Alexander

Okładka książki Alexander Kinga Litkowiec
Okładka książki Alexander
Kinga Litkowiec Wydawnictwo: Black Rose Cykl: Blakemore Family (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Blakemore Family (tom 5)
Black Rose
2024-03-22
2024-03-22

Kolejne przygodny braci Blakemore. W tym tomie Alexander po pozbyciu się ojca przejmuje władzę nad rodziną i interesami.

Alexander po przejęciu władzy, postanawia po części odwrócić się od interesów, które prowadził ojciec i skupić się na nowych, jego zdaniem lepszych. Wprowadzane przez niego zmiany nie są jednak dobrze widziane przez niektórych partnerów biznesowych. Siłą mężczyzny staje się rodzeństwo, które go wspiera i popiera jego decyzję. Alexander jest przeciwieństwem ojca i wszędzie zachowuje czujność, gdy na jego drodze pojawia się Zoe, mężczyzna wie, że ta kobieta nie do końca jest z nim szczera.

Po zmianie głowy rodziny Blakemorów, nowojorska policja wietrzy sposobność na odkrycie ich szemranych interesów i przestępstw. W tym celu zlecają inwigilację rodziny ambitnej policjantce, która zmienia na ten czas swoją tożsamość i przenika do ich świata. Kobieta zaczyna swoją grę, jednak to czego się dowiaduje całkowicie zmienia jej podejście do rodziny Blakemore, jednocześnie fascynacja i budzące się uczucie do Alexandra zmienia jej priorytety.

Historia wydawało by się, że jest prosta i szablonowa, jednak kto zna autorkę oraz tę rodzinę to wie, że nic nie jest tak oczywiste jak się wydaje. Mamy tu standardowo sporo manipulacji, gorące sceny erotyczne, potyczki i jakże wspaniałe i wyniosłe plany, które nie zawsze się sprawdzają.

Osobiście uwielbiam całą serię Blakemore Family i choć Alexander nie jest moim ulubieńcem, to w tej książce staje na wysokości zadania i zyskuje w moich oczach. Dzięki niemu poznajemy kilka sekretów rodzinnych, które całkowicie mogą zmienić sposób postrzegania niektórych bohaterów.

Książkę przeczytałam za jednym zamachem, jest wciągająca, zarówno bawi i irytuje a czasami zaskakuje. Z niecierpliwością czekam na losy kolejnych braci.

🖤Recenzja🖤

"Cza­sa­mi trze­ba po­świę­cić wiele na dro­dze do upra­gnio­ne­go celu."

Alexander staje na szczycie. Władza jest w jego rękach. Teraz zamierza zmienić wszystko na lepsze... Tylko czy będzie to takie proste? Na jego drodze pojawia się Zoe. Kobieta, która będzie musiała wykazać się w podwójnej roli. Czy z łatwością przyjdzie jej ukrywanie, kim tak naprawdę jest? Czy uda jej się wypełnić misję? A może sama stanie powodem swojego upadku ?

"Alexander" to historia, która pokazuje, że ludzie dla osiągnięcia celu potrafią maskować się niczym kameleony, ale co kiedy maska zniknie ? Czy wtedy sobie poradzą?

Bardzo czekałam na kolejny tom serii
#blakemorefamily , bo z każdym kolejnym jestem coraz bardziej zakochana w tej serii. Co tym razem się wydarzyło? Już wam opowiadam.

Dostajemy tutaj dwójkę bohaterów, którzy muszą odegrać swoje role. Alexander dostaje władzę a Zoe misję do wykonania, która będzie miała jasny cel-zniszczyć rodzinę Blakemore. To sprawi, że wpląta się w sieć kłamstw, tajemnic oraz intryg, które przyznaje, pobudzały tylko moją ciekawość podczas czytania. Ale to nie wszystko, będziecie też świadkami gorących scen, które rozpalą strony do czerwoności. Autorka potrafi pobudzić wyobraźnię czytelników, co ukazuje nam w każdym tomie. Pojawią się również momenty zaskoczenia, których się nie spodziewałam, jak i takie, które trudno przewidzieć. Jednak największą niewiadomą było dla mnie zakończenie, bo miałam w głowie ułożony plan, ale jednak nie wypełnił się on w całości tak, jak myślałam. I bardzo się cieszę, bo i na samym końcu czekało mnie delikatne zaskoczenie.

