Okładka książki Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane Piotr Michoń
Piotr Michoń Wydawnictwo: Otwarte nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Otwarte
2023-09-18
2023-09-18

Dziwią mnie tak dobre oceny i opinie. Książka jest pełna banałów, gadaniny o pieniądzach i króciutkich rozdziałów, których tematy są ledwo liźnięte. Nie wiem, dla kogo jest ona przeznaczona - chyba dla nastolatków, którzy jeszcze nie znają życia, bo dorosły człowiek raczej niewiele odkrywczego z niej wyniesie.

Książka-petarda!
Autor daje wskazówki co do odpowiedzi na jedne z najważniejszych pytań naszej codzienności, i robi to z niebywałą gracją. Jestem zachęcona do kupienia kolejnej książki pana Piotra, a tę kupiłam po wysłuchaniu wywiadu z nim na YT.
Polecam!

Książka-petarda!
Polecam!

Książka napisana bardzo ciekawie, zmusza do przemyśleń. Zawiera ogrom wiedzy ekonomicznej oraz psychologicznej. Dostarcza faktów, odnosi się do wyników badań - po przeczytaniu można zabłysnąć ciekawostkami w towarzystwie. A przy tym wszystkim, czyta się ją niezwykle przyjemnie, podnosi na duchu i skłania do działania - odnajdywania szczęścia.

Czytałam ją długo, ale kompletnie nie dlatego, że nie byłabym w stanie zrobić tego szybciej. Każdy rozdział był na tyle wartościowy, że chciałam dać sobie czas na przemyślenie treści. W zasadzie co chwilę natykałam się na anegdotę, którą warto powiedzieć na głos w towarzystwie i zabłysnąć wiedzą. Świetnie się czytało. Czuję niedosyt!

Choć mówi o szczęściu i napisana jest lekkim językiem – nie zawsze jest lekka, zwłaszcza jeśli mamy swoje do odrobienia w tym temacie. Badania opisane są z humorem, ich wyniki niekiedy zaskakują. Inspirująca lektura, idealna na luty.

Co daje nam szczęście? Zdrowie, pieniądze, rodzina - to pierwsze skojarzenia, które kojarzą nam się ze szczęściem. A co jeśli to do czego dążymy nie jest tym do czego powinniśmy dążyć? No właśnie, Piotr Michoń w swojej książce "Życzę szczęścia. Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się co w życiu ważne i rozsądne" dzięki paradoksom pokazuje czy faktycznie w życiu jest ważne to o czym myślimy.
Książka "Życzę szczęścia" to nie jest typowy poradnik, w którym znajdziemy porady co zrobić by być szczęśliwym. W krótkich rozdziałach przeczytamy o pieniądzach, czasie, religii czy mediach społecznościowych i o tym jak sprawiają, że ludzie są nieszczęśliwi.
Każdy rozdział to inny paradoks, który autor opisuje podpierając się badaniami.

"Zaniepokoiły mnie publikacje naukowe, które wykazywały, że im więcej korzystasz z Facebooka (Instagrama, Snapchata etc.),tym bardziej narażasz się na bycie nieszczęśliwym."
Więc co daje szczęście ludziom? Myślę, że to sprawa bardzo indywidualna i każdy ma inne poczucie bycia szczęśliwym. Ale jeśli wszystko do czego dążymy by być szczęśliwym nie jest tak naprawdę tym co faktycznie da nam to szczęście?
Pomyślcie co przychodzi Wam do głowy myśląc o swoim szczęściu. Dobra praca, szczęśliwa rodzina, przyjaciele...no właśnie. A jeśli połowa z nich to tylko złudzenie?
Z drugiej strony chyba każdy potrzebuje jakiegoś celu, do którego chce dążyć w swoim życiu. Spełnianie marzeń, nawet tych drobnych to dla mnie szczęście, zdrowie moje i mojej rodziny to kolejny powód do szczęścia.
Czy w książce znajdziemy sposób na szczęście? Nie i chyba nie ma jednej złotej recepty dla wszystkich ludzi na świecie by ich uszczęśliwić.
Książka po mimo podpierania się badaniami naukowymi jest napisana w przystępny sposób i czytając ją nie ma poczucia "lania wody"

Napisana z polotem, w zwięzły i zabawny sposób, tak jak podcasty autora.

