Maluch w przedszkolu

Nasza Księgarnia
2024-05-15
2024-05-15
32 min.

Okładka książki Traktor Stasia. Nauka liczenia z okienkami Monika Filipina, Izabela Mikrut
Traktor Stasia... Monika Filipina, Iz...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią konie Izabela Mikrut, Ewa Poklewska-Koziełło
Opowiem ci, ma... Izabela Mikrut, Ewa...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia Izabela Mikrut, Daniel de Latour
Opowiem ci, ma... Izabela Mikrut, Dan...
Okładka książki Guliwer, nr 1/2020 Edyta Antoniak-Kiedos, Izabela Michta, Izabela Mikrut, Redakcja pisma Guliwer
Guliwer, nr 1/... Edyta Antoniak-Kied...

Czy Wasze dzieci zaczynają w tym roku przygodę z przedszkolem? Zastanawiacie się, jak pomóc im zrozumieć i polubić nowe środowisko? "Maluch w przedszkolu" autorstwa Izabeli Mikrut z ilustracjami Artura Nowickiego to idealna książka, która pomoże Wam w tym zadaniu.

Izabela Mikrut i Artur Nowicki, twórcy bestsellerowej serii "Opowiem ci, mamo, co robią auta", ponownie zapraszają najmłodszych do niezwykłego świata, tym razem prezentując przedszkolne przygody kultowego żółtego Fiata 126p, znanego jako Maluch. Ta rymowana historia przenosi dzieci do samochodowego przedszkola, gdzie codzienność aut niewiele różni się od tej, którą znają ludzkie dzieci.

Książka "Maluch w przedszkolu" jest pełna ciepła i pozytywnej energii. Żółty Maluch każdego dnia angażuje się w różnorodne przedszkolne aktywności. Dzieci wraz z nim bawią się na sali, spacerują po placu zabaw, pieką ciasteczka, poznają zasady ruchu drogowego, a także odpoczywają podczas leżakowania. Dzięki tej uroczej książeczce mali czytelnicy mogą przekonać się, jak wygląda dzień w przedszkolu pomagając oswoić się z myślą o pójściu do nowego miejsca.

Izabela Mikrut posługuje się prostym i rytmicznym wierszem, który sprawia, że historia Malucha jest łatwa do zapamiętania oraz przyjemna dla ucha. Barwne ilustracje Artura Nowickiego przyciągają uwagę doskonale uzupełniają tekst równocześnie pomagając małym czytelnikom lepiej zrozumieć przedszkolne realia.

"Maluch w przedszkolu" to oryginalne narzędzie wspierające proces adaptacji. Książeczka pokazuje przedszkole jako miejsce pełne zabawy, przyjaciół i ciekawych zajęć, rozwiewając obawy najmłodszych związane z nowym etapem w życiu. Sympatyczni bohaterowie i atrakcyjne wizualnie ilustracje sprawiają, że dzieci chętniej otwierają się na nowe doświadczenia.
Ta książka to doskonały prezent dla wszystkich maluchów, które właśnie zaczynają swoją przedszkolną przygodę. Polecam każdemu rodzicowi, który chce wspierać swoje dziecko w tym ważnym etapie życia.

Czyje maluchy w tym roku rozpoczynają przedszkolną przygodę?
Chcecie pokazać dzieciom jak wygląda dzień w tym fascynującym miejscu?

Na przykładzie malucha, czyli kultowego małego Fiata Wasze pociechy poznają samochodowe przedszkole.

Rymowana historyjka opowiada o tym, jak żółty maluch spędza dzień w przedszkolu. Czytelnik pozna charakterystyczne dla tego miejsca zabawy, zajęcia i zwyczaje.
Placówka przedstawiona jest jako strefa przyjemna i przyjazna dziecku. Są w nim gry i zabawki, mali uczniowie wybiorą się na spacer oraz plac zabaw, będzie też czas na leżakowanie, a także dbanie o higienę.
Dzień pełen atrakcji sprawia, że maluch z wielką chęcią przyjdzie do przedszkola następnego dnia.

Ta urocza książka doskonale sprawdzi się w okresie adaptacji. Pozytywnie wpłynie na odbiór tego miejsca. Sympatyczni bohaterowie, barwne, ale zarazem stonowane kolorystycznie ilustracje spodobają się Waszym pociechom, które przekonają się, że w przedszkolu jest naprawdę fajnie!

Czyje maluchy w tym roku rozpoczynają przedszkolną przygodę?
Chcecie pokazać dzieciom jak wygląda dzień w tym fascynującym miejscu?

„Maluch w przedszkolu” to świetna książka dla dzieci, które planują rozpocząć przygodę z przedszkolem, lub dla tych maluchów, które już uczęszczają do przedszkola.
W tym samochodowym przedszkolu Maluch wraz z innymi małymi pojazdami będzie bawił się na sali i placu zabaw, piekł ciasteczka, uczył się o ruchu drogowym, a także leżakował. Dzień w przedszkolu jest pełen wrażeń w miłej i sympatycznej atmosferze.
Książeczka napisana jest rytmicznym wierszem, a bogate ilustracje pomagają rozbudzić wyobraźnię i omówić wszystko czym Maluch się zajmuje i jak spędza czas. Dzieci poznają każdy przedszkolny etap, drogę do przedszkola, zabawy, śpiewanie piosenek i leżakowanie.
Taka książeczka potrafi rozwiać wszystkie przedszkolne wątpliwości dzieci, oraz pomóc im odważnie wkroczyć w świat samodzielności 💙
Polecamy książeczkę, na pewno spodoba się wszystkim przedszkolakom 💙

Oprócz tego dostępna jest gra z puzzlami z tej serii, w której plansze układamy sami 🫶🏻 „Bum i Brum. Rajd Malucha”

#maluchwprzedszkolu od @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia to zabawna książeczka dla najmłodszych, a jednocześnie trochę wehikuł czasu dla dorosłych. 😉

Kultowy Maluch zabiera naszych milusińskich na wycieczkę po swoim przedszkolu. Pokazuje jaki jest tam plan dnia, co fajnego można robić i jak przyjemnie spędzić czas z kolegami i koleżankami.

Tekst pisany jest rymem, co maluchy zazwyczaj uwielbiają, więc powinny chętnie słuchać. Ilustracje są dość oryginalne, w przyjemnej, stonowanej kolorystyce.

Całość jest chwilami zabawna, jedbak przede wszystkim przyjemna. Myślę, że to może być dobry sposób na oswojenie przed adaptacją w przedszkolu.

Technicznie mamy to co tygryski lubią najbardziej - solidne kartki i twardą oprawę.

Książeczka sprawdzi się już u maluszków 2+, nie czekajcie więc i razem z Maluchem wyruszcie do świata samochodowego przedszkola!

Tekst pisany jest rymem, co maluchy...

Dodaj cytat z książki Maluch w przedszkolu