American Dream

Katarzyna Bester Wydawnictwo: Amare literatura obyczajowa, romans
Amare
2023-06-07
2023-06-07

Czasem jedna chwila może przekreślić Twoje szczęśliwe, poukładane życie…

Maja i Krzysiek pracują w jednej firmie i od pewnego czasu są parą. W ich firmie szykuje się awans i objęcie posady w Nowym Jorku, oboje są przygotowani na wspólny wyjazd za ocean, niezależnie od tego, które z nich otrzyma ten awans. Kiedy jednak awans otrzymuje Maja, duma Krzyśka została urażona i postanowił zakończyć związek z Mają.

Na miejscu, Maja wraz z koleżanką z pracy wybierają się do klubu na karaoke, tam przypadkowo wpada na przystojnego nieznajomego.
Nie długo po tym, tych dwoje znowu na siebie wpada…
Kim dla Mai będzie tajemniczy Ben?

„American dream” to książka, przez którą się płynie, poznaje uroki miasta, które nigdy nie śpi, a przy okazji towarzyszy się dobrze wykreowanym postaciom.
Od pierwszego, przypadkowego spotkania kibicowałam bohaterom i miałam nadzieję, że historia zakończy się happy endem. Czy tak się stało? No nie mogę powiedzieć, ale Autorka mnie nie zawiodła i trzymała w napięciu do końca książki.
Czasami potrzebna jest lekka i przyjemna historia, żeby oderwać się od codzienności. I taka właśnie jest książka AMERICAN DREAM.

Ze swojej strony – polecam! :)

* Książkę polecam dla czytelników pełnoletnich.

Czasem jedna chwila może przekreślić Twoje szczęśliwe, poukładane życie…

"American Dream" Katarzyny Bester czekała dość długo na przeczytanie. Chyba po prostu musiał nadejść odpowiedni moment, by zabrać się za tę książkę.

Maja i Krzysiek są parą i obydwoje walczą o awans w swojej firmie. Obiecali sobie, że bez względu na to które z nich go dostanie nadal będą razem wspierając się. Za tą gratyfikacją stoi wyjazd do Stanów i intratne stanowisko w oddziale ich firmy. Niestety, gdy Maja wygrywa męska duma Krzyśka nie może tego znieść i zakańcza ich związek. Nasza bohaterka wyjeżdża ze złamanym sercem oraz postanowieniem, że odmieni swój los. I gdy wszystko pozornie zaczyna się układać, a związek z Benjaminem cudownie się rozwija, z Polski napływa informacja która zmusza Maję do porzucenia wszystkiego. Jak ta historia się skończy?

Nie raz już tutaj pisałam, że uwielbiam książki pani Kasi. Jej styl pisania oraz poczucie humoru bardzo przypadł mi do gustu. Każda z jej powieści jest okraszona pieprzną nutką co sprawia, że te obyczajowe historie nabierają charakteru. Nie stroni od wulgaryzmów oraz opisów namiętnych zbliżeń. I to jest tak umiejętnie poskładane, że od książki nie można się oderwać. Ta historia należy do tych łagodniejszych w twórczości autorki. Jest spokojniej, może nawet trochę melancholijnie, ale na pewno nie nijako. Każdy z bohaterów ma charakterek i nie można się przy czytaniu nudzić. Zostało mi jeszcze parę książek autorki do nadrobienia, ale staram sobie je dawkować, ponieważ jak już zaznaczyłam na wstępie, czytam je wtedy gdy poczuje, że to już czas. Za chwilę będę nadrabiać jej świąteczne powieści, które polecam z całego serca, jak również inne książki autorki.

Wydawać by się mogło, że Maja i Krzysiek tworzą wspaniałą parę, a jednak gdy wyczekiwany awans przypada jej, a nie jemu, on postanawia ją zostawić. Maja wyjeżdża więc do Nowego Jorku sama, aby tam rozpocząć nowe życie. Jej koleżanka z pracy, a zarazem współlokatorka to świetna dziewczyna, na którą ta zawsze może liczyć. Kiedy Maja wybiera się na karaoke nic nie zapowiada, że swój występ zakończy w ramionach przystojnego mężczyzny.