Napisana z polotem, w zwięzły i zabawny sposób, tak jak podcasty autora.

Szczęście. Fortuna, fart, dobry los ale, przede wszystkim, nasze samopoczucie. I o paradoksach tego samopoczucia pisze autor. Paradoksach między stanem "faktycznym" a przez nas oczekiwanym.
Książkę pochłonąłem niczym rasowy kryminał, a i suspensów w nim sporo. Napisana lekkim językiem, z humorem i... szczęściem (mam nadzieję) bijącym od autora.
Te książkę powinni przeczytać WSZYSCY.
Powinna być lekturą obowiązkową w gimnazjum/liceum. Niepozorna pozycja niosąca swą treścią ogromną wartość... Jeśli nie największą...
Bo któż z nas nie dąży do szczęścia... Szuka go, poświęca życie... a ono stoi przed nami... maksymalnie za rogiem.
Ta książka naprawdę może zmienić Twoje życie, albo postrzeganie go.
Niepozorna pozycja na jeden z najważniejszych tematów... Bo czym jest szczęście jeśli nie motorem naszych działań. A my zamiast wrzucić 5 bieg i po prostu cieszyć się, mieszamy drążkiem od skrzyni... i tak aż do śmierci.

Te książkę powinni...

„Życzę szczęścia. Paradoksy dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane”, to książka która zaintrygowała mnie swoim opisem. Każdy człowiek dąży do osiągnięcia w życiu szczęścia. Tylko co dla nas tak naprawdę jest tym szczęściem, za którym każdy z nas goni.

Książka została przez autora napisana w bardzo luźnym stylu, czyta się ją przyjemnie i jest naprawdę zrozumiała dla przeciętnego czytelnika.

Szczęście jest pojęciem względnym, ma inne znaczenie dla każdego człowieka. Jedni odczuwają szczęście kupując w sklepie kolejny ciuch, których mają w szafie całą masę, inni szczęście odczuwają wspinając się na najwyższe szczyty świata! Dla mnie szczęście to spędzanie czasu z moimi dziećmi. I tutaj autor zaskoczył mnie najbardziej, gdyż opisuje, że małżeństwa są najszczęśliwsze przed po ślubie, a przed pojawieniem się potomstwa, a następnie po wyprowadzce dzieci z domu! Dlatego też bardzo mnie zaskoczył, bo dla mnie samej to piękny czas, który wydaje się być najszczęśliwszy w moim życiu!

Bardzo ciekawa książka, z której jednak nie poznamy złotej recepty na szczęście. Nie da nam ona jednoznacznej podpowiedzi jak być szczęśliwym, gdyż szczęście, to nie jest rzecz dana nam raz i już na zawsze! Szczęście w ogromnym stopniu to nasze odczuwanie i odbieranie świata wokół nas!

Naprawdę bardzo polecam!

Czasami poradniki to jest ostatnia pozycja po jaką sięgam, a czasem wchodzą jak złoto.

🍀 Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane
📖 Piotr Michoń

Czas na jeszcze większa pracę nad sobą, bo po takiej lekturze człowiek bardziej uzmysławia sobie bezsens niektórych swoich dążeń i problemów. Bardzo ciekawie napisane z sporą dawką wiedzy naukowej. Już w trakcie lektury nachodziło mnie sporo przemyśleń, a chyba o to tu chodzi.
Czy uparte dążenie do spełnienia jakiegoś marzenia celu ma sens, a może te usilne dążenia wręcz nas unieszczęśliwiają i omija nas coś pięknego.
Warto nad sobą pracować i warto przeczytać ten poradnik.
🍀🍀🍀🍀🍀🍀

📖 Piotr Michoń