Z miłości do psa. Jak zrozumieć emocje twoje i twojego psa.

Okładka książki Z miłości do psa. Jak zrozumieć emocje twoje i twojego psa. Patricia McConnell
Okładka książki Z miłości do psa. Jak zrozumieć emocje twoje i twojego psa.
Patricia McConnell Wydawnictwo: Galaktyka flora i fauna
flora i fauna
For the Love of a Dog
Galaktyka
2009-01-01
2009-01-01
Mirosław Redlicki
pies tresura psa psychologia zwierząt psychologia psa

Trudna w klasyfikacji, popularnonaukowa, poradnik, lekko biograficzna, powiastkowa. Bardzo fajnie zbalansowana książka o psach, relacjach.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo odpowiada mi pióro autorki. Ciekawie i z poczuciem humoru tłumaczy ona tajniki komunikacji z psami. Momentami uśmiałam się szczerze, ale i wzruszyłam niejednokrotnie. Dzięki lekturze łatwiej mi zrozumieć relację człowiek-pies. Sama posiadam pięciomiesięcznego szczeniaka i nie zawsze udaje nam się ‘dogadać’, ale pani Patricia McConnell ‘otworzyła mi oczy’ na potrzeby mojego czworonożnego przyjaciela. Nie przypuszczałam, że większość ‘utartych’ metod postępowania z psami jest tak dalece nietrafiona i stosowanie ich wywołuje wręcz odwrotne od zamierzonych wyniki. Naprawdę polecam przeczytać tę pozycję każdemu posiadaczowi czworonoga. Dowiedziałam się z niej wielu rzeczy o psach, ale jeszcze więcej chyba o sobie samej. W kolejce do przeczytania mam jeszcze jedną książkę tej autorki „Drugi koniec smyczy” i już nie mogę się doczekać lektury.

Fenomenalna, piękna, mądra! Daje maksa, bo wg mnie książki pani Mcconnell zaliczają się do czołówki najlepszych książek na rynku zajmujących się psią tematyką. Fachowa i przyjemna lektura obowiązkowa dla właścicieli psów i osób kochających zwierzęta. Jeśli masz kasę na tylko jedną pozycję traktującą o psach - wybierz właśnie tę. Nie masz kasy - pożycz, skseruj, ściągnij z internetu, cokolwiek - ale przeczytaj.

To mój podręcznik w codziennych kontaktach z psami. Podstawowa lektura dla każdego, kto chce się zająć pracą z tymi zwierzętami.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Do tej książki na pewno będę wracać.

Podobnie jak "Drugi koniec smyczy" tłumaczy zachowanie czworonogów i uczy, jak z nimi postępować.

Obydwie pozycje zaliczam do kanonu psich lektur.

Do tej książki na pewno będę wracać.

Obydwie pozycje zaliczam do kanonu psich lektur.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka. Znajdziemy w niej wiele ciekawych historii ,które tylko potwierdzają,że pies to istota myśląca, mająca emocje , swój charakter i osobowość a założenia te potwierdzone są przez własne doświadczenia autorki oraz co najważniejsze-najnowsze odkrycia naukowe. Momentami wzruszająca i na pewno skłaniająca do refleksji. Polecam tym osobom,którym zależy na poznaniu i zrozumieniu psich zachowań.

Jest genialna, łączy naukę z miłością do psów. Podkreśla wyjątkowy charakter jednostki. Wspaniale udowadnia i opisuje umiejetność psów do odczuwania emocji, co popiera danymi naukowymi. Wzruszajaca jest tez jej głęboka miłość do psów, szczególnie do Luka

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przydatna książka z dużą ilością informacji.
Czytałam też pierwszą część i ta jest czy fajnym uzupełnieniem poprzedniej.

Przydatna książka z dużą ilością informacji.
Czytałam też pierwszą część i ta jest czy fajnym uzupełnieniem poprzedniej.

• Psy
  • Zwierzęta
  • Kynologia
  • Pies

Dodaj cytat z książki Z miłości do psa. Jak zrozumieć emocje twoje i twojego psa.