Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne

Okładka książki COVID-1984. Największy polski nielegalny eksperyment medyczny Karol Kwiatkowski, Paweł Skutecki
COVID-1984. Na... Karol Kwiatkowski, ...

w bardzo przystępny sposób napisana książka. Przerażająca prawda czasu. Polecam

w bardzo przystępny sposób napisana książka. Przerażająca prawda czasu. Polecam

Bardzo cenna książka. O takich sprawach nie wolno zapominać, ponieważ zapominając narażamy się na powtórkę z rozrywki.

Koleżanka, która dała tylko jedną gwiazdkę (minimum 5 należy się już za samo podjęcie tematu!) to z powodów ideologicznych lub może jakiś konflikt interesu? Może ona pracuje w jednym z tych koncernów i głupio czytać takie rzeczy:

„W obozie potulickim aplikowano często i przez dłuższy okres czasu wszystkim bez wyjątku, dorosłym i dzieciom jakieś dziwne zastrzyki w klatkę piersiową, po których puchły ręce, oczy, piersi, bolała głowa, występowała silna temperatura, wymioty, pojawiały się wrzody na całym ciele oraz brązowe plamy i dużo dzieci po tych zastrzykach umierało. Szczepionkę wstrzykiwano w klatkę piersiową jedną igłą dla pięciu osób”.

Charakterystyczne miejsce podania szczepionki: w klatkę piersiową, między obojczykiem a brodawką, dość jednoznacznie świadczy o tym, że doktor podawał eksperymentalną szczepionkę firmy Behring (produkowaną w zakładzie tej firmy w Marburgu). Była to szczepionka „cztery w jednym” przeciwko tyfusowi, paratyfusowi A, paratyfusowi B i cholerze (piszę o tym także w książce „Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne”).

O obozie w Potulicach krążą opowieści, także te dotyczące eksperymentów pseudomedycznych. Trudno uwierzyć, że nikt na poważnie nie zajmował się tym tematem. Zresztą bądźmy szczerzy: niemieckie doświadczenia na prowadzone na więźniach obozów koncentracyjnych dotyczące szczepień i szczepionek produkowanych przez wiodące i dzisiaj koncerny farmaceutyczne to wciąż temat tabu. Nie wypada pytać o to, co niemieckie – zwłaszcza farmaceutyczne – koncerny robiły podczas drugiej wojny światowej. A jednak opowieści krążą, ludzie pytają."

Książka przypominając nam o historii, którą wielu chciałoby zamieść pod dywan nie pozwala stracić z oczu faktu, że koncern farmaceutyczny, to przede wszystkim biznes, potem polityka, dopiero potem nauka, a na końcu jest człowiek: jednemu się zaszkodzi, drugiemu pomoże, ale to już kwestia trzecio- lub czwartorzędna.

„W obozie potulickim...

Szkoda tracić czasu. Książkę wybrałam, bo liczyłam, że dowiem się czegoś ciekawego na temat historii. Po przeczytaniu dowiedziałam się jedynie, jakie autor ma poglądy.
Napisana bardzo stronniczo. Niestety dopiero po ukończeniu wpadłam na to, żeby sprawdzić, kim jest autor. I tu jest wszystko, co powinniście wiedzieć "Jest związany z ruchem antyszczepionkowym. W 2016 został członkiem Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. Aktywnie wspierał obywatelski projekt ustawy, która miała znieść obowiązek szczepień w Polsce"
Na rynku dostępne są lepsze i bardziej obiektywne pozycje.

• Wishlist
  • Zastanawiam się