Autorka jak zwykle nie zwalnia tempa i daje nam historię, w której dzieje się naprawdę wiele. Udowadnia, że z każdym tomem seria może być coraz lepsza. I myślałam już, że z całej rodziny, która ukazała się w papierze, miałam swojego ulubieńca, ale zmieniło się, to kiedy przeczytałam historię Alexandra. To on zajmuje największą część w moim sercu ❤️🫶 i chyba już się to nie zmieni, ale tego nie mogę być pewna, bo autorka zaskakuje mnie coraz bardziej.

Czekam na kolejny tom i kolejne niezapomniane emocje, a wam polecam wam sięgnięcie po poprzednie tomy, jeśli jeszcze ich nie czytaliście. Gwarantuję wam, że na długo nie zapomnicie tej serii.

🖤Recenzja🖤

"Cza­sa­mi trze­ba po­świę­cić wiele na dro­dze do upra­gnio­ne­go celu."

„... moja dusza rozerwała się na pół. Jedna część chciała za wszelką cenę doprowadzić sprawę do końca, druga zaś pragnęła się dowiedzieć, jak bardzo zły jest Alexander Blakemore”.

Po śmierci ojca Alexander staje na czele rodziny Blakemore. O objęciu władzy marzył od wielu lat, choć nie zdawał sobie sprawy, z czym będzie musiał się zmierzyć. Jordan miał wielu wrogów, a ich nie obchodzi, że nie żyje. Interesy to interesy, a za winy musi ponieść konsekwencje ten, kto aktualnie dowodzi. Rodzinka Blakemore wspólnie próbuje posprzątać bałagan, który pozostawił ojciec. Policję mają w kieszeni, ale w licznym tłumie znajdą się również nieskorumpowani funkcjonariusze. Jednym z nich jest Zoe, która zgodziła się działać pod przykrywką. Ma jedno zadanie, sprawić by Alexander jej zaufał i wprowadził w swoje szeregi, a następnie doprowadzić do skazania całej rodziny. Czy kobiecie uda się sprostać zadaniu, tym bardziej że Alexander wydaje się być zupełnie innym człowiekiem niż jego ojciec.

Kolejny tom o kolejnym z rodzeństwa Blakemorów dostarczył mi dobrej zabawy. Lubię tę rodzinkę i bardzo im wszystkim kibicuję. Tym razem Kinga przedstawiła zakazaną relację. Przestępca, funkcjonariuszka i nieoczekiwane uczucie. A może to wszystko dobrze ukartowana gra? Tego wam nie zdradzę, ale tak jak i poprzednie tomy z całego serca i ten polecę. Oczywiście czekam na kontynuację, bo to na pewno nie koniec perypetii tej rodzinki. Zostało nam jeszcze kilkoro z rodzeństwa ;).

„To był ten dzień. Dzień, w którym miałam ponownie zaryzykować. Bałam się, ale czułam, że dam radę. Musiałam tylko przestać wpadać w popłoch za każdym razem, gdy robiło się gorąco”.

Po śmierci ojca Jordana Blakemore władzę ma przejąć Alexander. Niespodziewany ruch ze strony rodziny zauważyli wszyscy, a w szczególności policja. To jej zależy na ujęciu, któregoś z braci na gorącym uczynku. W tym celu pojawia się Zoe, która grając podwójną agentkę, ma zdobyć ich zaufanie.

Czy plan się powiedzie? Kto tak naprawdę na kogo będzie polował?

Zabawa w kotka i myszkę właśnie się rozpoczęła. Nie bierze jeńców, tylko zbiera krwawe żniwa.

Z wielką przyjemnością powracam do losów rodziny Blakemore. Tym razem bliżej poznajemy Alexa, jego myśli, pragnienia i cele. To on musi zmierzyć się z bałaganem pozostawionym po ojcu. Nie martwcie się, nie zostanie całkiem sam. Reszta braci pojawi się i namiesza nie jedno.

To już piąty tom serii, a autorka w każdym mnie zaskakuje. Nieprzewidywalne zwroty akcji dodają tylko uroku całej historii. Z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów. Na jaw wychodzą coraz to nowsze tajemnice z przeszłości. I nie są to wesołe nowiny. Ciekawa jestem, co jeszcze odkryjemy.

