Zrozum to, Dani Brown

Okładka książki Zrozum to, Dani Brown Talia Hibbert
Okładka książki Zrozum to, Dani Brown
Talia Hibbert Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Siostry Brown (tom 2) Seria: Bezwstydna literatura obyczajowa, romans
Siostry Brown (tom 2)
Bezwstydna
Take a Hint, Dani Brown
Czwarta Strona
2024-02-28
2024-02-28
2020-06-23
Michał Kramarz

Czy przeciwieństwa mogą stworzyć udaną relację?

Danika Brown dobrze wie, czego chce: sukcesu zawodowego, renomy w akademickich kręgach i raz na jakiś czas udanego seksu, żeby odrobinę się odstresować. Ale miłość? Już to przerabiała i wystarczy. Bycie z kimś parą w najlepszym wypadku pochłania zbyt wiele uwagi, w najgorszym zaś jest prawdziwym utrapieniem. Gdy potężny, tajemniczy ochroniarz Zafir Ansari ratuje Dani z opresji podczas nieudanych ćwiczeń przeciwpożarowych, jest to dla niej wyraźny znak: doktorantce Dani i byłemu rugbiście Zafowi pisane jest przespanie się ze sobą. Kłopot w tym, że naburmuszony Zaf jest niepoprawnym romantykiem. W dodatku obrał sobie za cel skruszenie chłodnego realizmu Dani.

Autorka pokazuje jak przeciwieństwa mogą się przyciągać i osiągnąć wspólnie wiele rzeczy. Nie zawsze jest to możliwe, ale bohaterowie pozwalają sobie na podjęcie próby. Mają inne oczekiwania od życia, inne priorytety, ale oboje chcą tego samego. Bohaterowie, którzy chcą miłości jak z romantycznych książek, ale jednocześnie tego nie chcą. Wolą stłumić swoje pragnienia na rzecz drugiej osoby. Poświęcają siebie z nadzieją, że druga strona zmieni zdanie. Autorka porusza inne ważne tematy – strata, ataki paniki, zdrada, problemy emocjonalne czy toksyczna męskość. Wokół nich budowana jest fabuła.

Mam jednak zastrzeżenia do głównej bohaterki. Danika jest irytująca, wulgarna i czasami byłam zmęczona jej działaniami lub przemyśleniami. Zaf to bohater, który mi zaimponował. Był niesamowicie silną, kochaną i przeurocza postacią, która nie bała się mówić o swoich słabościach, a raczej te słabości przekuwał w swoją siłę i dzięki temu pomagał innym. Bardzo dobrze czytało mi się tą książkę. Miała swoje wady, ale jest to również wartościowa pozycja, która pokazuje ważne aspekty.

Czy przeciwieństwa mogą stworzyć udaną relację?

"Zrozum to, Dani Brown" to książka o której nie do końca wiem co mam myśleć.

Z jednej strony mamy tutaj irytującą, wulgarną bohaterkę i czasami miałam już dość czytania o jej działaniach czy przemyśleniach czy niezdrowych zachowaniach. Z drugiej tytuł ten czytało mi się szybko i przyjemnie. Fabuła jako całokształt bardzo mi się podobała. Jest to urocza historia romantyczna ale zostają tutaj poruszone również trudne tematy jak strata, ataki paniki, depresja, problemy z dostosowaniem się w społeczeństwie, zdrada, problemy emocjonalne, toksyczna męskość. I to nie w sposób pobieżny, a w sumie te tematy są w centrum powieści. To na nich jest wszystko budowane.

Jest to lektura, która daje do myślenia. Naprawdę mi się podobała.

Bohaterowie w większości są okej. Danika pomimo tego co już napisałam, miała również i pozytywne aspekty (choć bardzo niewiele). Podobało mi się, że była doktorantką i silną babką (szkoda, że dla niej pokazanie swojej siły wiązało się głównie z wulgarnością i pozjadaniem wszystkich swoich rozumów). Mimo wszystko ciekawym doświadczeniem było zajrzenie do jej głowy, chociaż dosyć nużącym chwilami. Zaf to bohater, który mi zaimponował. Był niesamowicie silną, kochaną i przeurocza postacią, która nie bała się mówić o swoich słabościach, a raczej te słabości przekuwał w swoją siłę i dzięki temu pomagał innym. Do tego ta ilość zrozumienia i cierpliwości...

