Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #23

Okładka książki Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #23 Koyoharu Gotouge
Okładka książki Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #23
Koyoharu Gotouge Wydawnictwo: Waneko Cykl: Miecz zabójcy demonów (tom 23) komiksy
komiksy
Miecz zabójcy demonów (tom 23)
Kimetsu no Yaiba
Waneko
2023-11-18
2023-11-18
2021-08-03
Wojciech Gęszczak
Przygodowe Shounen Anioły/demony Przemoc Japonia Przeszłość Supermoce

W swojej opinii chciałabym się odnieść nie tylko do tego tomu, ale do całej serii. Jest to zdecydowanie porywająca historia, która zasługuje na wiele uwagi.

Manga opowiada o losach Tanjirou Kamado, którego rodzina zostaje zamordowana przez demony. Jedyną osobą, która uchodzi z życiem, jest młodsza siostra chłopaka Nezuko. Niestety zostaje ona zamieniona w demona, ale okazuje się, że potrafi opanować żądzę mordu i nie stanowi wielkiego zagrożenia. Od tego momentu rodzeństwo wyrusza w podróż pełną niebezpieczeństw i wyzwań.

Nie zliczę ile razy płakałam czytając tę historię. Szczególnie wiele łez wycisnęła ze mnie ostatnia część, a jej zakończenie sprawiło, że nie mogłam się opanować przez dłuższą chwilę. Zapewne moje łzy były spowodowane również tym, że to już koniec tej cudownej przygody.

Opowieść, którą prezentuje manga, jest bardzo wciągająca już od samego początku. Z każdym kolejnym tomem czułam, że moje zainteresowanie nią wzrasta. Do tego tak barwnych postaci dawno nie spotkałam. Każdy bohater ma w sobie konkretne cechy, które czynią go wyjątkowym. I nie mówię tu tylko o tych dobrych postaciach, ale również demonach.

Oczywiście z racji tego, że "Miecz zabójcy demonów" jest mangą, to kilka słów o kresce. Nie przeczytałam wiele mang, raczej rzadko po nie sięgam, ale uważam, że jest ona świetnie wykonana. W szczególności sceny walki.

Podsumowując, jest to pozycja, po którą warto sięgnąć. Nie tylko potrafi wycisnąć z czytelnika wiele łez, ale i rozbawić do tego stopnia, że brzuch boli od śmiechu.

Serdecznie polecam!

Czas na koniec. Po kilku latach, w końcu docieramy do zakończenia serii o Zabójcach Demonów. Był to bardzo satysfakcjonujący finał serii. dostaliśmy dużo walki i śmierci ale też nostalgii i smutku który zawsze emanował z tej mangi. Gorąco polecam do zapoznania się każdemu. Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

KONIEC MIECZA

No i dotarliśmy. Tom dwudziesty trzeci, ostatni, wielki finał serii, która była hitem, podbiła kinowe ekrany, serialowo też się sprzedała – i sprzedaje nadal – i ogólnie bardzo fajnie sprawdziła się i jako to, co główne, i w formie dodatków, których po polsku parę było także. No a teraz koniec, nie powiem że niespodziewany, ale nadal bardzo przyjemny. I co tu dużo mówić, choć najlepszy „Miecz zabójcy demonów” był na początku, warto było poznać całość i dać się porwać całości.

Wreszcie walka z pierwotnym demonem Muzanem Kibutsujim zbliża się ku końcowi. Tanjirou i reszcie udaje się go osłabić, ale czy to wystarczy, by wygrali? I co będzie potem ze wszystkimi?

KONIEC MIECZA

Sam finał mangi Miecz zabójcy demonów to naprawdę ciekawa niespodzianka i osobiście byłem zaskoczony finałowym rozdziałem historii. Tytuł kończy się w pomysłowy i oryginalny sposób. Zakończenie pozwala zarówno na trochę komedii jak i odrobinę wzruszeń i daje się wykazać ulubieńcom z całej serii. Trudno napisać coś konkretnego bez wdawania się w spoilery. Dlatego ograniczę się do stwierdzenia, że finał mangi jest fajnym, pozytywnym domknięciem historii, które jednocześnie nie niweluje bohaterstwa i poświeceń z wcześniejszych rozdziałów.

To była naprawdę wspaniała lektura. Chyba inaczej nie potrafię opowiedzieć o Kimetsu no Yaiba.
Manga od początku do końca chwyta za serca, prowadzi czytelnika przez pełną niebezpieczeństw, miłości i marzeń drogę, która właśnie się kończy. I to kończy się w sposób możliwie najlepszy, jak na shounena.
Płakałam.
Płakałam, żegnając bohaterów, żegnając historię i dziękując, że dzięki nim nie musimy teraz żyć w świecie wypełnionym przez demony :)

Płakałam.
Płakałam, żegnając bohaterów, żegnając historię i dziękując, że...

Nudna i przewidywalna.

Nudna i przewidywalna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

No i koniec historii o zabójcach demonów. Ciekawy tytuł z którym na pewno warto się zapoznać. Sam ostatni rozdział zaskakujący i dosyć przyjemny. Dobrze spędzony czas.

• Manga
  • Mangi