Nieskalane Słowo w skalanych czasach

Okładka książki Nieskalane Słowo w skalanych czasach Adam Czuszel, Debora Sianożęcka
Okładka książki Nieskalane Słowo w skalanych czasach
Adam CzuszelDebora Sianożęcka Wydawnictwo: Paganini religia
religia
Paganini
2019-01-01
2019-01-01
Biblia wiara myślenie współczesność świat duchowość analiza rozważania Słowo Boże

„Nieskalane słowo w skalanych czasach” Debora Sienożęcka oraz Adam Czuszel to wyjątkowa pozycja, która w dzisiejszych czasach jest niezwykle potrzebna. Każdy, kto tylko uważa się za katolika, zdecydowanie powinien się pokusić i sięgnąć po ten tytuł.
Czasy, w których przyszło nam żyć, niestety nie są łatwe, są obarczone trudnymi czasami politycznymi, ale również i plagi, które na nas za koleją spadają, nie ułatwiają życia i mają wielkie znaczenie w podważaniu wiary. Kościół niestety stanął na rozdrożu, a wiele osób, których wiara nie jest wystarczająca, łamią się i odwracają od Boga. Niestety ludzie są słabi, ich psychika nie wytrzymuje całego nacisku, który spada na nich wszem wobec. Świat ciągle gdzieś pędzi, dla ludzi najważniejszymi wartościami stały się dobra materialne i to właśnie za nimi gonią. Pęd za zdobywaniem pieniędzy osiągnął ekstremalne prędkości, pieniądze przyćmiły ludziom radość z życia, cieszenie się obecnością drugiej osoby. Najważniejsze to, aby mieć posiadać, chwalić się tym, a uczucia i ludzie znajdują się daleko na liście priorytetów. To, co nie jest dla świata wygodne, odsuwane jest na bok, ewentualnie przeistoczone, w taki sposób, aby dopasować do panujących obecnie trendów i zwyczajów. Właśnie tak zaczyna również dziać się ze słowem Bożym, którego znaczenie w znacznym stopniu jest minimalizowane przez wielu, poddawane kolejnym interpretacjom, aby nawet Pismo Święte zostało dostosowane do tego, co obecnie panuje w świecie. Ludzie zatracili wszelkie świętości, nie ma nad tym wszystkim żądnej kontroli, a główną przyczyną tego jest również to, że osoby, które powinny być dla innych przykładem, ulegają trendom, modzie i pieniądzom, które stają się najważniejsze. Przykład z reguły idzie z góry, dlatego też skoro inni widzą i słuchają najważniejszych osób w kościele, które ponownie interpretują Słowo Boże, tak aby było dla nich wygodnie, a słowa te powielane są ponownie przez kolejne, wysoko postawione w Kościele osoby, to trudno jest nie zacząć w nie wierzyć. W końcu kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się prawdą, w które sami zaczynamy wierzyć.
Przyznam szczerze, że sama również jestem przykładem, gdzie w mojej obecnej parafii księża nie dają dobrego przykładu wiernym, ich zachłanność, widoczna walka o pieniądze i władze, niestety odpycha wiernych od Kościoła. Niemniej jednak nam, obywatelom ciężko jest z tym cokolwiek zrobić, bo znajomości, układy i układziki, polityka wmieszana w Kościół wiąże ręce i nie pozwala na działanie. Tak zdecydowanie nie powinno być! Dlatego ta książka jest tak potrzebna, należy podkreślać, jak inaczej chcemy interpretować niewygodne dla ludzi słowa, jak zmieniamy naszą wiarę, w której wychowywali nas rodzice, dziadkowie i wcześniejsze pokolenia.
Autorzy w sposób niezwykle dosadny pokazują zmiany, jakie zaszły w Kościele, podkreślają wagę słów Boga, które towarzyszyły nam od wieków i które w dalszym ciągu, niezmienione powinny stać na czele Kościoła. Przywołują odpowiednie cytaty, analizują je zdanie po zdaniu, ale także pokazują, jak bogactwo i pogoń za nim wpływa i zmienia na dobre imię Kościoła.
Kościół poddany jest próbie, największej dotychczas próbie w świecie. Tylko wiara, siła i wytrwanie wiernych może sprawić, że się nie złamie, a wiara i Bóg ponownie zwyciężą. W innym wypadku świat, niestety coraz większymi krokami będzie zmierzał ku zagładzie, z której może już nie być odwrotu. To trudny czas, ale jego przetrwanie i zwycięstwo jest niezwykle ważne!

Dodaj cytat z książki Nieskalane Słowo w skalanych czasach