Samochodem na weekend z Polski

Bezdroża
2024-05-14
2024-05-14

Lubicie podróżować samochodem?

Ja uwielbiam. To mój ulubiony środek transportu. Głównie dlatego, że samolotem boję się latać 😅

Dlatego bez wahania sięgnęłam po książkę "Samochodem na weekend z Polski". A gdy ją otworzyłam to przepadłam. A wiecie dlaczego?

Większość z wymienionych państw, a nawet poszczególnych miast, zwiedziłam i w mojej głowie nagle powróciły wspomnienia ze wspaniałych podróży 🥹

Dwa lata temu wraz z mężem wybraliśmy się w podróż do Grecji samochodem. Przejeżdżaliśmy wtedy przez wiele krajów i spędziliśmy całe 14 dni na zwiedzaniu. Pamiętam z tego okresu, że ciężko mi było wybrać te najważniejsze atrakcje i miasta, które należy zwiedzić.

Jak bardzo żałuję, że nie miałam takiej książki wtedy w swoich dłoniach! Wszystko byłoby łatwiej zaplanować.

Jeśli kochasz podróżować autem, zwiedzać miejsca historyczne, jeziora, jaskinie czy po prostu niezwykle urokliwe lasy...to ta książka jest dla ciebie!

To wszystko dostaniesz w pięknej oprawie graficznej, ze zdjęciami, które zachęcą Was do wyboru miejsca na kolejną podróż🚙

Lubicie podróżować samochodem?

Lubicie podróże, bo ja bardzo. Zarówno te dłuższe, jak i te krótsze. Lubię wsiąść do samochodu w poszukiwaniu ciekawych miejsc. Teraz pomocny mi w tym będzie ten przewodnik.
Publikacja ta, podzielona jest na siedem części a w każdej mamy przedstawione ciekawe miejsca w jednym z sąsiednich krajów. Możemy wybrać się do: Niemiec, Czech, Austrii, Słowacji, Węgier, Rumunii oraz Litwy, Łotwy i Estonii.
Na początku, tytułem wstępu, mamy przydatne informacje, np: jak zaplanować podróż, jak przygotować samochód, przetrwać długą drogę samochodem i co warto mieć pod ręką. Autor podpowiada nam również, gdzie najtaniej nocować.
Na początku każdego rozdziału, dotyczącego danego kraju, mamy niezbędne wiadomości na temat winiet, wyposażenia, prędkości, dokumentów i zakazów obowiązujących w danym kraju. To bardzo przydatne informacje.
Publikacja ta jest naprawdę pełna ciekawych miejsc, zabytków i przyrodniczych cudeniek, które warto zobaczyć w danej okolicy.Opatrzona jest mnóstwem zdjęć, co tylko dodaje jej atrakcyjności.
Przyznam, że o wielu przedstawionych tu lokalizacjach, nigdy nie słyszałam a chętnie bym je zobaczyła. To naprawdę przewodnik, który warto mieć w swojej biblioteczce.
Myślę, że będziemy z niego korzystać.

Dodaj cytat z książki Samochodem na weekend z Polski