Wielki początek. 14 miliardów lat kosmicznej ewolucji

Okładka książki Wielki początek. 14 miliardów lat kosmicznej ewolucji Donald Goldsmith, Neil deGrasse Tyson
Okładka książki Wielki początek. 14 miliardów lat kosmicznej ewolucji
Donald GoldsmithNeil deGrasse Tyson Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Na ścieżkach nauki astronomia, astrofizyka
astronomia, astrofizyka
Na ścieżkach nauki
Origins. Fourteen Billion Years of Cosmic Evolution
Prószyński i S-ka
2007-06-26
2007-06-26
Piotr Rączka
astronomia astrofizyka kosmos

W dość krótkiej książce autorzy starają się upakować jak najwięcej informacji o początku. Ale czego konkretnie? Bardzo wielu rzeczy. Początkom Wszechświata, narodzinom galaktyk, gwiazd, planet, a na końcu nawet życia. Lektura dobra dla początkujących, gdyż pozwala, w pigułce, przyjrzeć się wielu aspektom naszego świata. Ci co przeczytali już kilka książek popularnonaukowych nt. astronomii, nie znajdą tu nic nowego, tym bardziej że książka ma już ponad 20 lat.

Ocena zaniżona z uwagi na wydanie, które było tragiczne.

Ocena zaniżona z uwagi na wydanie, które było tragiczne.

Mój faworyt, bardzo przystępna książka, szczególne dla poczatkujących osób interesujących się astrologią/astrofizyką

Jedna z lepszych pozycji popularnonaukowych z dziedziny kosmologii i astrofizyki.

• Nauka
  • Popularnonaukowe