Gorący lód

Świat Książki
2024-04-10
2006-01-01
przygoda złodziej bogactwo emocje Madagaskar

„Gorący lód” Nora Roberts.

Doug podczas jednej ze swoich akcji zostaje oszukany przez zleceniodawcę. Tajemniczy przedmiot, który mężczyzna ukradł okazuje się być jednak bardzo cenny dla „szefa” Dimitra.

Ucieczka przed wyrokiem śmierci zaczyna przybierać coraz ciemniejsze barwy i wtedy na drodze mężczyzny staje Whitney. Rezolutna, zamożna kobieta czuje znudzenie swoim życiem i pomimo pierwszej niechęci postanawia pomóc Dougowi.

Przypadkowi wspólnicy zamierzają udać się na poszukania skarbu, o którym dowiedzieli się ze skradzionych dokumentów. Podróż na Madagaskar to nie tylko zetknięcie z innym światem ale i nieustanna pogoń.

Czy uda się odnaleźć zaginione klejnoty ?
Jakie przygody przeżyją bohaterowie podczas tej wyprawy ?
Czy zetknięcie dwóch żywiołów może przynieść pozytywne skutki ?

Kryminalna podróż w odległą ale przepiękną krainę.
Motyw pościgu dostarcza emocji i przez całą lekturę sprawia, że wyczekujemy finału całej akcji.
Jest malowniczo i urokliwie. Jest surowo i zdecydowanie.

Dostajemy dwie osoby z dwóch różnych półkul.
Majętna ale bardzo skrupulatna kobieta oraz mężczyzna doświadczony ze „specyficznym” sposobem na życie.

Nagłe zdarzenie losu sprawia, że postanawiają wspólnie podjąć się wymagającego wyzwania.
Niebezpieczeństwo jakie na nich czeka wzrasta ze strony na strony. A ukryty skarb podkręca niesamowicie temperaturę całej akcji.

Ta historia to połączenie miłosnych elementów z podróżą życia i zagadką do rozwiązania. Do tego podziwiamy zieleń bezkresnych terenów, poznajemy tubylców i zagłębiamy się w historycznych listach.

Myślicie, że to coś dla Was?

„Gorący lód” Nora Roberts.

Ona znudzona bogactwem dziedziczka fortuny.
On uciekający złodziej.

Natrafiają na siebie całkiem przypadkiem, kiedy to on podczas ucieczki, chwyta się wszystkich możliwych desek ratunkowych i wsiada do stojącego na światłach samochodu, którym kieruje samochodem. Whitney żądna przygód, nie boi się nieznajomego i w ciemno zgadza się, na to co ma zrobić. Oboje mają się przedostać na Madagaskar, uważając na depczących im po piętach przestępców.

"Kaskady wody spływały z wysokości dwudziestu stóp do czystego, pieniącego się jeziorka. Biała wzburzona woda w swej wędrówce w dół napotykała promienie słoneczne, które zmieniały jej barwę w głęboki, krystaliczny błękit. Huk spadającej wody przypominał ryk maszyny o wielkiej sile i prędkości, mimo to tchnął jakimś spokojem. Tak, ten las jest jak kobieta, ponownie pomyślał Doug. Niezwykle piękna, silna i pełna niespodzianek. "

Norę Roberts uwielbiam już od dawien dawna. I zawsze bardzo dobrze czyta mi się jej twórczość. A podczas czytania "Gorący lód" bawiłam się świetnie. Pięknie opisana flora na wyspie Madagaskar dodatkowo wzbogaciła to dzieło.

"Gorący lód" czyta się z zapartym tchem, a kartki wręcz same przeskakują przez palce. Nie ma zbędnych, przeciągniętych opisów, co bardzo cenię w książkach. Ta pozycja to romans połączony z watkiem sensacyjnym, a to bardzo dobre połączenie.

Ona znudzona bogactwem dziedziczka fortuny.
On uciekający złodziej.

Wydawnictwo Świat Książki cyklicznie wznawia wszystkie powieści Nory Roberts. Nieważne, który to już raz ważne, że wciąż są czytelnicy, którzy po nie sięgają. Tak samo rzecz się ma z powieścią "Gorący lód", którą czytałam wieki temu, bo był taki czas w moim życiu, że thrillerami romantycznymi Nory zaczytywałam się bezustannie. Na szczęście nie sposób zapamiętać tylu stworzonych przez autorkę historii i spokojnie można do nich po latach powracać.

Whitney MacAllister jest dziedziczką wielkiej fortuny i niewiele rzeczy wywołuje jej ekscytację, do momentu, gdy spotyka Douga Lorda, niezwykle fascynującego mężczyznę, a jej nudne i przewidywalne życie zmienia się w niebezpieczną przygodę.