Trudno było mi się oderwać od tej książki. Ma swoje wady (a raczej jedną, która nazywa się Dani Brown),ale jest to tak wartościowa i wydaje mi się, ważna historia, że naprawdę warto po nią sięgnąć. Do tego uroczy romans, który świetnie się czyta. Czego chcieć więcej? Polecam!

"Zrozum to, Dani Brown" to książka o której nie do końca wiem co mam myśleć.

„Czasem trafiam w swojej głowie na zamknięty szlaban i zaczynam bać się tego, co się może stać, jeśli go przeskoczę.”

„Zrozum to, Dani Brown” Talia Hibbert💕

✨Danika Brown to pewna siebie doktorantka, która w pogoni za sukcesem zawodowym zapomina o konieczności jedzenia posiłków. Obecnie modli się ona do Oszun- boginii miłości, piękna i obfitości w intencji…..znalezienia kogoś do łóżkowych uniesień. Nie chce wchodzić z nikim w związek.

✨Zafir to były rugbista,prowadzący charytatywne zajęcia dla dzieciaków, ochroniarz na Uniwersytecie, na którym wykłada Dani. Jest on bez reszty zauroczony kobietą. Pewnego dnia, podczas próby przeciwpożarowej ratuje on kobietę z opresji. Zostaje nagrany z Dani na rękach, a w Internecie zaczyna krążyć hasztag #DoktorkaRugbisty. Organizacja Zafira zyskuje dzięki temu rozgłos, jednak żeby zyskać większe finansowanie musiałby być z Dani w parze naprawdę lub…..udawać związek.

✨Niech nie zmyli Was urocza, wiosenna okładka. „Zrozum to,Dani Brown” to książka, której wiodącym wątkiem jest oczywiście romans, jednak tematów jakie autorka wplata w fabułę jest więcej. Nasi główni bohaterowie niosą bowiem na swoich barkach ciężar przeszłości. W historii pojawia się wątek radzenia sobie po śmierci bliskich. Autorka w genialny sposób rozwija tę tematykę. Wskazuje, że stany/ zaburzenia lękowe są czymś normalnym, z czym małymi krokami można sobie zacząć radzić. Bardzo ważne jest wsparcie rodziny, bliskich. Pojawia się wątek pracoholizmu, a także tego jak na poczucie naszej własnej wartości mają wpływ poprzednie relacje i ludzie wokół nas.

✨Lekka, wciągająca i wartościowa lektura. Bohaterowie mają swoje wyraźne cechy, a tempo akcji nieprzerwanie utrzymuje uwagę czytelnika. Motyw fake dating to jeden z moich ulubionych.

I na koniec, pamiętajcie -każdy zasługuje na miłość.💕

„Zrozum to, Dani Brown” Talia Hibbert💕

Wiele osób ma problem z zaangażowaniem się. Boi się otworzyć na uczucia i tym samym tworzyć z kimś związek. Tak samo było z główną bohaterką powieści Daniką. Skupiała się na karierze zawodowej. Miłość? Nie widziała w swoim życiu miejsca na nią. Interesowały ją tylko niezobowiązujące relacje, nie raz przygody na jedną noc. Jej dotąd poukładane życie zmienia się całkowicie za sprawą niefortunnego zdarzenia podczas próbnej próby przeciwpożarowej. Postać Dani i pewnego ochroniarza staje się odtąd wszystkim znana, a ich każdy krok jest śledzony przez wielu. Co los dla nich przygotował? Przeczytajcie sami.💛

Dani to osoba, która chciałaby żyć tylko przygoda. Lecz kiedyś ta przygoda się musi skończyć i w grę wchodzą uczucia. Kiedy już dzieje się coś poważniejszego, ona chowa się w swojej skorupie, z której nie chce wyjść. Słowo ,,kocham cię” działa nie tak jak powinno. Stare rany nie chcą się goić, a przeszłość pozostawiła głęboki ślad.

