Mózg jakiego nie znacie

Okładka książki Mózg jakiego nie znacie Pablo Barrecheguren
Okładka książki Mózg jakiego nie znacie
Pablo Barrecheguren Wydawnictwo: Debit literatura dziecięca
48 min.
Karolina Jaszecka
literatura dziecięca książki edukacyjne

Okładka książki Sprzedawca Szczęścia Davide Cali, Marco Somá
Sprzedawca Szc... Davide Cali, Marco ...
Okładka książki Jak zebra przeszła samą siebie Mariusz Pitura, Aleksandra Słowińska
Jak zebra prze... Mariusz Pitura, Ale...
Okładka książki Po co nam oceany? Daniel Casanave, Hubert Reeves, David Vandermeulen
Po co nam oceany? Daniel Casanave, Hu...

„Mózg jakiego nie znacie” to skarbnica wiedzy o organie, który stanowi centrum dowodzenia całego naszego organizmu. Książka fascynuje od samego początku – niezwykła okładka sprawia, że nie można przejść obok niej obojętnie.

Co kryje się w ludzkiej głowie? Zajrzyjmy zatem do jej wnętrza. Dowiemy się, ile dokładnie waży mózg dorosłego człowieka, a także z jakich części się składa. Zrozumiemy, jaką ważną rolę odgrywają w nim neurony i komórki glejowe. Przeczytamy wiele ciekawostek, które pozwolą nam lepiej zrozumieć działanie mózgu.

Wiedzieliście, że większość neuronów może przekazywać impulsy nerwowe z imponującą prędkością dochodzącą do 360 km/h?

Książka składa się z ponad 20 rozdziałów, z których każdy poświęcony jest odrębnemu zagadnieniu. Wszystkie jednak łączy to, że są opisane w interesujący sposób, a treść zostaje dopełniona barwnymi, przejrzystymi i oryginalnymi ilustracjami ułatwiającymi przyswajanie informacji. Dzięki nim zrozumienie trudniejszych tematów staje się prostsze dla młodszego odbiorcy. Warto zwrócić uwagę również na elementy komiksu. Stanowią one dodatkowy wyjątkowy walor – umilają lekturę i czynią przekaz atrakcyjniejszym.

"Mózg jakiego nie znacie" to przepięknie wydana skarbnica wiedzy o jednym z najważniejszych organów w ludzkim ciele. Ilustracje w tej książce to mistrzostwo! Są przejrzyste, zabawne i intrygujące. Trudne procesy dzięki nim są w łatwy sposób przedstawione i wyjaśnione. To książka dla starszych dzieci, ponieważ ilość informacji i ich stopień zaawansowania można spokojnie określić jako poziom szkoły średniej. Aczkolwiek autor w tej książce trudną wiedzę przedstawił w przystępny sposób, umożliwiając jej zgłębienie młodym czytelnikom.

Wiele pozytywnych recenzji skłoniło mnie do lektury i nie żałuję! :-) Książka w atrakcyjny sposób prezentuje dzieciom ludzki mózg – objaśnia z czego jest zbudowany i w jaki sposób funkcjonuje. Dzieci powyżej 10 roku życia z pewnością znajdą tu sporą dawkę wiedzy i lepiej zrozumieją, w jaki sposób działa najważniejszy w naszym ciele organ. Ilustracje i treść wzajemnie się uzupełniają, istotne informacje są wyodrębnione wizualnie, dzięki czemu dziecko nie będzie miało wrażenia, że czyta jednolity i nieciekawy tekst. Rysunki są barwne, a pojawiające się schematy czy infografiki dostosowane do młodszych - czytelne i zrozumiałe. W książce pojawiają się także elementy komiksu, co dodatkowo uatrakcyjnia odbiór wiedzy. Na pewno jest ona przedstawiona w ciekawszy sposób niż w standardowych podręcznikach, więc myślę, że książka może być zachętą do nauki jako takiej, ale i do szukania innych źródeł wiedzy niż te narzucane w szkołach.