"Gorący lód" to wciągająca powieść z domieszką thrillera z wątkiem miłosnym. Od samego początku zostajemy porwani w wir wydarzeń. Pościg, polowanie, adrenalina. Napięcie narasta, a zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że lekturę czyta się bardzo szybko i ze sporym zainteresowaniem. Miłosna relacja między głównymi bohaterami stanowi idealne dopełnienie kryminalnej intrygi, a akcja na egzotycznym Madagaskarze nadaje całości kolorytu.

Powieść ta spodoba się fanom lekkich thrillerów i myślę, że jest to dobra propozycja dla tych, którzy chcieliby zacząć przygodę z tym gatunkiem, ale wciąż się tego obawiają.

Ostatnio polubiłam się z twórczością @norarobertsauthor . Dziś przychodzę z fantastyczną historią, która bardzo do mnie trafiła.

Whitney jest dziedziczką fortuny. Żegna Paryż i przylatuje do Nowego Jorku. Jej życie wydaje się być marzeniem wielu ludzi. Bywa w ekskluzywnych klubach, zna ważne persony. Jednak na dłuższą metę takie życie może człowieka nudzić. Pewnego razu Whitney poznaje mężczyznę, który pozwala jej poczuć dreszcz emocji, za którym tak tęskniła. Jednak nie wszystko jest tak fajne jak jej się wydaje a wkrótce życie kobiety mocno się komplikuje.

Autorka ciekawie poprowadziła fabułę. Jest egzotycznie, pojawia się niebezpieczeństwo. Nora Roberts kolejny raz umiejętnie wodzi czytelnika za nos. Oczywiście fantastycznie wplotła romantyzm. Wszystko zostało wyważone dzięki czemu cała historia wciąga od początku.

Bogactwo idzie często w parze z dość niebezpieczną otoczką. Właśnie to pokazuje autorka w tej historii. Czytając miałam wrażenie, że zarówno Whitney jak i Doug są swoimi całkowitym przeciwieństwem. Dwa różne charaktery. Dwie osoby, które oczekują zupełnie czegoś innego od życia. Jednak los ich postawił na swojej drodze. Później okazało się, że łączy ich o wiele więcej niż mi się wydawało.

Romans z nutką kryminału. Od teraz to chyba będzie moje ulubione połączenie w książkach. Fajnie, że naprawdę dużo się dzieje w tej książce. Akcja gna lecz wszystko ma sens. Nie ma zbędnych opisów, przesadnych dialogów. Tak wyważonej książki dawno nie czytałam i mogę ją śmiało polecić. Postać Doug'a nie będzie moją ulubioną męską postacią co prawda ale ilu można mieć książkowych mężów, nie? 😅 Mam już całą listę 🤭

"- No dobra, gdzie ona jest?
Stojąc w pełnym słońcu, uniosła ręce. Krótki komplet bielizny przylegał do niej jak powietrze.
- Nie sądzę, aby trzeba było mnie przeszukiwać.
Zmrużył oczy. Nie był w stanie oderwać od niej wzroku
- Oddaj ją, Whitney, albo za chwilę będziesz brykać nago.
- A ty będziesz miał złamany nos."
************
Przyznaję szczerze, że do Nory Roberts mam ogromny sentyment, więc jak zobaczyłam wznowienie jednej ze starszych jej powieści (dokładnie z 1987 roku),tak nie mogłam się oprzeć.

"Gorący lód" to połączenie przygody, romansu i sensacji w takim trochę "starym stylu".
Mimo upływu czasu historię znudzonej dziedziczki i przebiegłego złodzieja, którzy niespodziewanie łączą siły aby odnaleźć zaginiony skarb, czyta się naprawdę dobrze. Jest tutaj sporo opisów, które niektórym mogą się dłużyć, ale mnie osobiście nie przeszkadzały. Od pierwszych stron cały czas coś się dzieje, wartka akcja, nieustanne przekomarzanki pomiędzy bohaterami i egzotyczne krajobrazy Madagaskaru, nie pozwalają się nudzić.

Nie będę was oszukiwać to nie jest jakaś super oryginalna książka, ale ma swój urok, jeśli tylko dacie jej szansę.

"- No dobra, gdzie ona jest?
- Nie sądzę, aby trzeba było mnie przeszukiwać.
Zmrużył oczy. Nie był w stanie oderwać od niej wzroku
- Oddaj ją, Whitney, albo za chwilę będziesz brykać nago.
- A ty będziesz miał złamany nos."
************
Przyznaję szczerze, że do Nory Roberts mam...

