I See London

I See London
HarperCollins Polska
2023-10-11
2023-10-11

To było bardzo słabe. Nie mam pojęcia, jakim kryterium kierowało się wydawnictwo, decydując się na wydanie tej książki. Skończyłam ją czytać tylko dlatego, że potraktowałam to ambicjonalnie, jako że książkę kupiłam w ślepo wyłącznie dla okładki - to był mój błąd. Ta książka jest o niczym - albo raczej jest o seksie i tylko wokół tego się kręci. Ja nawet nie potrafię powiedzieć, co w niej się takiego działo. Maggie przejeżdża z USA do Londynu na studia (to już chyba 3 czy 4 książka na jaką trafiłam, a która zaczyna się właśnie od tego). Wpada w świat bogatych angielskich nastolatków i choć wciąż powtarza, że zawsze była grzeczną dziewczynką, to najwyraźniej ma ambicje do zupełnie czegoś innego. Bohaterowie tej książki są nijacy a do tego nierówni, zupełnie bez składu i ładu. Maggie i Samir raz sobie dogryzają, za chwilę zachowują się jak przyjaciele, następnie znów skaczą sobie do gardeł, po czym nagle Samir zostaje nauczycielem Maggie w całowaniu i tak cała książka. W między czasie pojawia się niejaki Hugh (o którym mowa w opisie książki, a który niewiele wnosi do niej). Znajomość Hugh i Maggie zaczyna się od tego, że od razu idą w ślinę na imprezie (tak, ta grzeczna dziewczynka Maggie całuje się na jednej imprezie z dwoma kolesiami, choć właściwie nie wiem, czy to byłą ta sama impreza, bo ta książka składała się tylko z imprez). Potem w trakcie książki spotykają się ze sobą jeszcze kilka razy, on coś w niej widzis, ale nie wiadomo co (to chyba jakieś kompleksy autorki),ale w oczach autorki ta znajomość jest związkiem... Ogólnie kosmos. Wielki finał książki to nic innego, jak to, że Maggie i Sami lądują ze sobą w łóżku - dziękuję, kurtyna. Cała książka zrelacjonowana w tych kilku zdaniach.

Maggie wyjeżdża na studia do Londynu, zaczyna nowe życie w nowym kraju. Amerykanka jest oszołomiona nowymi doświadczeniami i spragniona rozrywek oraz życia towarzyskiego. Zaprzyjaźnia się ze współlokatorkami i innymi studentami ze szkoły. Poznaje również Samira, który jest szalenie przystojny, ale również ma opinię kobieciarza. Oboje do siebie ciągnie, ale żadne z nich nie chce się do tego przyznać, sami nie wiedzą co czują i każde z nich oczekuje czegoś innego.
Czy Samir i Magge dadzą sobie szansę?
Czy Maggie odnajdzie się w Londynie?

Historia ciekawa, wciągająca, intrygująca, z trudnymi rodzinnymi relacjami i samotnością. Autorka sprawiła, że historię czyta się błyskawicznie i z wielką przyjemnością. Historia opowiada o studentach, ich życiu, problemach i trudnościach, więc z pewnością dla starszej młodzieży, myślę że 16+, ta książka będzie świetną propozycją, ale dla dorosłych to będzie również dobra zabawa czytając i wspominając lata studenckie. Zakończenie dało nadzieję na kontynuację na którą bardzo czekam.

Chyba ostatnio ciążyło na mnie jakieś fatum, ponieważ niedawno czytane lektury nie za bardzo mi się podobały. Miałam nadzieję, że „I see London” przełamie złą passę i rozpocznie erę powieści, które na swój sposób mnie urzekną.

Maggie wyjeżdża do International School w Londynie, gdzie postanawia zmienić swoje dotychczasowe plany. Już pierwszego dnia poznaje Samira – największego podrywacza w szkole. Pewnego wieczoru nawiązała natomiast znajomość ze starszym od niej Hugh’em – właścicielem jednego z klubów. Jednak chłopak poznany w placówce, w której się uczy, wciąż zaprzątał jej myśli.

Zachowanie Maggie było dla mnie niezrozumiałe. W zasadzie odebrałam tę książkę tak, że dziewczyna kursowała przez większość fabuły między jednym a drugim mężczyzną. Dodatkowo ukrywała przed Hugh prawdę o sobie. Sama końcówka powieści zrobiła się dla mnie wręcz niekomfortowa i naprawdę nie rozumiałam, jak można w ten sposób traktować drugiego człowieka. W zasadzie zarówno główna bohaterka jak i Samir mieli swoje za uszami.