Katarzyna Bester z całą pewnością wykreowała nietuzinkowe postacie. Maja, nasza główna bohaterka to kobieta, której trzymają się ciągłe wypadki. Poniekąd, kiedy czytałam o niej myślałam o mojej przyjaciółce z lat szkolnych, która podobnie jak nasza bohaterka wciąż miała jakieś małe wypadki. Maja dostarczyła mi więc mnóstwo rozrywki, bo jej wypadki były zazwyczaj zabawne. Postaci Krzysia tak naprawdę nie poznajemy zbyt dobrze, ale może to i dobrze, bo ja osobiście nie polubiłam go wcale. Zwłaszcza po tym, z czym zadzwonił do Mai, kiedy ta już dużo czasu spędziła w Nowym Jorku.
Maja pomimo złamanego serca, próbuje jakoś wyjść na prostą i poukładać sobie życie od nowa. To kobieta, której nie sposób nie polubić, i choć „tarapaty” ją kochają to wcale nie umniejsza jej postaci. Maja ma tak naprawdę ogromne serce, które łatwo skrzywdzić. Uwielbia swoją pracę, ma również szacunek do swoich współpracowników, zawsze można na nią liczyć.

Nasz tajemniczy mężczyzna, który niejednokrotnie ratuje naszą bohaterkę z opałów to wspaniały, czuły i troskliwy facet o którym mogłaby pomarzyć każda z kobiet. Nad życie kocha swojego dziadka, którym często się opiekuje i który jest dla niego najbliższą rodziną. Muszę również wspomnieć, że Benjamin podobnie jak Maja kocha swoją pracę, w której mógłby spędzać mnóstwo czasu.
W życiu czasem coś co wydawało nam się pewnikiem, w jednej chwili przemienia się w coś co może się potłuc niczym szklanka z porcelany. Myślimy, że mamy u swego boku kogoś na kogo zawsze możemy liczyć, aż tu nagle ta osoba nas zawodzi. Najważniejsze to, aby się nie załamywać, bo życie przecież toczy się do przodu, a nigdy nie wiadomo kto i kiedy może pojawić się w naszym życiu. Czasem przypadkowo poznana osoba, potrafi wywrócić nasze życie do góry nogami. Ktoś, kogo wcześniej nie znaliśmy, nagle staje się naszą bratnią duszą.

„Serce bije mi mocniej, gdy dowiaduję się, że nasza relacja jest dla niej na serio. Wierzę, że tym razem mi się uda i że ta dziewczyna jest właśnie tą, na którą czekałem, znosząc fochy, zdrady i kolejne rozstania. Czekając na uczucie, które nigdy nie nadeszło, mimo że starałem się być oddany i otwarty na nowe.”

Autorka w swojej powieści pokazuje nam, że american dream może spełnić się każdemu z nas. Bo marzenia są po to, aby je spełniać, a nie tkwić z nimi w miejscu. Bywa, że zmiany są w życiu potrzebne i niejednokrotnie wychodzą nam na lepsze. Poznajemy nowy świat, znajdujemy nowych znajomych, a także przytrafia nam się prawdziwa miłość, choć wcześniej w planach jej nie mieliśmy.
Całą powieść czytało mi się niezwykle szybko, wręcz nie mogłam się od niej oderwać, gdyż losy Mai ogromnie mnie ciekawiły. Ogromnie podobał mi się chwilowy powrót do Polski przez Maję i to co ona tam zrobiła. Nie będę Wam jednak spolerować, musicie o tym koniecznie przeczytać sami. Książka napisana jest prostym językiem, wykreowane postacie to osoby z krwi i kości, które miewają lepsze i gorsze chwile. Z całą pewnością można się z niektórymi z nich w jakiejś części utożsamić.
Jak na romans przystało nie zabraknie tutaj również scen erotycznych, ale nie martwcie się, bo te są napisane ze smakiem.

"American Dream" to historia, która na kilka godzin porwała mnie w swój świat i kompletnie nie chciała z niego wypuścić. Ciekawi bohaterowie, interesująca fabuła oraz ogromna siła rodzącego się uczucia. Gorąco polecam.

