Legendy i baśnie polskie. Wydanie ekskluzywne

Okładka książki Legendy i baśnie polskie. Wydanie ekskluzywne Anna Śliwińska
Okładka książki Legendy i baśnie polskie. Wydanie ekskluzywne
Anna Śliwińska Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo SBM
2022-10-05
2022-10-05
legendy baśnie opowiadania dla dzieci

SPIS TREŚCI

Żywa Woda
Lajkonik
Siostra siedmiu kruków
Lwy gdańskie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pięknie wydana księga z legendami i baśniami polskimi.
W środku tego zbioru opowiadań znajdziemy 15 historii niosących przesłanie. Znajdziemy tutaj przede wszystkim mądre bajki i opowiastki, które wniosą do dziecięcego świata dużo dobrego. Sama z zainteresowaniem je czytałam.
To książka napisana w niezwykle wciągający sposób. To książka doskonała zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i dla Okruszków umiejących już samodzielnie czytać. Została napisana w prosty i czytelny sposób zarówno dla młodszego, jak i starszego czytelnika. Dopełnieniem wciągającej fabuły są pojawiające się na stronach barwne ilustracje, od których ciężko oderwać wzrok.
To książka idealna do czytania o każdej porze. Będzie wspaniałym prezentem okolicznościowym nie tylko dla Okruszka, ale również i jego rodzica. Dzięki niej możemy przenieść się do cudownego świata literatury dziecięcej. Świata, który sprawia, że czytanie stanie się wspaniałą, a zarazem fascynującą i niezapomnianą przygodą.

Pięknie wydana księga z legendami i baśniami polskimi.

Odkąd pamiętam, żadna książka, wiersz czy piosenka nie fascynowały mnie tak jak baśnie i legendy. Nie mogły być to zwykłe opowiadania, ich miejsce powstania to musiała być słowiańska historia. Żadne mity czy zagraniczne opowieści nie są tak wspaniałe jak to nasze narodowe dobro. Swoją miłością zarażam dzieci od małego, dlatego chętnie sięgamy po tą książkę. Jest to zbiór najznamienitszych legend. Moją ulubioną jest Bazyliszek, za to moja 6-latka uwielbia opowiadanie o kwiecie paproci. Legendy w tej książce są przedstawione w prosty, ale wciągający sposób. Jest to ważne kiedy czytelnikiem lub słuchaczem jest dziecko!
Polecam @z_mama_na_ty

Czytacie o legendach albo jakieś baśnie? A wasze dzieci? A może macie jakieś ulubione? W moim sercu zawsze była i jest „Dziewczynka z zapałkami”.

W dzieciństwie uwielbiałam baśnie, a ich zasługa było to, że mogłam przenosić się do magicznego świata, gdzie wszystko, było możliwe. Czy wracam do tego? Oczywiście, od kiedy mam dzieci to baśnie i legendy zagościły na naszych półkach.

Tym razem miałam możliwość przez ostatnie kilka dobranocek czytać „Legendy i baśnie polskie” od @wydawnictwasbm. W tym zbiorze opowieści znajdziemy takie tytuły jak „Książę Popiel i myszy”, „Toruńskie pierniki”, „Złota kaczka”, „Bazyliszek”, „Lajkonik” i wiele innych tytułów. To jest takie niesamowite, że opowiadania, takie jak te, są pisane przez różnych autorów i przez każdego inaczej, ale mają taki sam przekaz. Co prawda jest w nich sporo fantastyki, wymyślonych postaci, których nigdy nie widzieliśmy, ale w tym wszystkim jest tyle mądrości, że jest ona na wagę złota.

Książka ma przecudną grubą oprawę, a sam środek ma kilka ładnych ilustracji. Jest ich naprawdę niewiele, ale to nie odbiera uroku książce. Wystarczy zamknąć oczy podczas czytania i jesteśmy w zupełnie innej krainie, i to dzięki takim wybitnym baśniom czy legendom.
Swoją drogą jest to klasyka literatury do tego, aż się chcę wracać.