Być może jestem już w takim wieku, że nie kręcą mnie trójkąty miłosne. Wyjątek stanowi tutaj „Dunbridge Academy. Tylko z tobą”, gdzie ten wątek jak dla mnie został wykreowany bardzo dobrze.
Polecam samemu poznać tę historię, jeśli lubicie opowieści o studentach, imprezach, wyjazdach i miłości.

Cudowna książka! Czekam na kolejną część

Cudowna książka! Czekam na kolejną część

Książka niezła,zależy czego się oczekuje.Stylem nie razi,ale historia i bohaterowie dość płytcy.Przez większość czasu Maggie zachłystuje się bogactwem,luzem,beztroską swoich nowych znajomych.Czerpie przyjemność z zainteresowania okazywanego jej, przez dwóch przystojnych facetów.Irytuje swym brakiem zdecydowania,zmiennymi nastrojami,niewiedzą o samej sobie.Trudno tu było polubić kogokolwiek,tak powierzchowne wydają się te relacje.Zdarzają się też takie momenty, gdy bohaterowie pokazują się z nieco innej,dojrzałej strony i w sumie chcę się dowiedzieć,jak dalej potoczą się ich losy.

@book.moodpl

„I See London” to książka młodzieżowa, ale dedykowana dla starszej młodzieży – new adult, gdzie nie zabraknie wątku romantycznego, który jest dość skomplikowany.
Bajeczne życie, trójkąt miłosny, który po części nim nie jest oraz życie studenckie.
Główną bohaterką w powieści jest Maggie Carpenter, która przyjeżdża do Londynu z Karoliny Południowej na studia, do prestiżowej szkoły International School, gdzie dzięki stypendium może kształcić się dalej. Do tej szkoły uczęszczają głównie dzieci dyplomatów, bogatych, wpływowych ludzi. Maggie poznaje ten świat, różne atrakcje, możliwości, gdzie po części zachwyca się nimi, a wcześniej nie miała z tym za dużo wspólnego. Ale jak to w życiu bywa, nie jest tak pięknie i kolorowo. Główni bohaterowie nie raz, nie dwa będą musieli zmierzyć się z problemami życia dorosłych ludzi, skoro tak chcą, aby inni ich traktowali.
Jest to na pewno książka ciekawa i wciągająca, pomimo, że jest ona o młodzieży, którzy wchodzą w życie dorosłe, wydawałoby się, że będzie nudna, ale taka nie była. Pomimo, że okres studiów już dawno za mną, to czytałam tę książkę z wielkim zaangażowaniem. Kolejny raz wspomnę, że żałuję że za moich czasów nie było takich młodzieżówek.

@book.moodpl

Powieści z historiami dla nastolatek ostatnimi czasy znowu kusi, choć niewiele z nich wydaje mi się dość dobrych. Pewnie gdybym czytała je kilka lat wcześniej byłabym zachwycona. Dlatego bardziej przemawiają do mnie książki, gdzie bohater/ka wchodzą w samodzielne życie jako studenci albo w ogóle kończą etap edukacji instytucjonalnej i ruszają w dorosłą przygodę. Historia dziewczyny, która przeprowadza się z Karoliny Południowej do Londynu wydawała się właśnie czymś takim - skokiem na głęboką wodę. Oby tylko nie na główkę!

Maggie chce zmienić coś w swoim życiu. Początkowo zalążkiem zmian miało być pójście na Harvard, jednak ostatecznie skończyło się na International School w Londynie. Od pierwszych dni wpada w wir nowych znajomości, imprez, wyjazdów i miłości... jej dotychczasowy spokój zostaje zburzony, a ona sama nie wie już kim jest.

Skupiając się na samej bohaterce, mimo że spędzamy z nią cały jeden tom, niewiele o niej wiemy. Myślałam, że może autorka chce odkrywać Maggie kawałek po kawałku, jednak po ponad połowie książki zdałam sobie sprawę, że jest ona nijaka, a dopiero studia wprowadzają coś ciekawego do jej życia.

Pojawia się (a jakżeby inaczej) wątek miłosny, który wiemy jak się skończy, jednak i tak jako czytelnicy brniemy w to dalej. Mamy tutaj trójkąt miłosny, który jednak nie do końca jest ani trójkątem, ani miłosnym. Maggie bez wątpienia szuka drugiej połowy, Hugh natomiast szuka kogoś z kim mógłby miło spędzać czas, jednak bez zobowiązań. Podobnie zresztą Samir, który z jednej strony zachowuje się jak dupek, z drugiej jest pomocny, wspierający i pojawia się zawsze tam, gdzie akurat nasza bohaterka się znajduje. Plus też nie szuka nikogo na poważnie.

