękna i poruszająca. Czytałam z ogromną radością. Lektura dała mi też dużo życiowych inspiracji. Bardzo polecam :)

To była dla mnie cudowna lektura.
Katarzyna Olubińska, dziennikarka, autorka wielu książek i popularnego bloga "Bóg w wielkim mieście" zaprosiła do rozmowy siedem niezwykłych, mądrych, utalentowanych i pięknych kobiet.
Każda z bohaterek to odrębna historia o blaskach i cieniach życia, o strachu przed zmianami i porażką, o ostrych życiowych zakrętach, o radzeniu sobie w najtrudniejszych sytuacjach i szukaniu drogi do szczęścia.
Te historie dają dużo nadziei i optymizmu, zmuszają do refleksji i zastanowienia się czy życie, które prowadzimy jest tym naszym wymarzonym. A jeśli nie, to czy znajdziemy w sobie siłę i odwagę tak jak bohaterki, aby porzucić dotychczasowe życie i zrobić krok w kierunku cichych podszeptów naszego serca?
Autorka z niezwykłą delikatnością, empatią i wyczuciem wydobyła z naszych bohaterek intymne, wzruszające i wartościowe historie ich życia ❤️
Ta niewielka książka ma w sobie duże pokłady mądrości i wrażliwości, otula swoją łagodnością. Wiem, że będę sięgać do niej zawsze, gdy poczuję potrzebę wsparcia.

To była dla mnie cudowna lektura.

Na półkach: , , , , , , ,

"SZCZĘŚCIE TO ZAUFANIE W DRODZE"
Każda z książek Kasi jest tak wyjątkowa, że gdy chcę napisać o jednej z nich - brakuje słów.
Dla mnie jest to tak intymna relacja z autorką i jej przemyśleniami, z jej odczuciami i na dodatek tak intymna relacja z kobietami, które złożyły na te karty swoje historię, że aż czuję się zawstydzona. Zawsze mocno przeżywam relacje Kasi z ludźmi, ale przede wszystkim relacje Kasi z Bogiem i Maryją. Tak ze łzami w oku, chłonę każde mądre słowo napisane w tej książce.
Szczęście w wielkim mieście to dla mnie jedna z ważniejszych książek o odnalezieniu siebie w codziennym życiu. Ale siebie takiego prawdziwego, który przestanie się wstydzić miłości do Boga, który nie ma w sobie strachu i lęku. Który oddaje swoje życie w ręce Jego i daje się prowadzić ufając i wierząc.
Poruszające do głębi historie kobiet, ale dające niesamowitego kopa do życia.
Chce się chcieć, nawet czasem, jak już opadam z sił, otwieram tę książkę i czytam fragmenty i one mnie ładują, stwarzają nadzieję, że kolejny krok w życiu będzie dobry i jest potrzebny.
"Szczęście to być przytuloną"
I ja tak właśnie się czuje, gdy czytam tę niezwykłą książkę.

"SZCZĘŚCIE TO ZAUFANIE W DRODZE"