„Może zaczynałam wariować, ale im dłużej przebywałam z tą rodziną, tym większe targały mną wątpliwości co do powierzonego mi zadania”.

Zdziwiłam się, że tylko, że Zoe tak szybko uśpiła czujność Alexandra. Z lekka nie podobała mi się jego otwartość co do kobiety. Nie wiem czemu, ale coś nie mogłam się z nią polubić. Jako jedyna bohaterka z wszystkich poprzednich nie wzbudziła mojej sympatii.

Nie mniej pomijając lekką niechęć do niej, spędziłam miłe popołudnie z rodzinką. I już nie mogę się doczekać kolejnej części.

A Wy, jeśli jeszcze nie znacie szalonej i nieobliczalnej familii Blakemore to koniecznie, musicie ich poznać. Gwarantuje, że nie będziecie się nudzić.

Alexander - Tom 5- BF - Kinga Litkowiec

„Alexander Blakemore dostaje to, o czym od zawsze marzył – władzę po ojcu. Szybko jednak okazuje się, że nie jest na nią gotów. Nie tak wyobrażał sobie przyszłość, lecz nie zamierza się wycofać. Jest przekonany, że za jego panowania wiele zmieni się na lepsze, i robi wszystko, by tego dokonać. Nie wie jednak, że za rogiem czai się kolejny wróg.

Nowojorscy policjanci od lat próbują udowodnić winy Blakemore’om, ale jeszcze nigdy nie byli temu choćby bliscy. Aż do teraz… Z pomocą ambitnej funkcjonariuszki po raz pierwszy mogą zamknąć całą rodzinę. Pytanie tylko: czy Zoe spisze się w roli podwójnej agentki?
Alexander z pewnością nie jest jak jego ojciec, a to komplikuje zadanie.”

Uwielbiam pióro autorki! A rodzince Blakemore towarzyszę od początku. Tym razem przyszła kolej na kolejnego z braci, który co jak co, ma przejąć władzę po Jordanie. Trochę się zdziwiłam takim obrotem spraw jak Zoe została wrzucona na głęboką wodę, ale wyszło to perfekcyjnie. Lubię takie motywy kiedy bohater ma dwie twarze i musi grać na dwa fronty. Jednak nie wszystko jest tu oczywiste i mamy fajnego twista i zaskoczenie maluje się na twarzy, kiedy dowiadujemy się kto co i jak! Sama postać Aleksandra ma swój charakter i jest on zupełnie inny niż reszta rodzeństwa- brakło mi w nim więcej pazura, niemniej jednak oceniając całokształt wyszło całkiem nieźle.

Reasumując, tom 5 o rodzinie Blakemore to kontynuacja ich losów. Dobrze było wiedzieć co słychać też u reszty z rodzeństwa, a do tego widać jakie zaszły w nich zmiany.

Czekam na dalsze losy, bo co jak co, ale Kinga zostawia nam zawsze smaka na więcej. Typu zjadłam cukierka, ale chcę jeszcze i tak też jest w tym przypadku podczas lektury tej serii.

Jeśli lubicie romanse mafijne to ta seria zdecydowanie poleca sie do czytania :) a jeśli jesteś fanką autorki to jest Twój must read !

Współpraca - Kinga Listkowiec / Wydawnictwo Black Rose

@angie.and.boys

Alexander - Tom 5- BF - Kinga Litkowiec

Alexander Blakemore przejmuje władzę po ojcu, jednak szybko się okazuje, że wyobrażał sobie to wszystko zupełnie inaczej.
Zoe jest policjantką i pragnie zbliżyć się do Alexa, aby odkryć jego najskrytsze tajemnice i móc wsadzić całą jego rodzinę do więzienia. Sprawy się komplikują, kiedy poznaje prawdziwą twarz swojego celu.