,,Zrozum to, Dani Brown” to pikantny i ciepły romans. Chwilami dostarcza uśmiechu i garści emocji i uczuć. Książkę czyta się szybko i miło spędziłam z nią czas. Jeśli chcecie przeczytać coś lekkiego, a jednocześnie dobrze się bawić to dobrze trafiliście.
Polecam.💛

Historia opowiada o Danice Brown, kobiecie dążącej za sukcesem zawodowym. Na miłość nie ma czasu, ale jednorazowy seks znakomicie pozwala się jej odstresować. Po drugiej stronie barykady jest Zafir Ansari, ochroniarz, który podczas alarmu ewakuacyjnego, pomaga Dani. Nagranie z niefortunnego wypadku szybko trafia do sieci, a dalej mamy lawinę następstw: Zafir dla dobra swojej charytatywnej fundacji pragnie podtrzymać rozgłos nagrania, Dani zgadza się udawać związek dla celów, o jakich wcześniej pisałam, ale mężczyzna pragnie wydostać ją z jej skorupy obojętności.
Co z tego wyjdzie?

Opis książki sugerował, że książka mnie pochłonie, ale zabrakło między mną a nią odrobiny chemii. Chyba tak samo niestety jak między Zafirem a Daniką... O dziwo sceny łóżkowe były opisane w sposób, który nie powodował, że chwytałam się za głowę, czułam jednak, że za dużo było seksu, a za mało emocji. Za dużo było również wulgaryzmów. Ogólnie bawiłam się przy książce dobrze, dobrze poprowadzony motyw fake dating również sprawił, że czekałam na dalszy rozwój wydarzeń. Wszystko to było okraszone trafiającym do mnie humorem, choć stykamy się tutaj również z cięższymi tematami, jak stany lękowe oraz strata kogoś bliskiego.

Zanim sięgnęłam po książkę, dowiedziałam się, że jest ona drugą częścią serii. Doczytałam jednak, że jest to zupełnie odrębna historia, dlatego postanowiłam przeczytać ją samodzielnie, a gdyby mi się spodobała, powrócić do pierwszego tomu. Zapewne kiedyś chętnie do niego wrócę, aby poznać historię drugiej siostry Brown, ale muszę złapać na to chęć. Ta część była fajna, choć nie powaliła na kolana. Niemniej jednak było przyjemnie, spędziłam przy niej fajnie czas i serdecznie Wam polecam :)

(Współpraca recenzencka z wydawnictwem Czwarta Strona)

Szalona, pewna siebie doktorantka, która unika zobowiązań i pracownik ochrony, były rugbista z romantyczną duszą.

Czy to może się udać?

Jak najbardziej!
A jeśli dodamy do tego związek na niby, przyjaźń zmieniająca się w miłość, cudowne relacje rodzinne to po prostu musi się udać!
Jednak Talia Hibbert urzekła mnie najbardziej swoim ciętym humorem i żarcikami, które sprawiały, że wybuchałam śmiechem, a pikantne odzywki i docinki sprawiały, że robiło się gorąco🔥
I właśnie to kontrastowe i niecodzienne zestawienie bohaterów sprawia, że akcja wciąga i bardzo dobrze się ją czyta.
Danika jest odważna, impulsywna, a równocześnie przenikliwa i twarda.
Zafir to jej przeciwieństwo - cichy, skryty, prostolinijny (ale nie prostacki!),a do tego dobry i oddany. Kiedy poznajmy ich historie, przeszłość, relacje po prostu nie da ich się nie lubić.
Czytałam też pierwszą część z serii o siostrach Brown i bardzo miłym (chociaż w sumie oczywistym) aspektem było to, że bohaterowie przewijali się w niektórych scenach. Jeżeli jednak chcecie zacząć czytać od tej części - również nie widzę przeszkód.
Ja natomiast z niecierpliwością i wypiekami na twarzy czekam na to co przytrafi się najmłodszej z sióstr.

Czy to może się udać?

Jak najbardziej!