Recenzuje Claudia - na www.emeste.eu

Ta niewielka książka jest zbiorem wywiadów z siedmioma wspaniałymi kobietami, które straciły radość życia, ale odnalazły ją w modlitwie i dzięki modlitwie. Rozmowy przeplatane osobistą historią autorki oraz opisem jej bardzo znamiennej i głębokiej wyprawy do Medziugorie.
Każda z tych kobiet ma zupełnie inną historię. Łączą je jednak dwa aspekty: ogromny bagaż przeżyć oraz odnalezienie sensu życia i szczęścia dzięki głębokiej wierze. To właśnie ona była ich podporą i siłą. Ważnym elementem w pozyskaniu i utrzymaniu harmonii i stabilizacji życiowej drogi. Lektura ta jest niczym przewodnik po drodze do szczęścia. Prowadzi i podpowiada jak to zrobić. Czy podejmiemy ten prezent z zakurzonej i wyboistej drogi, którą podążamy, czy też nie, to zależy tylko od nas. To nasza decyzja. Bo tutaj na tej drodze, nikt nikogo do niczego nie zmusza i nie przekonuje. Tutaj mamy wolność wyboru, wolność oceny, a czy wybór był słuszny? To się okazuje z czasem. Czy warto podjąć ryzyko? Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
Książka zdecydowanie warta przeczytania przez wszystkie kobiety (i nie tylko :)). Te które straciły nadzieję na lepsze jutro, te które poszukują sensu i tak bardzo pragną spełnienia życiowego.
Historia każdej z bohaterek jest niezwykle inspirująca i każdy z nas może z niej wynieść naukę życiową. Udowadnia nam, że warto zawsze mieć nadzieję, a żadne wydarzenie w naszym życiu nie jest przypadkowe. Z każdej nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji można znaleźć wyjście. Nie możemy tylko stracić wiary w przyjście właśnie Boga, do nas z pomocą, z rozwiązaniem. To On jest właśnie naszym towarzyszem w podróży zwanej życiem.
„Szczęście w wielkim mieście” , oprócz cudownej oprawy graficznej, opowiada autentyczne historie, stając się tym samym wyjątkową pozycją na rynku. Zdarzenia w nich opisane, choć brzmią nieprawdopodobnie, to wydarzyły się naprawdę, co daje do myślenia. Uważam, że każdy znajdzie w nich choć fragment, który może wykorzystać w swoim życiu, jeśli czuje, że chce zmienić na lepsze własną rzeczywistość i pragnie zbliżyć się do Boga.
Polecam tę lekturę każdemu, kto czuje się przytłoczony codziennością, kto odczuwa lęk, komu brakuje wiary w siebie. Jeśli macie na siebie pomysł, lecz boicie się go zrealizować i przez to utknęliście w miejscu, to ta książka z pewnością doda Wam wiary. Pokazuje bowiem, że najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok do zmiany. Jeśli już odważymy się go zrobić i z całego serca uwierzymy, że wszystko będzie dobrze, to prawdziwe szczęście szybko nadejdzie. Musimy tylko zaufać.

Recenzuje Claudia - na www.emeste.eu

Każda z tych kobiet ma zupełnie inną historię. Łączą je...

Na półkach: , , , , , , ,

Sądzę, że są na świecie osoby, którym ta książka pomoże. Pewnie znajdą się też takie, dla których będzie odkrywcza.

Niestety, nie należę do żadnej w tych grup.

Niestety, nie należę do żadnej w tych grup.

Często mówi się, że świat stał się dżunglą, przez którą trzeba się przedzierać. Wokół wielu ludzi sięga po sukces i szczęście, nie przebierając w środkach. Jednak ta droga prowadzi donikąd. Nie tylko ja opuściłam ją, by spróbować żyć w zgodzie z cichym głosikiem w swojej duszy.

W niedużej książeczce @kasiaolubinska tak, jak tylko Ona potrafi najlepiej, rozmawia z siedmioma kobietami, które poszły pod prąd, ale za rękę z Bogiem. Stały się nie tylko odtwórcami tego, co dyktuje im świat, ale kreatorkami według wartości, w które wierzą. Te piękne historie umacniają, budują, dają radość i ciepło w nawet najchłodniejszy dzień życia.
Kasia ma dar otulania. Ktoś mnie kiedyś poprosił o polecenie książek, które ukoją duszę i od razu przyszły mi do głowy książki Kasi, bo to już kolejna w mojej kolekcji książek "W Wielkim mieście."
Jeśli jeszcze nie znacie Kasi, polecam Wam gorąco jej otulające opowieści i rozmowy, a zwłaszcza tę najnowszą, wydaną przez @wydawnictwo_wam pt. "Szczęście w wielkim mieście"

Książka ta, to zbiór wywiadów z niezwykle inspirującymi kobietami, które łączy jedno .... spotkanie z Bogiem. Jest to fascynująca, pełna ciepła i delikatności pozycja.

• Rok 2022
  • Egzemplarz recenzencki
  • 2023 rok
  • Human

Dodaj cytat z książki Szczęście w wielkim mieście