Nie mam pojęcia jakim cudem udało mi się to przesłuchać. Wyjątkowe paskudztwo. O niczym to jest historia, a teksty jak to „nienormalny” jest główny bohater bo ma „„fetysz”” już naprawdę wywołują ciarki żenady. To jest po prostu nieciekawe.

„American Dream" autorstwa Katarzyny Bester to ciekawa pozycja wśród współczesnych powieści. To opowieść o Mai i Krzysiu, którzy rywalizują o awans w korporacji, ale jednocześnie wspierają się nawzajem. Kiedy jednak dziewczyna wygrywa, jednocześnie traci chłopaka. Jak poradzi sobie sama?

Książka wciąga od pierwszych stron, a klimat Nowego Jorku czuć na każdym kroku. Autorka w doskonały sposób przenosi nas na ulice wielkiego miasta. Jej opisy są tak plastyczne, że można wyobrazić sobie każdy zakątek tego miejsca.

Autorka wspaniale buduje fabułę, tworząc bohaterów, z którymi łatwo się utożsamić. Niezwykle ważnym aspektem książki są relacje między bohaterami. Ich emocje, konflikty i wspólna walka o marzenia sprawiają, że czytając, samemu przechodzi się przez całą paletę uczuć.

"American Dream" to nie tylko historia kariery i marzeń, ale także opowieść o miłości, przyjaźni i wytrwałości. Polecam tę książkę wszystkim, którzy szukają emocjonującej i inspirującej lektury, dającej nadzieję, że marzenia są w zasięgu ręki. Nie przegapcie tej książki! ☺️
🍂🍁

"Moż­li­we, że to tylko po­żą­da­nie i magia pierw­szych ran­dek, ale jeśli może łą­czyć nas praw­dzi­we uczu­cie, nie mo­że­my tego prze­ga­pić."

Maja i Krzysiek są parą od roku. Pracują razem w jednej firmie na tym samym stanowisku. Oboje walczą o awans i dają z siebie wszystko, jednak posada w filii korporacji w Nowym Jorku jest tylko jedna. Mieli wspierać się pomimo wszystkiego, niezależnie kto wygra i i tak razem wyjechać do Stanów. Jednak Krzysiek nie potrafił pogodzić się z przegraną i zakończył ten związek.

Minęło już kilka miesięcy. W końcu przyszedł czas, aby amerykański sen Majki stał się rzeczywistością. Aby uczcić ten czas i zostawić przeszłość daleko w tyle Maja wraz z koleżanką z pracy wybiera się na karaoke, gdzie poznaje przystojnego nieznajomego.. A potem spotyka go ponownie, i ponownie.. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że przypadkowo spotkany mężczyzna odmieni jej życie na zawsze.

Czy mężczyzna poznamy w Nowym Jorku okaże się tym jedynym? Czy Krzysiek faktycznie pogodził się z porażką? Czy Maja odnajdzie się w mieście, które nigdy nie śpi?

Pióro autorki jest mi już znane i zawsze miło spędzałam czas z tymi książkami. Tak też było tym razem, nie zawiodłam się.

"American dream" to przede wszystkim książka, która zabierze nas w podróż do Nowego Jorku! Cudownie było zwiedzać to miasto razem z Mają i Benjaminem, spacerować ulicami miasta i poznawać wszystkie ciekawostki. Ja lubię takie klimaty w książkach 😊 Autorka rewelacyjnie trafiła w mój gust czytelniczy i niejednokrotnie wywołała uśmiech na mojej twarzy! Dawka dobrego humoru gwarantowana!

Autorka stworzyła ciekawych bohaterów, którzy mieli swoje sekrety i pragnienia trochę inne niż wszyscy. Właśnie to podsycało moją ciekawość. Podobała mi się relacja Majki i Bena. Z przyjemnością obserwowałam jak stawiają kolejne kroki do przodu.