Fabuła opiera się głównie na zawirowaniach dziewczyny co do swoich uczuć i lawirowaniu między jedną sceną z jednym facetem, a następną sceną z następnym. Pomiędzy tym są wycieczki, imprezy i zakupy, które opisują nam przebieg dnia studentów.
Nie czyta się tego źle, bo wszelkie wycieczki, rozmowy i dziejące się akcje są wciągające. Problem zaczyna się, gdy na horyzoncie pojawia się Maggie w towarzystwie jednego z samców, bo krążą ciągle według tego samego schematu, czyli niepewność uczuć, jakieś postanowienie, scena, która wprowadza zamęt, złamanie postanowienia i tak na okrągło.
Samir jest wyraźnie ulubieńcem bohaterki, więc sceny, które są z ich udziałem stają się przewidywalne, a przynajmniej ich zakończenie. Opisy działań nie są gorszące, bo tak naprawdę nie dzieją się jakieś zdrożne rzeczy, jednak kiedy pojawiają się problemy u przyjaciół, czy po prostu gorszy okres, najlepszym rozwiązaniem według pary bohaterów jest obściskiwanie się.

Ciekawsze zdecydowanie były wątki pobocznych postaci, które miały swoje problemy i chyba wolałabym, żeby fabuła skupiła się bardziej na nich.
Nie jest to koniec przygód Maggie, więc być może do nich wrócimy, a autorka miło zaskoczy nas nieoczekiwanym poprowadzeniem akcji.
Książka jest lekka, dla osób, które lubią klimaty Plotkary.

🎡 137/2023 (22) #recenzja
#współpracabarterowa

Ja co prawda do młodzieży już zaliczać się nie mogę od dawna, ale z przyjemnością sięgnęłam po tą historie. Moje zainteresowanie wzbudził opis wydawcy. Jest niezykle intrygujący.

“I see London” jest o młodej dziewiętnastoletniej Maggi, która otrzymuje stypendium i wyjeżdża z Karoliny Północnej do Londynu, by kontynuować nauke w International School. Zamyka tym samym jeden rozdział życia i rozpoczyna kolejny. Rozpoczyna życie o jakim zawsze marzyła - drogie auta, przystojni faceci, najlepsze kluby. Problem pojawia się kiedy poznaje Samira, od którego nie może oderwać myśli, a który jasno dał jej do zrozumienia, że nie bawi się w związki. Owszem jest zafascynowany Meggi, ale jego życie już zostało zaplanowane przez apodyktycznych rodziców. Co w związku z tym się wydarzy? W mieście takim jak Londyn wszystko jest możliwe i niczego nie można być pewnym.

To było pierwsze moje spotkanie z piórem autorki i uważam je za bardzo udane. Historia wciągnęła mnie a postać Meegi wzbudziła moją sympatię. Nie zawsze podobały mi się jej decyzje, może dlatego, że mam córkę w jej wieku. Ale pamiętam też, że ja miała kiedyś tyle lat co ona i wiem, że młodość rządzi się swoimi prawami.
Bardzo ciekawe postacie męskie, ale nie powiem o nich nic więcej, bo musiałabym spoilerować.

To historia o młodości, miłości i jej prawach, o wyborach i błędach. Zamykaniu etapów życia i otwieraniu nowych. Szczerze muszę przyznać, że dawno nie wciągnęła mnie tak literatura młodzieżowa. Emocji była cała gama i tych dobrych i tych złych. Spędziłam miłe dwa wieczory z tą opowieścią i polecam ją zarówno młodym czytelnikom jak i tym starszym.
Młodzież na pewno spojrzy na tą historię z perspektywy swojego wieku, ale wyciągnie mam nadzieje dobre wnioski. Polecam serdecznie ;-)

Dziękuje wydawnictwu za egzemplarz do recenzji 🥰

#iseelondon #chanelcleeton #nastoletnieżycie #czytam #współpracabarterowa #literaturamłodzeżowa #książkoholiczka #polecajka

🎡 137/2023 (22) #recenzja
#współpracabarterowa

Maggie Carpenter mieszka w Karolinie Południowej. Chce coś zmienić w swoim życiu, dlatego decyduje się wyjechać na studia do Londynu. W jednym z klubów poznaje przystojnego i bogatego mężczyznę. Hugh jest od niej sporo starszy, ale to jej nie przeszkadza. W tej relacji przeszkadza jej inny mężczyzna. Samir studiuje na tej samej uczelni co ona. Jest synem wpływowej Francuzki i wysoko postawionego Libijczyka. Nie jest typem, który bawi się w związki. On bawi się życiem. Jest zafascynowany Maggie, ale nie zdradził jej jednak, że jego życie jest już zaplanowane. Który z mężczyzn jest dla niej lepszą opcją?