Autorka z każdą kolejną częścią coraz bardziej mnie zaskakuje, ewidentnie widać, że ma plan dla każdego z bohaterów i świetnie się bawi tworząc dla nich historię. Wydawać by się mogło, że tworząc dłuższą serię z czasem może już zabraknąć pomysłu do dalszej fabuły, ale Kinga tak naprawdę z każdą kolejną częścią pokazuje, że dopiero się rozkręca. Alexander to już piąty bohater z rodziny Blakemore i zdecydowanie dorównuje swojemu rodzeństwu, nie ma z nimi nudów. Jest niebezpiecznie, intrygująco i z pewnością nie brakuje emocji. Z każdą kolejną stroną jest budowane napięcie, którego z czasem będzie już ciężko udźwignąć.
Alexander nie chce być taki jak jego ojciec. Jest przekonany, że za jego panowaniem wiele się zmieni na lepsze i uda mu się naprawić wyrządzone krzywdy, co wcale nie jest takie łatwe. Na jaw wychodzą kolejne sekrety skrywane przez jego ojca, które zrzucają na niego ogromną bombę i będzie musiał zachować je dla siebie.
Zoe jest ambitną policjantką, która szybko traci dla Alexa głowę. Będzie musiała podjąć decyzję co jest dla niej ważniejsze i podjąć walkę samej ze sobą. Pojawia się coraz więcej wątpliwości, przez co będzie mogła stracić dosłownie wszystko, na co do tej pory udało jej się zapracować. Między tą dwójką wystąpi istny wulkan i oboje muszą podjąć ogromne ryzyko.
Samo zakończenie jest mało rozbudowane, ale już się nie mogę doczekać kolejnego spotkania z tą pokręconą rodzinką. Polecam!

Autorka z każdą kolejną częścią coraz bardziej...

„Nie zamykaj serca i oczu, bo życie masz jedno, a czasu nie da się cofnąć”.

Alexander Blakemore przejmuje władzę po ojcu. Rozwodzi się z żoną i rozpoczyna swoje panowanie. Mężczyzna nie chce być taki jak ojciec, jest przekonany, że za jego rządów wiele zmieni się na lepsze. Pewnego dnia poznaje piękną Zoe i proponuje jej pracę. Alex nie zdaje sobie sprawy kim tak naprawdę jest kobieta. Zoe ukrywa przed rodziną Blakemore swoją prawdziwą tożsamość. Kobieta jest policjantką, wciela się w rolę podwójnej agentki, aby wsadzić Blakemore’ów do więzienia.

Czy policjantce uda się wykonać zadanie?
A może Alexander lub ktoś z jego bliskich zorientuje się, kim jest kobieta?

„Alexander” to już piąty tom serii Blakemore Family. Jest to bardzo dobry romans mafijny. Tym razem poznajemy losy Alexandra, który objął władzę po ojcu. Historia przedstawiona jest z perspektywy dwóch osób – Zoe i Alexandra, dzięki czemu lepiej możemy poznać emocje i uczucia obu stron. „Alexander” to ciekawa i wciągająca lektura, którą czyta się szybko i przyjemnie. Ta historia wciągnęła mnie już od samego początku i nie mogłam się od niej oderwać. Byłam bardzo ciekawa, jak Zoe sprawdzi się w roli podwójnej agentki oraz kiedy jej sekret wyjdzie na jaw. W tej książce nie zabrakło intryg, tajemnic, gorących scen oraz niespodziewanych zwrotów akcji. Uważam, że jest to lekka i przyjemna lektura do przeczytania w jeden, góra 2 wieczory. Polecam wszystkim miłośnikom romansów mafijnych. Jeżeli jeszcze nie czytaliście poprzednich części tej serii, to warto nadrobić zaległości i czytać po kolei.

„Nie zamykaj serca i oczu, bo życie masz jedno, a czasu nie da się cofnąć”.

Alexander jest to piąta część serii Blakemore Family, na którą ogromnie wyczekiwałam. Pani Kinga nie oszczędza nas a historie, jakie nam dostarcza powodują, że książkę czyta się z zapartym tchem. Czy Aleksander Blakemore zachwyci nas tym razem?

Alexander Blakemore staje na czele rodziny po śmierci ojca. Staje się głową rodziny, lecz nie spodziewał się takich obowiązków. Robi wszystko, aby za jego rządów rodzina odżyła i nie była tak terroryzowana jak za ojca. Lecz czy jest to możliwe?

Policja chce dopaść rodzinę Blakemore i w tym celu chcą wysłać jedną z detektyw, aby przeniknęła do ich świata. Ma jeden cel i aby mu podołać musi zbliżyć się do Alexandra.

Lecz czy mężczyzna będzie postępował tak samo jak ojciec?

