Rezydencja nad urwiskiem

Okładka książki Rezydencja nad urwiskiem Debbie Macomber
Okładka książki Rezydencja nad urwiskiem
Debbie Macomber Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Zatoka Cedrów (tom 3) Seria: New York Times Bestselling Authors: Powieść obyczajowa literatura piękna
Zatoka Cedrów (tom 3)
2010-04-23
Wacław Sadkowski
miłość małżeństwo rodzina

1971

Powrót do Cedar Cove. Miasteczka, które zgodnie z obrazkiem na okładce może jawić się jako spokojne, nieco senne. Nic bardziej mylnego. Życie w nim toczy się swoim, lecz nie spowolniałym rytmem. Mieszkańcy przeżywają duże i małe radości i smutki. Próbują ułożyć swe życie, realizować marzenia, być szczęśliwymi. Są bardzo ludzcy w swych słabościach i uczuciach. Tradycyjnie pojawia się wątek kryminalny do rozwiązania. Związana jest z nim tajemnica z przeszłości.

Pogodna, cudna i ciepła opowieść o mieszkańcach miasteczka malowniczego Cedar Cove,,pełne sekretów i tajemnic,,,piękna Zatoka Cedrów klimat uroczy,,,przyjemnie się czyta, przeżywam niesamowite, ciekawe przygody.
Troski, smutki przeżywam z bohaterami powieść oczarowała mnie przypadła w mój gust.
Historia "Rezydencji Nad Urwiskiem" opowiada o małżeństwie Zachu i Rosie, którzy sprawują opiekę nad dwójką swoich nastoletnich dzieci..skłóceni rodzice ze sobą kłócą się ciągle, a ich dzieci pragną żeby się pogodzili i byli razem.
Piękna, przyjemna lektura czytałam przy gorącym kubku herbaty pod ciepłym kocem zaprzyjaźniłam się z bohaterami, polubiłam ich.

Na podstawie tej książki, tak jak i poprzedniej, którą z tego cyklu przeczytałam, mógłby powstać całkiem niezły serial. Jest dużo postaci, które zapamiętałam z pierwszej (tomu 2) czytanej książki Willa wśród róż. Poznajemy dalsze losy bohaterów, ich sukcesy i porażki oraz miłosne perypetie.

Doskonała fabuła . Może trochę śmiesznie, bo zaczęłam czytać od ostatniej części,ale już ją pokochałam. Przeżycia, problemy i walka bohaterów o to aby być szczęśliwym sprawiły,że ta powieść jest fantastyczna. Pełna ciepłych uczuć,wyznań, zachowań, które sprawiają,że bohaterowie tej opowieści zyskują naszą sympatię.
Serdecznie zachęcam do poznania tej historii.

Serdecznie zachęcam do poznania tej historii.

Ot, przerywnik między ambitniejszymi tekstami.

Ot, przerywnik między ambitniejszymi tekstami.

Kolejny już raz przenosimy się do Zatoki Cedrów. Rosie i Zach rozwiedli się, jednak sędzia Olivia po raz kolejny wybrała wspaniałe wyjście z sytuacji. Dla dobra dzieci to nie one przeprowadzają się do rodziców, ale oni do nich. Będą mieli dyżury, coraz częściej będę się spotykać, a rodzeństwo próbować będzie wśród nich zaprowadzić zgodę. Cały czas śledzimy również losy innych, dobrze nam znanych bohaterów.
Nie opiszę jej zbyt długo, ponieważ to kolejna część z serii i wiele zostało już napisane. Książka ta to znakomita odskocznia od problemów dnia codziennego. Lekka, ciepła i przyjemna. Tak jak i Zatoka Cedrów. Bohaterowie są dla siebie życzliwi. Jednocześnie jak każdy mają też swoje tajemnice i przywary. Czyta się bardzo szybko. Polecam!

Moje kolejne spotkanie z mieszkańcami Cedar Cove uważam za dosyć udane, ponieważ znam już licznie występujących bohaterów, przez co rzadko następowała konsternacja o kim mowa.

Tym razem pisarka skoncentrowała się (choć i tak trudno mówić o głównych bohaterach) na rozwiedzionych małżonkach, którzy po innowacyjnym werdykcie sądowym starają się ułożyć swoje życie na nowych warunkach, niekoniecznie ułatwia im buntująca się nastoletnia córka i jej młodszy brat. Także tematem są niejednokrotnie skomplikowane relacje damsko- męskie, kwestie przyjaźni, także trudność z zaufaniem. Niewątpliwym plusem jest to, że bohaterowie są jak z codziennego życia, nikt nie jest idealny, ma swoje słabości i sekrety. A w takim małym miasteczku jeśli okaże się dostatecznie dużo cierpliwości, z czasem można się dowiedzieć niemal wszystkiego o innych osobach.

„Jesteś ty, jestem ja, pragnę by to się zmieniło w my. I tylko to ma znaczenie.”

Interesującą postacią jest niewątpliwie Grace, która po tragicznej śmierci męża, jest pełna obaw czy związek z Cliffem nie zamknie jej innych możliwości. Nikt nie traktuje jej lepiej niż Cliff, jednak ona czuje się niepewnie, odtrąca go. Co najgorsze daje się omotać innemu mężczyźnie, przez co zawiodła zaufanie Cliffa i uraziła go. Natomiast do pani sędziny uderzają w konkury adoratorzy: były mąż jako cyniczny dworak oraz Jack jako doświadczony w bojach rycerz, którego wybierze?

Mottem tej serii może być zdanie, że życie jest dobre, a w każdym razie powinno takie być. A momentem, który mnie rozbawił, była konfrontacja „urwisa” szeryfa z manifestantami staruszkami- idea przeciwko prawu.

Także jako lekką, rozrywkową, niewymagającą lekturę mogę polecić.

przeczytałam wszystkie trzy części.polecam lekturę na odprężenie się po ciężkim dniu.

I znowu autorka mnie nie zawiodła. Tylko biblioteka- że kolejnej części nie ma :(

tyle wątków naraz jeszcze nie czytałam.. przez to zamiast cieszyć się "lekturą" zmęczyłam się strasznie

• Debbie Macomber

Dodaj cytat z książki Rezydencja nad urwiskiem