[Współpraca reklamowa z @_bezwstydna]

Urocza, pełna humoru historia, która rozczuliła moje serce!💛

Sięgając po romanse, często spotykam się z szablonem zakochanej w miłosnych opowieściach dziewczyny i nieangażującego się w relacje mężczyzny.

A co, gdyby tak odwrócić rolę?

Autorka w porywający sposób ukazała relacje Daniki i Zafira. Niesamowicie inteligentnej kobiety, która zamiast romantycznych randek i stałych relacji, woli oddawać się karierze oraz mężczyzny, który swoją uczuciową stronę i zamiłowanie do romansów zakrywa górą mięśni.

Ta dwójka udowodniła, jak ważne w relacjach są wyrozumiałość i wzajemne wsparcie! Oprócz tego urozmaicili historię swoim poczuciem humoru i barwną osobowością.

Jestem wielką fanką Daniki i Zafira, a śledzenie rozwoju ich relacji było samą przyjemnością!

Dodatkowo lekki styl pisania autorki sprawił, że książkę czyta się niezwykle przyjemnie, a poczucie humoru i sarkazm, jakie zaserwowała nam autorka, dodał książce oryginalnej aury.

Jeżeli szukacie książki, która przyniesie wam wiele rozrywki i rozczuli wasze serce to „Zrozum to Dani Brown” jest właśnie dla was!

[Współpraca reklamowa z @_bezwstydna]

Urocza, pełna humoru historia, która rozczuliła moje serce!💛

A co, gdyby tak odwrócić rolę?

[ współpraca reklamowa z wydawnictwem Czwarta Strona ]
3/5⭐️
Danika Brown pragnęła z całych sił kształcić się w swojej dziedzinie, nad czym bardzo ciężko pracowała i od czasu do czasu spędzić z kimś niezobowiązująco noc. Zafir był jej przeciwieństwem w tych sprawach, ponieważ jego dusza romantyka stawiała przede wszystkim na uczucia, takie jak opiekuńczość, a dopiero później na cielesne zaspokojenie.

Czy z takiego połączenia może wyjść coś dobrego?

Zdecydowanie nie jest to książka, która zostanie w mojej pamięci na dłużej, ale całkiem nieźle się bawiłam dzięki docinkom bohaterów oraz ogółem ich poczuciu humoru. Jest to również historia, która przypomina o tym, że człowiek zasługuje na szczęście, choć może ową myśl wypierać.

Postać Daniki została wykreowana jako silna, dążąca do swojego wymarzonego celu kobieta, która momentami zapomniała o tym, że nie jest maszyną, a człowiekiem potrzebującym jedzenia oraz odpoczynku. Barwna, choć zamknięta w sobie i momentami niepewna względem swojej przyszłości.

Zafir z kolei to cichy, nieposkromiony romantyk, który otwierał się przy ludziach, jeżeli czuł się przy nich komfortowo. Miał swoją tragiczną przeszłość, a nie pomagał mu również fakt, że zmagał się z zaburzeniami lękowymi.

Tę dwójkę szczególnie różniło podejście do związków: Danika nie marzyła o związkach, a jedynie relacji cielesnej, natomiast Zaf pragnął szczęśliwego zakończenia.

Jednak czy im było dane szczęśliwe zakończenie, patrząc na wcześniejsze związki Daniki?

O tym możecie się przekonać, jeżeli zdecydujecie się sięgnąć po tę książkę. Jak wspomniałam wcześniej: mnie nie zachwyciła i nie zostanie w mojej pamięci, ale jak na jeden wieczór była całkiem przyjemna, a fabuła została dobrze poprowadzona i zdecydowanie nie była nużąca.

Jest przeznaczona dla osób dorosłych ze względu na swoją treść.

[ współpraca reklamowa z wydawnictwem Czwarta Strona ]
3/5⭐️

Danika Brown dobrze wie, czego chce: sukcesu zawodowego, renomy w akademickich kręgach i od czasu do czasu udanego stosunku, aby się odstresować. Miłość nie jest dla niej, już to przerabiała. Tworzenie pary sprawia jej trudności i pochłania zbyt wiele uwagi. Gdy potężny ochroniarz Zafir żandarmi ratuje Dani z opresji podczas nieudanych ćwiczeń przeciwpożarowych, jest to dla niej znak: jest im przeznaczone przespanie się ze sobą. Jednak nagranie z owej akcji wypływa do Internetu, staje się viralem. Nagle pół Internetu żyje hasztagiem #DoktorkaRugbisty. Zafir prosi Dani, aby udawać związek dla dobra jego fundacji charytatywnej dla dzieci.