Znajdziecie tutaj 15 legend znanych mniej lub bardziej.

Dowiecie się między innymi:
- Skąd się wzięła nazwa pierników katarzynki
- Jak powstał herb Gdańska i co symbo
- Czy istnieje woda życia? Jak ją zdobyć ?

Każda z nich niezwykła, magiczna i owiana jakąś tajemnicą. To historie, które warto znać.

Wydanie jest bardzo ładne, twarda i śliska oprawa, gruby papier, duża czcionka i duże ilustracje chociaż nie ma ich zbyt dużo.

Muszę przyznać, że świetnie się te legendy czytało w takim wydaniu.

Znajdziecie tutaj 15 legend znanych mniej lub bardziej.

Dowiecie się między innymi:
- Skąd się wzięła nazwa pierników katarzynki
- Jak powstał herb Gdańska i co symbo
- Czy istnieje woda życia? Jak ją zdobyć ?

Wydanie jest bardzo ładne, twarda i śliska oprawa, gruby papier, duża...

Zdarza Wam się czytać baśnie i legendy?
Macie swoje ulubione?
W naszym domu czasem po nie sięgamy.
Kryją w sobie wiele mądrości i za to bardzo je cenię.
Każda baśń i legenda, niezależnie od tego ile razy będzie przekazywana, zawiera w swój treści szczyptę prawdy.
Wydawnictwo SBM wydało pięknie ilustrowany zbiór pt. "Legendy i baśnie polskie", który zawiera m.in legendę o królu Popiele i myszach, magiczne baśnie o kwiecie paproci, dwunastu na miesiącach, czy też o królewnie zaklętej w żabę. Podczas lektury poznacie ponadto opowieści o Bazyliszku, Lajkoniku i bardzo przez nas lubianym Panu Twardowskim.
Całość została zapisana na ponad 250 stronach i zamknięta w solidnej twardej oprawie, zdobionej literami w odcieniu złota. Na uwagę zasługują zachwycające ilustracje znanej już nam ilustratorki Ilony Brydak. Ekskluzywne wydanie idealnie nadaje się na prezent.

Zdarza Wam się czytać baśnie i legendy?
Macie swoje ulubione?
W naszym domu czasem po nie sięgamy.
Kryją w sobie wiele mądrości i za to bardzo je cenię.

,,Legendy i baśnie są jak plotki - brzmią różnie zależnie od tego, przez ile przeszły ust, kto je opowiadał i komu. Niektórych bajarzy zawodzi pmięć, łatają więc opowieści wymyślonymi przez siebie przygodami. Jednak bez wzgledu na wszystko historie te zawsze niosą ze sobą podobne przesłanie. W końcu w każdej plotce - i w każdej legendzie - jest odrobiona prawdy..."

Tak pięknie zaczyna się jesienna nowosć od @wydawnictwosbm - ''Legendy i baśnie polskie'', która jest bardzo obszernym i eleganckim zbiorem najpiękniejszych legend i baśni. Na ponad 250 stronach tej księgi znajdzie historię królewny zaklętej w żabę, kwiat paproci, Szaklnej Górze, lwach gdańskich oraz przypomnicie sobie postaci Popiela, Bazyliszka, Szewczyka Dratewki czy Waligóry.

Zapraszam do wspólnej lektury - obszerna i pięknie zilustrowana umili Wam nie jeden wieczór :)

Wydawca: @wydawnictwosbm
Data premiery: 04.10.2022
Wiek: 3-5

#kids #booksforkids #bookstagram #bookstagrampl #kidbookstagram #książki #ksiazkidladzieci #książkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #dladzieci #instadziecko #instamama #kids #dlamaluszków #dlamaluchów #pierwszaksiążka #polecam #polecajka #czytamdziecku #czytamcodziennie #legendy #legendypolskie

Tak...

• K. Literatura dziecięca, młodzieżowa