Zastanawiałam się, czy autorka czymś mnie jeszcze zaskoczy na koniec. I udało się! Super przemyślana fabuła i emocje gwarantowane. Polecam 😊Ja nie chciałam się rozstawać z tymi bohaterami.

lekka i przyjemna ksiązka o Maji o pracowitej i ambitnej rodaczce spełniającej marzenie o NY i miłości

Wygrałam tę książkę w konkursie u autorki i nie mogłam się doczekać, żeby ją przeczytać – to było parę miesięcy temu, czyli sytuacja do przewidzenia 😅 Byłam nią bardzo zaintrygowana i cieszę się, że w końcu udało mi się ją przeczytać!

Maja dostaje awans, dzięki któremu obejmuje posadę w Nowym Jorku. Kandydowała na to stanowisko wraz ze swoim chłopakiem, który nie umie znieść swojej porażki z godnością, więc zrywa z Mają. Dziewczyna leci do USA rozżalona, ale i pełna nadziei. Już pierwszego wieczoru dosłownie wpada w ramiona przystojnego faceta – Ben okazuje się zakochanym w Elvisie barmanem o starej duszy.

Choć nie poczułam żadnej więzi z Mają (nie żeby była źle napisana, ale po prostu między nami nie zaiskrzyło ;)),to bardzo polubiłam Bena, który ma swojego świra (Elvis),skomplikowane relacje rodzinne (ukochany dziadek, nieobecni rodzice i nieodpowiedzialny brat),ciekawy fetysz (o tym musicie przeczytać sami!) i silny kręgosłup moralny. Podobało mi się, jak walczy o swoje, ale też wie, kiedy ustąpić.

Dobrze wspominam też te sceny, w których Maja poznaje Nowy Jork – jakbym sama tam była :) Wzruszyłam się, gdy odwiedzili miejsce pamięci WTC. Dla równowagi scena z kelnerką w polskiej restauracji – bezcenna!

Bardzo kibicowałam bohaterom i dobrze się bawiłam podczas lektury. Nie ma tu tak trudnych tematów jak w niektórych innych książkach autorki (moje ulubione „Facet nie do wzięcia” i „Spacer w deszczu”),co może być i plusem, i minusem ;) Ta książka jest dość lekka, czysto rozrywkowa, nie skłania do głębszych przemyśleń. Takich też zdecydowanie potrzebujemy :)

Maja i Krzysiek to świetnie dobrana para. Razem w życiu, razem w pracy. Jedno z ich ma wkrótce dostać awans, z którym wiąże się transfer do filii w Nowym Jorku. Dziewczyna jest skłonna porzucić życie w Polsce, żeby wyjechać z Krzyśkiem do Stanów. Kiedy okazuje się, że to Maja jest szczęściarą, która za pół roku ma wylecieć do USA, jej partner kończy dwuletni związek.

Po przylocie Maja zaczyna korzystać z uroków miasta. Na imprezie karaoke szczęście w nieszczęściu - spada ze stołu i trafia wprost w ramiona Benjamina. Od tego momentu jej american dream zaczyna nabierać nowego znaczenia. Mężczyzna jednak skrywa dość nietypową tajemnicę…

Z twórczością Katarzyny Bester spotkałam się po raz drugi. To spotkanie jest równie udane, ale zupełnie inne. Poprzednia książka, którą miałam przyjemność czytać, “Minęła godzina dwudziesta druga”, to świetna komedia romantyczna, “American dream” to romans, któremu pożądanie, erotyka i zawiść nie są obce. Czy odnalazłam się w tym gatunku dobrze? I tak i nie.

Tak, ponieważ styl autorki jest bardzo wciągający, ma takie “moje” poczucie humoru i przez jej książki zwyczajnie się płynie, jak łódką z włączonym silnikiem - szybko i stabilnie. Z drugiej strony, mimo że lubię lekką literaturę, to jednak oczekuję czegoś głębszego, dramatycznych zwrotów akcji, tego, co niespodziewane. W tej książce wydarzyła się tylko jedna taka rzecz i to pod koniec, gdzie akcja nabrała takiego tempa, że zanim poczułam niepokój związany z całą sytuacją, to problem został zażegnany.

Nie oceniam źle tej książki, bo wydaje mi się, że w granicach swojego gatunku jest ona dobrą lekturą. Jest w niej pożądanie, intymność, uczucie, przyciąganie. Ja po prostu wolę, kiedy fabuła opiera się na nieprzewidywalności i dynamicznej akcji.