Bardzo lubię wyróżniające się romanse, ostatnio miałam szczęście czytania ich coraz więcej. Właśnie takim był ten, był jak piękny powiew świeżości. Pełna świetnego humoru i zarazem poruszająca ważny temat żałoby i stanów lękowych. Dawno nie czytałam książki z motywem fake dating, już wiem, jak bardzo tęskniłam za tym gatunkiem. Dwie zgubione dusze, jedna niewierząca w prawdziwą miłość, druga łaknąca czułości i stabilności. Dani jest wyzwoloną, nieustępliwą doktorantką, która emanuje siłą. Zafir jest byłym rugbystą, romantyk i idealny przykład człowieka- Golden Retrievera. Motyw fake dating nie jest standardowym, gdyż między bohaterami jest ogromna sympatia. Ich fałszywy związek ma na celu dobro wielu dzieci, gdyż wpływa na rozgłos fundacji charytatywnej Zafira. Sceny łóżkowe, są bardzo dobrze napisane, czuć iskrzenie między bohaterami. Przemiana Dani była świetnie nakreślona. Stopniowo przekonywała się do miłości.

Ogromnie podobała mi się ta pozycja, bawiłam się wyśmienicie. Książka nie jest płaska, fabuła jest dobrze poprowadzona. Styl autorki jest lekki, bardzo przyjemny w odbiorze. Jeśli lubicie nieszablonowe i wyróżniające się romanse, to coś dla was!

Dani i Zafir są znajomymi z pracy, na uniwersytecie. On jest ochroniarzem a ona doktorantką. Ona mu przynosi co rano kawę, a on dba, by zjadła choć jeden batonik proteinowy dziennie. Czy coś ich łączy poza tym? Nie. Ona jest biseksualną przeciwniczką związków, zaangażowaną w pracę naukową, realistką. On jest muzułmańskim, pakistańsko-brytyjskim byłym graczem rugby, który czyta romanse i marzy o swoim własnym „Żyli długo i szczęśliwie”.
Ich relacja nagle ulega zmianie, kiedy pewnego dnia Zaf „ratuje” Dani z windy, w trakcie ćwiczeń przeciwpożarowych. Coś się w niej zmienia, on już od dawna ma dla niej miejsce w sercu.
Filmik, na którym Zaf wynosi Dani w ramionach z budynku, staje się viralem, a oni znajdują się na ustach wszystkich. Postanawiają to wykorzystać, by skupić uwagę na fundacji Zafa, która wspiera młodych zawodników. Ich udawane randki, jak pewnie się domyślacie, nie pozostawią ich obojętnymi.
Bardzo polubiłam tych bohaterów. Idealne połączenie przebojowej, ambitnej dziewczyny z romantycznym sportowcem. Cudownie było obserwować, jak się zbliżają do siebie, jak między nimi iskrzy. Nawet jeśli Dani mnie momentami irytowała swoim lękiem przed relacją, w której już była całym sercem, to Zaf nadrabiał swoim urokiem, tym jak dbał o Danikę. To jest idealny kandydat to listy fikcyjnych / literackich potencjalnych przyszłych chłopaków/ drugich mężów 😉
Żeby nie było, że jest tylko romantycznie, uroczo i słodko, nie. Autorka wplotła w akcję trudne tematy takie jak lęk i radzenie sobie ze śmiercią bliskich, ale wszystko podane w lekki sposób.
Ta książka to drugi tom Cyklu pt.: „Siostry Brown”, ale zapewniam was, że śmiało możecie czytać bez znajomości pierwszego tomu. Naprawdę świetna, lekka, zabawna historia. Polecam!

Przeczytajcie, jeśli lubicie:
💖Komedie romantyczne