Czwarta małpa

Okładka książki Czwarta małpa J. D. Barker
Okładka książki Czwarta małpa
J. D. Barker Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Sam Porter (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Sam Porter (tom 1)
The fourth monkey
Czarna Owca
2023-10-25
2018-04-04
2017-06-17
Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
seryjny morderca śledztwo zbrodnia intryga policja Chicago policjant pamiętnik

"Używanie jakichkolwiek wulgaryzmów jest przejawem słabości umysłu, a ja wiem, że ty nie masz słabego umysłu."

Myślę, że zgodzicie się ze mną, że czasem zwykle słowa nie wyrażą tych emocji, które w nas buzują...

Chociaż "Czwarta małpa" to książka, która została wydana w 2018 roku, to dopiero teraz, przy okazji premiery III części zdecydowałam się ją przeczytać. I to był dobry pomysł, dzięki któremu będę na bieżąco w historii, która została w tych książkach opisana.
Książka wciągnęła mnie od początku, co potwierdza fakt, że przeczytałam ją w jeden dzień.

#4MK to seryjny zabójca, który grasuje po ulicach Chicago, a policja od lat próbuje odkryć jego tożsamość i zapewnić spokój mieszkańcom tego miasta.
Gdy dochodzi do wypadku, a przy mężczyźnie znajduje się tajemnicze białe pudełko obwiązane czarnym sznurkiem, na początku nikt nie ma wątpliwości, że osoba, która zginęła pod kołami autobusu to właśnie ten długo poszukiwany Zabójca Czwartej Małpy. Niestety nie wszystko jest takie proste, jak chcieliby policjanci.
Znika kolejna osoba. Detektyw Sam Porter ma do rozwiązania kolejną zagadkę, a czas mija nieubłaganie.
Czy zdąży odnaleźć motyw porwania i ocali życie młodej dziewczyny?
O tym nie napiszę, bo książkę warto przeczytać.

I bum! I to z przytupem! Jak można takiej pozycji nie przeczytać. Nie da się koło niej przejść obojętnie. Jest w niej wszystko, co bardzo dobry kryminał powinien zawierać. Pierwsza część dopiero, a ja nie mogę się już doczekać kolejnej :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytadło dla osób żądnych makabry. Zagadka kryminalna do odgadnięcia w połowie książki lub wcześniej jeśli ktoś przeczytał kilka kryminałów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest wciągająca, a tempo rozwoju wydarzeń sprawiło, że nie mogłam się od niej oderwać. Akcja toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych, co łączy się ze sobą w sposób idealny. Dostajemy tutaj też zwroty akcji, które intrygują i powodują, że chce się dowiedzieć, jak potoczyły się losy bohaterów w kolejnej części.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wow!! Ale świetnie skonstruowana fabuła. Autor dobrze to rozplanował. Zakończenie powoduje u mnie wstrząs i chęć sięgnięcia po więcej.
Główny bohater przypadł mi do gustu:)
Polecam!!!

Główny bohater przypadł mi do gustu:)
Polecam!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Swietna ksiazka, bardzo przemyslana, tu nie ma przypadkowosci i naglego olsnienia prowadzacego sledztwo, ktory to wyczytuje z gwiazd rozwiazanie zagadki.
Bardzo dobra.

Bardzo dobra.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cykl książek SAM PORTER to thrillery kryminalne autorstwa J.D. Barkera.

W trylogii znalazły się bardzo intrygujące tytuły, które przeniosą nas w świat morderstw, akcji, zagadek, sensacji i niezwykłej przebiegłości .
Każda z części trzyma w napięciu, pobudza wyobraźnię, opisy bohaterów są pełne szczegółów, wyczuwamy każdą emocję. Podoba mi się psychologiczne tło postaci a sama fabuła w każdej z części nie pozwala czytelnikowi na odłożenie książki.

Seria jest jedną z lepszych jakie miałam okazję poznać i z pewnością fani dobrego kryminału będą usatysfakcjonowani. Skoro trylogia to oczywiście poznajemy trzy różne zbrodnie, którym stawia czoła nasz główny bohater – Sam Porter i niemalże w obsesyjny sposób postanawia złapać tajemniczego mordercę.

Treść jest pełna napięcia głównie w trzeciej części, gdzie przeszłość Sama zaczyna wychodzić na światło dzienne. Do zakończenia całej tej historii potrzeba dużo cierpliwości. Ciekawość o rozwiązaniu sprawy rośnie w zastraszającym tempie, więc gwarantuję, że całą trylogię przeczytacie szybciej niż można to sobie wyobrazić.

Tytuły trylogii #4MK to:
„Czwarta Małpa”
„Piąta Ofiara”
„Szóste dziecko”

Za każdy egzemplarz do recenzji dziękuję @wydawnictwoczarnaowca

Cykl książek SAM PORTER to thrillery kryminalne autorstwa J.D. Barkera.

Dobrze się czytało, ale niestety mnie nic tutaj nie zaskoczyło. Bohaterowie są ciekawie przedstawieni,można poczuć do nich sympatię. Sceny z pamiętnika mroczne... Ja poczułam rzeczywistości patologicznej rodziny.
Niestety dla mnie brak elementu zaskoczenia..
Jak się pojawił Watson, od razu wiedziałam że jest zabójca.
Dziwne było dla mnie, że policja od razu stwierdziła że osoba która zderzyła się z autobusem jest zabójcą... Nikt nawet nie wpadł na pomysł, że może to być ukartowane. Dlatego od razu się wiedziało, że to będzie coś nie tak z tym... Chyba za dużo już takich książek przeczytałam, żeby nie wyłapać takich rzeczy.
Ale całość na wielki plus. Fajnie się czyta, bohaterowie są różnorodni, ciekawi i dowcipni momentami. Tacy prawdziwi.
Sceny z pamiętnika opisane jakby naprawdę z perspektywy dziecka albo jakieś zaburzonej osoby.
Na pewnie sięgnę po pozostałe części.

Niestety dla mnie brak elementu zaskoczenia..
Jak się pojawił Watson, od razu wiedziałam że jest zabójca.
Dziwne było dla mnie, że policja od razu stwierdziła że...

Jeśli przeczytalo się więcej niż 4 thrillery w życiu, to nie znajdzie się tu absolutnie nic zaskakującego. Ani na plus ani na minus. Generyczne czytadło z rozwiązaniem już przy 1/5 treści.

Genialna!!

Genialna!!