Czy piękna Zoe zwróci swoją uwagą Alexandra?

Jakie tajemnice zabrał ze sobą do grobu Jordan?

Autorka napisała powieść tak bardzo życiową, która chwyta za serce i nie puszcz do ostatniej strony. Każde zdanie, strona jest starannie przygotowany dla czytelnika, za co ogromnie dziękuje autorce. Książkę czyta się bardzo lekko i co najważniejsze bardzo szybko. Język i styl autorki jest przyjemny w odbiorze a postacie są ciekawie wykreowane, że nie sposób odłożyć książki na bok dopóki nie skończy się czytać. Najbardziej podobało mi się zakończenie, lecz nie ukrywam, że już bym chciała przeczytać o innych bohaterach rodziny Blakemore.

„Alexander” jest to historia, która bardzo mi się spodobała a do tego wszystkie dodatki, jakie możemy odnaleźć w książce powodują o szybsze bicie serca. Nie chciałabym tu za dużo zdradzać, ale mogę zagwarantować, iż przy tej publikacji nie będziecie się nudzić.

Serdecznie polecam!

Uuuuu jak ja tęskniłam za mafijnymi romansami, za rozróbami, za adrenaliną i strzelaninami. Tu dziś nie do końca to wszystko dostałam. Choć adrenaliny, intryg i kłamstw dostałam w ilości odpowiedniej.

Do tej pory myślałam, że to Richie będzie moim ulubionym bohaterem serii “Blakemore” jednak Alex go troche przebija. Być może dlatego, że do tej pory było go naprawde niewiele, a w tym tomie autorka w końcu pokazała jego twarz. Jaką? To odkryjcie sami 😀

Alex przejął władzę w rodzinie, w końcu ma to czego od tak dawna pragnął. Jednak duch Jordana wciąż wisi nad rodzeństwem. Nowojorscy policjanci nie odpuszczają i szykują pułapkę, której nikt się nie spodziewa. Czy uda się im zamknąć za kratkami rodzinę Alexa, a może kryminalni wybrali nieodpowiednią osobę do tego zadania?

Jestem zakochana w tej serii, każda kolejna część dodaje pikanterii całości historii. Choć zdawałoby się, że wraz ze śmiercią Jordana, życie Blakemore’ów się uspokoi, nic bardxziej mylnego.
Bardzo polubiłam lekki styl autorki, to, że nawet ciężkie sceny są stworzone w przystępny sposób, to że każde z rodzeństwa jest inne, zaskakujące, pełne sprzeczności. To wszystko sprawia, że ten nierealny świat staje się bardziej ludzki i przystępny.

"Witaj w świecie skrzywionych umysłowo potworów, dla których żadne życie nie ma znaczenia".

Alexander Blakemore zawsze marzyłby przejąć władzę po ojcu i jego marzenia właśnie się spełniają. Jednak szybko okazuje się, że nie tak mężczyzna wyobrażałam sobie tę funkcję, jednak nie zamierza się wycofać.
Ma ambitne plany ulepszenia swojego imperium.

"Niełatwo zdobyć jego zaufanie, dzięki temu trudniej jest go oszukać".

Jednak licho nie śpi, a za rogiem czeka już kolejny wróg.

Nowojorscy policjanci od lat próbują udowodnić winy Blakemore'om, ale jeszcze nigdy nie byli temu choćby bliscy… aż do teraz.

“Alexander” to kolejny bohater z szalonej rodzinki Blakemore.
I co ja mogę wam napisać.
Jest gorąco, pikantnie i niebezpiecznie.
Akcja mknie, a fabuła na najwyższym poziomie, w najmniej oczekiwanych momentach zaskakuje, nie raz. Autorka wie co robi. Bohaterowie to dwoje całkiem innych ludzi, którzy choć różnią się i to bardzo, potrafią pokazać pazur.
“Alexander” to już piąty tom serii i nawet przez chwilę nie poczułam, że jest gorszy od innych, a wręcz odwrotnie myślę, że ta część może spodobać się Wam jeszcze bardziej.
Ja książkę przeczytałam w jeden dzień.
I już nie mogę doczekać się kolejnych tomów 😍

Ma ambitne plany ulepszenia swojego imperium.

"Niełatwo zdobyć jego...

• Recenzenckie