Wzięłam do ręki i.... przepadłam! Akcja od razu jest szybka, nawet na moment nie zwalnia, a my od razu chcemy poznać naszych głównych bohaterów, którzy od pierwszych stron widać, że mają mocną osobowość! Całość ciekawie jest napisana i ja nie mogłam się od niej oderwać nawet na moment.

Uwielbiam książki Pani Nory Roberts i ta tak samo, jak poprzednie od razu bardzo mi się spodobała. Jej powieści zawsze potrafią mnie zaskoczyć i zaciekawić i tak też było i z tą! To taki romansik z kryminalną historią w tle - i to nie byle jaką! Mamy w końcu prawdziwego uciekiniera i znudzoną swoim życiem bogaczkę. Ta dwójka niespodziewanie na siebie trafia i... los chce, że nie może się ze sobą rozstać! To zdecydowanie mi się podobało! Mocny duet, który zawładnął tą powieścią!

Gwarantuje- będziecie się świetnie bawić!

Z twórczością Nory Roberts mam bardzo burzliwą relację. Jedne z jej książek uwielbiam, a innych wręcz nienawidzę. Jak jest w przypadku „Gorącego lodu”?

Fabuła książki jest dość ciekawa i prawda jest tak, że gdy ją otworzyłam to nawet nie wiedziałam kiedy byłam już na końcowych stronach. Język jest dobry, całość czyta się bardzo szybko, a narracja i dialogi są bardzo naturalne, dzięki czemu momentami odnosi się wrażenie jakby wszystko działo się naprawę gdzieś obok nas.

Bohaterowie to postacie z bardzo silnymi osobowościami, dzięki którym naprawdę nie można się nudzić. Ich słowne przepychanki i silne przyciąganie robi tutaj największą robotę i sprawia, że momentami można się śmiać aż do łez.

Prawda jest taka, że książkę trzeba traktować jako romans z nutą kryminału i dreszczyku, a wtedy wypada naprawdę świetnie. Nie przeszkadza nawet fakt, że historia od samego początku zmierza w określonym kierunku (chociaż zakończenie i tak jest troszeczkę zaskakujące). Wątek miłosny jest mocno przewidywalny i prosty, a z piękną otoczką tworzy przyjemną powieść przygodową, która pozwala oderwać się od codzienności i chwilę odpocząć.

„Gorący lód” to powieść do której podeszłam bez żadnych oczekiwań i na całkowitym luzie dlatego też może tak bardzo mi się spodobała. Przez całą lekturę czułam się jakbym była zaraz obok bohaterów i oglądała na żywo komedię romantyczną (kto wie może kiedyś doczekamy się ekranizacji, a wtedy chętnie ją obejrzę).
Serdecznie 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠!

Nora Roberts mistrzowsko buduje napięcie, układając ze sobą elementy romansu i przygody! Bohaterowie są świetni! Uwielbiam takie mocne połączenia, gdzie mamy podejrzanego typka, który ucieka przez kimś i dziedziczkę fortuny, którą nudzi obecne życie i nienawidzi słuchać czyiś rozkazów. A mimo to, ta dwójka jakoś będzie musiała się dogadać! Wątek miłosny pojawi się tutaj dość szybciutko i mi bardzo się to podobało. Dużo momentów do uśmiania się i lektura świetnie odrywa od szarej rzeczywistości. Też mogłabym coś takiego przeżyć!

Jeśli szukacie czegoś na oderwanie od codzienności, to ta książka świetnie się u Was sprawdzi. Akcja szybko biegnie i już od samego początku i wstępu robi się naprawdę ciekawie i... szybko! W końcu przed nami ucieczka! Bardzo lubię twórczość autorki i cieszę się, że jej książki cały czas potrafią mnie zaskakiwać i ciekawić. Polecam!

Kiedy zwykła kolejna przejażdżka samochodem okaże się dla Ciebie zmianą życia o 180 stopni! Tego właśnie doświadcza nasza główna bohaterka Whitney. Niespodziewanie do jej samochodu wskakuje Dough, który … potrzebuje pomocy! Ich losy szybko się splatają, a my jesteśmy wciągnięci w wir i przygód i rozterk. To będzie naprawdę emocjonująca podróż.

Głowni bohaterowie to mocne osobowości, a autorka świetnie to uchwyciła w tworzeniu dialogów między nimi. Bardzo podobały mi się te ostre wymiany zdań, które nadają całości pikanterii. Polecam!

Głowni bohaterowie to mocne...

• Nora Roberts
  • Romans