Nakładem Wydawnictwa Debit ukazała się ostatnio fascynująca książka o mózgu człowieka, którą naprawdę warto przeczytać! "Mózg jakiego nie znacie", której autorem jest Pablo Barrecheguren to prawdziwe kompendium wiedzy! 😍 Dzięki niej dzieci będą mogły poznać działanie ludzkiego mózgu, a jego możliwości wydają się być nieograniczone. Mózg składa się z wielu komórek, a każda z nich współpracuje z nieustannie wysyłającymi informacje neuronami. Dzięki temu jesteśmy w stanie wszystko robić - myśleć, czuć, oddychać, słuchać muzyki, odbierać świat zmysłami, a także czytać książki i zdobywać wiedzę. Mózg jest centrum dowodzenia człowieka. Warto poznać go lepiej, zwłaszcza jeśli jest się młodym, ciekawym wszystkiego człowiekiem. Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/06/mozg-jakiego-nie-znacie.html

Ej, jak ktoś da tej książce mniej niż 10/10 to proszę do mnie! :D

Ale na serio. To jest świetna książka i faktycznie pokazuje mózg, jakiego nie znacie

Piękna.
Specjalnie piszę to w odrębnej linijce bo warstwa wizualna ma ogromną wagę jeśli chodzi o popularnonaukowe książki. Musi zaciekawiać. Tutaj oko odpoczywa i się cieszy.

Treść jest skomponowana według mnie mistrzowsko.
Budowa mózgu, jego części, funkcje. Przetykane ciekawostkami o badaczach, komiksem i trudnymi definicjami, które są naprawdę dobrze i obrazowo wyjaśnione

Gwarantowane długie godziny czytania i fascynowania się. Sama podbieram dzieciom i sobie czytam
(docelowo jest skierowana dla dzieci szkolnych)

Na koniec tylko o mniej istotnej, choć przyjemnej rzeczy. Książka ma fajny, duży format i błyszczące pod światło elementy na okładce :)

Biorąc to wszystko razem, okazuje się, że całość jest małym dziełem sztuki i perełką

Polecam gorąco. Choć decyzję podejmiecie oczywiście sami

Ej, jak ktoś da tej książce mniej niż 10/10 to proszę do mnie! :D

Piękna.

Treść jest skomponowana według mnie...

W naszej głowie znajduje się mózgowie, czyli obie półkule, pień mózgu i móżdżek. Ta książka opowie za co odpowiada każda ta część, a wierzcie mi, ta wiedza jest fascynująca.

Czy nasza inteligencja zależy od wielkości mózgu? Nie! Zależna jest za to od ilości neuronów w korze mózgowej. A co to są te neurony? I jak po nitce do kłębka przechodzimy od dendrytów, po aksony tworzące nerwy, połączenia nerwowe, neuroprzekaźniki i inne łatwiejsze i trudniejsze pojęcia.

Wiedzieliście, że impuls nerwowy może być przekazywany z prędkością 360 km/h? To nawet więcej niż zazwyczaj rozwijają bolidy Formuły 1.
Ile masz zmysłów? Pomyślmy…wzrok, słuch, węch, dotyk, smak. Czy na pewno tylko 5? A czucie głębokie? Może jednak jest ich 6?

Jestem pod wielkim wrażeniem. Pierwsze na co zwróciłam uwagę, gdy tylko wzięłam książkę do ręki, to jej wydanie. Duży format, twarda oprawa, świetne ilustracje, a nawet idealnie dobrany papier, to tworzy wyjątkową całość. Szata graficzna wręcz mnie zachwyca. Obrazki są duże, czytelne, a przestrzenie pomiędzy nimi wypełnia niezbyt duża ilość tekstu. Jest tu nawet komiks! Kolejna rzecz, to wiedza. To nie są już podstawowe informacje dla maluchów. To informacje, których część pamiętam jeszcze z lekcji biologii, ale tylko część. Krok po kroku, część po części, etap po etapie. Jak jest zbudowany mózg, jakie pełni funkcje, jak przekazywane są informacje w jego wnętrzu, wreszcie jak działa, nawet wtedy, gdy śpimy. Jest też porcja ciekawostek o naukowcach, którzy prowadzili badania nad tym skomplikowanym organem.
Od razu nasunęło mi się pytanie: dlaczego dzieci nie korzystają w szkole z tak wydanych podręczników? Szkoda, nauka byłaby przyjemniejsza. Książka skierowana jest do starszych dzieci w wieku 10+.
Polecam serdecznie! To must have dla starszych dzieci zaciekawionych wiedzą i działaniem ludzkiego organizmu.

• Muszę przeczytać
  • Biblio
  • Samodzielne
  • Dla dzieci
  • Czytaj z Zosią, Parentingowe
  • Do biblioteki

Dodaj cytat z książki Mózg jakiego nie znacie