Po...

Drogi Czytelniku...

Na wstępie muszę zaznaczyć, iż jest to książka skierowana raczej do pełnoletnich miłośników literatury, ponieważ zawiera sceny erotyczne (nie ma ich nie wiadomo jako wiele, ale zawsze...).

Obietnica wsparcia? Jasne...
Emocje? Cały kalejdoskop.
Szantaż? Będzie.
Dylematy? Są.
Fascynacja? Pewnie.
Między innymi właśnie to tym razem serwuje nam Katarzyna Bester w swojej najnowszej książce pod tytułem „American Dream”.
Jaki osiągnęła efekt? By poznać odpowiedź na to pytanie, jak zawsze odsyłam do lektury.

Miło było przenieść się do świata Mai, Benjamina, Krzyśka, Łukasza, Ludwika, Kaśki, Heather, Prestona, Samuela, Michaela, Beth, Ginger, Joyce, Cheryl, Layli, Oli, Maćka, Błażeja i innych.

Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lekturze.
Już odpowiadam.

Po pierwsze, bohaterowie. Są dobrze wykreowani, bardzo zróżnicowani i dość interesujący. Polubiłam chociażby Maję czy Benajina. Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o innych, zwłaszcza o Krzyśku. Czym podpadł? Tego oczywiście nie napiszę, nie chcę zdradzić za wiele.

Po drugie, fabuła. Nie chcę nikomu zdradzać tu szczegółów, jednak powiem, że to nie jest prawdziwy rollercoaster, przynajmniej dla mnie. Akcja rozkręca się swoim tempem, cały czas coś się dzieje (niestety nie zawsze dobrze...). Autorka serwuje nam emocje dużymi porcjami. Nie brakowało mi tu zaskakujących zwrotów akcji (mimo, że nie o nie tu chodzi),ale wywoływania w nas skrajnych uczuć i problemów, którymi obarczone są na każdym kroku nasze persony, zwłaszcza Mai.

Po trzecie, emocje. Gwarantuję Wam, że ich tu nie zabraknie, oj nie zabraknie, od goryczy, smutku (niestety tego było tu sporo) i gniewu do szczęścia i śmiechu. Leci za to plus, duży plus.

Po czwarte, układ. Historię poznajemy z dwóch perspektyw, Mai i Benjamina. Cieszę się z takiego rozwiązania, ta narracja tu bardzo pasowała, nie wyobrażam sobie tu innej. Pomarudzę jednak troszkę. Chciałabym by autorka dała 'pięć minut' Krzyśkowi. chciałabym wiedzieć co tam mu 'siedzi' w głowie. Leci za to plusik, ale i minusik.

Po piąte, styl. Książka napisana jest lekko i przyjemnie dla oka, dzięki czemu czyta się ją szybko i łatwo (momentami zdecydowanie za szybko, a szkoda, ta przygoda mogłaby potrwać choć chwilę dłużej...). Daję za to następnego plusa.

Po szóste, ważne tematy. Tak, i w tej powieści są poruszane. Nie zdradzę jednak o co dokładnie chodzi. Chcę by każdy przyszły czytelnik sam to odkrył. Nadmienię tylko, że autorka świetnie sobie poradziła z przekazaniem istoty pewnego zagadnienia i jego ewentualnych konsekwencji.

Po siódme, zakończenie. Warto do niego dotrzeć. Może jakoś specjalnie nie szokuje czy zaskakuje, ale... Dobra, milczę. Przeczytajcie sami.

Powieść zdecydowanie jest lekką lekturą do poduszki.

Opowieść pokazuje, że czasami z powodu cudzej zazdrości nasze życie drastycznie się zmienia.

Książka praktycznie czyta się sama. Historia nawet wciąga, sprawia, że chce się być częścią życia naszych bohaterów i nie opuszczać jej aż do finału.

Autorce bardzo dziękuję za kolejną przygodę.
Bardzo mi się podobała. :)
To fajna lektura. :)

Ogólna ocena - 8/10. :)