Mówiąc szczerze nie spodziewałam się, że ta książka będzie aż tak mi się podobać. Po opisie myślałam, że główna bohaterka będzie "leciała" na kasę i nic innego nie będzie się dla niej liczyć. Ogromnym szokiem było dla mnie to, że Maggie absolutnie taka nie jest. Po prostu na jej drodze stają tacy mężczyźni. Historia jest naprawdę ciekawa, młoda dziewczyna wyjeżdża na inny kontynent na studia. Chce zacząć żyć inaczej i to jej się udaje. Poznaje dwóch mężczyzn, którzy zdecydowanie się od siebie różnią. Każdy z nich ma wady i zalety, ale tylko z jednym łączy ją prawdziwe uczucie. Ja od samego początku trzymam kciuki za Samira, ponieważ jestem tego zdania, że to sercem należy się kierować podczas takich wyborów. Jak się jednak okazuje, życie chłopaka jest zaplanowane przez jego rodzinę. My czytelnicy niestety musimy czekać na drugi tom, aby dowiedzieć się jak potoczy się relacja tej dwójki. "I see London" to świetna historia miłosna, która poruszy serca czytelników. Autorka w bardzo dobrym stylu przedstawiła nam losy dziewczyny, która tak naprawdę dopiero uczy się życia. Muszę przyznać, że jest to powieść warta poznania dlatego polecam wszystkim gorąco ten tytuł ❤️ Ja wyczekuję z niecierpliwością na kontynuację ❤️

Okres studiów to czas, który rządzi się swoimi prawami. Młodzi ludzie często zmieniają swoje dotychczasowe przyzwyczajenia, a także często imprezy przeważają nad nauką. Czas studiów to dla niektórych osób także idealny czas, żeby znaleźć swoją miłość, osobę, z którą spędzi się swoje dalsze życie. Właśnie takie plany miała Maggie Carpenter, główna bohaterka książki Chanel Cleeton „I See London”, dla której okres studiów miał być wyjątkowym, niezapomnianym czasem pełnym życiowych zmian.

Maggie rozpoczyna nowy etap w swoim życiu – rozpoczyna studia w International School w Londynie. Co prawda nie są to studia na wymarzonym przez nią Uniwersytecie Harvarda, jednak studia w Wielkiej Brytanii są dla niej szansą na wielką zmianę w jej życiu – szansą, która być może w końcu pozwoli jej na niezależne, samodzielne życie.

Podczas pobytu w Londynie Maggie poznaje dwóch chłopaków i z obydwoma wiążą ją odmienne relację. Pragnie, aby jej „pierwszy raz” był wyjątkowy, jednak wybór „odpowiedniego” mężczyzny wcale nie jest taki prosty… Czy dokona właściwego wyboru – wyboru, który spowoduje, że będzie spełniona i szczęśliwa?

„I See London” to książka, którą – gdy tylko wpadła w moje ręce – chciałam przeczytać w jeden dzień. Niestety tak szybko się nie udało, jednak od pierwszych stron bardzo mnie ona wciągnęła. Akcja tej książki, moim zdaniem, w żadnym momencie nie była monotonna – wręcz przeciwnie: każdy kolejny rozdział wciągał mnie coraz bardziej. I coraz mocniej chciałam, aby niektóre wątki zostały bardziej rozwinięte, aby w niektórych momentach ta akcja nabrała tempa.

Po przeczytaniu „I See London” myślę, że mogę powiedzieć, że jest to książka, która wyzwala wiele emocji, wielokrotnie trzyma w napięciu, a ostatecznie pozostawia wielki niedosyt. Choć ten niedosyt odczuła zapewne także Maggie, główna bohaterka książki, która po wspaniałym roku na studiach w Londynie wraca na wakacje w swoje rodzinne strony do Karoliny Południowej – właśnie tak kończy się „I See London”, choć nie jest to duży spoiler: raczej jest to wprowadzenie do drugiego tomu serii napisanej przez Chanel Cleeton.

Tę książkę oceniam pozytywnie. Pozwoliła mi ona spędzić pod kocem kilka przyjemnych, jesiennych wieczorów. Czyta się ją lekko i bardzo szybko, i spodobała mi się na tyle, że już nie mogę doczekać się drugiego tomu.

• < Egzemplarze recenzenckie // dary losu >
  • Moja biblioteczka ♥