Każdy kot ma dwa końce

Okładka książki Każdy kot ma dwa końce Przemysław Wechterowicz
Okładka książki Każdy kot ma dwa końce
Przemysław Wechterowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo MG satyra
satyra
Wydawnictwo MG
2011-10-06
2011-10-06
978-83-7779-005-2
koty

Okładka książki Wanda szuka miłości Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Wanda szuka mi... Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Oskar Pazurek Marcin Minor, Przemysław Wechterowicz
Oskar Pazurek Marcin Minor, Przem...
Okładka książki Gdzie jesteś, Mamo? Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Gdzie jesteś, ... Emilia Dziubak, Prz...

Cudowna propozycja dla każdego kociarza :-)

Cudowna propozycja dla każdego kociarza :-)

Książeczka nie warta swojej ceny. Fakt, że autor miał fajny pomysł, jednak nie ma w niej nic poza paroma zdaniami i całą górą obrazków. Fajnie jest ją przeglądnąć, ale kupna nie polecam ;)

Książeczka zawiera przysłowia z ilustracjami, np. "Jak sobie pościelesz tak kot się wyśpi" itd. Są to same kocie przysłowia :)

Książka obowiązkowa dla małych i dużych miłośników kotów.

Książka obowiązkowa dla małych i dużych miłośników kotów.

Jak sobie pościelisz tak kot się wyśpi.

Jaki kot jest każdy widzi. Każdy kot nie jest po prostu kotem. Pies jest psem, ale kot jest KOTEM. Każdy. Wiadomo, że ile ludzi, tyle ... kotów? Automatycznie przyszło mi to do głowy, ale na serio to chciałam napisać tylko, że ile ludzi tyle opinii o kotach :)
Sama byłam od zawsze 'psiarą' kochałam psy miłością pełną zachwytów nad tymi zwierzętami, ale potem przydarzyło mi się przygarnąć KOTĘ malutką spod balkonu. Nie żeby to był zwykły dachowiec. To była najprawdziwsza KOCIA ARYSTOKRACJA. Te ruchy, ta pewność siebie. Wtedy też stwierdziłam, że całe lata żyłam w wyuczonym błędzie ludzkich opinii, jako że koty są fałszywe i wredne. Nic bardziej mylnego. Są cudowne, wolne, pełne radości istnienia, a, co dla mnie okazało się najdziwniejsze, są rodzinne i bardzo przywiązują się do ludzkiego stada. Przynajmniej nasza KOTA taka była.

Przemysław Wechterowicz w swojej książeczce połączył mądrość ludową -przysłowia z przyjemnością kociego życia. Wyszło genialnie. Wszystkie powiedzenia i prawdy folkowe w odniesieniu do kotów są w pełni prawdziwe i dają to wspaniałe oblicze zmanierowanego, cudownego zwierzęcia, którego celem jest własne dobro i wygoda. Autor świetnie wpasował nasze domowe leniwce w mądrości człowiecze tworząc przemiłą i przezabawną książkę w szczególności skierowaną do kociarzy. Choć muszę przyznać, że nawet i nie-kociarze dobrze się przy niej pobawią.

Nie wywołuj kota z kuwety.

Wielu z Was, pewnie jak ja, lubi pooglądać sobie filmiki ze śmiesznymi kotami na Youtube, sama jestem fanką kota Simona, który za każdym razem mnie pozostawia we wspaniale radosnym nastroju. To samo robi ta książeczka. Nastraja pozytywnie i zmusza do uśmiechu. Okraszona jest trafnymi i zabawnymi ilustracjami. Bardzo dobra książka na poprawę humoru wymuszająca podstępnie do tworzenia własnych pełnych spostrzeżeń kocich przysłów pobudzając naszą głowę.

Jeśli kiedykolwiek trafi Wam w ręce ta mała radosna książeczka, nie opierajcie się jej, nawet jeśli KOTÓW nie lubicie, dajcie jej szansę na wprowadzenia Was w pogodny szczęśliwy nastrój.

NIECH KOT BĘDZIE Z WAMI.

Jak sobie pościelisz tak kot się wyśpi.

REWELACJA!!!! wyłącznie dla miłośników kotów:))))) Ale się uśmiałam- do łez:))

REWELACJA!!!! wyłącznie dla miłośników kotów:))))) Ale się uśmiałam- do łez:))

Nie od dzisiaj wiadomo, że świat dzieli się na osoby, które uważają, że koty to najwspanialsze stworzenia pod słońcem i garstkę osób, które potrzebują nieco więcej czasu, by pojąć tę, jakże oczywistą prawdę. :-) Niewykluczone, że tę sztukę ułatwi im maleńka, za to naprawdę przeurocza książeczka o wymownym tytule "Każdy kot ma dwa końce". Bo choć zamieszczone tu prawdy dotyczą tych wspaniałych zwierząt, przy odrobinie fantazji, można tutaj znaleźć odpowiedzi na wiele wątpliwości, jakie nurtuje ludzkość.

Kolejne strony książki to zabawne i bardzo trafne, parafrazowane przysłowia autorstwa Przemysława Wechterowicza, do których Anna Nowocińska-Kwiatkowska dorysowała przeurocze ilustracje. W ten oto sposób powstało zestawienie mądrych i bardzo prawdziwych powiedzonek na temat zachowań kotów i ich relacji z człowiekiem. Całość można przeczytać w przeciągu kilku minut, jednak każdy kociarz spędzi przy niej zdecydowanie więcej czasu i pewnie często będzie do niej powracać.

Wreszcie stanie się całkowicie jasne, że „gdzie kot nie może, tam człowieka pośle”, czy też "jak sobie pościelisz, tak kot się wyśpi". Co tu kryć, takiej książeczki nie powinno zabraknąć w biblioteczce jakiegokolwiek kociarza. Dlatego też warto mieć ten tytuł na uwadze, szukając niewielkiego ale udanego prezentu. Do tego zbiorku czytelnik bardzo chętnie będzie zaglądał, choćby po to, by na jego twarzy zagościł uśmiech. Naprawdę dobra i godna polecenia inicjatywa. Godna kota, a to już naprawdę coś znaczy. :-)

(http://alison-2.blogspot.com/2013/06/kazdy-kot-ma-dwa-konce.html)

Przeczytałam tą książeczkę zupełnie przypadkiem przeglądając zawartość półek w empiku i och! jak się cieszę, że wpadła mi w ręce! Cudowna rzecz na poprawę humoru specjalnie dla miłośników kotów! Bo jak tu się nie roześmiać i nie zachwycić, czytając tak przezabawne przeróbki polskich przysłów na... przysłowia kocie! A do tego jakież one są prawdziwe! Bo kto się nie zgodzi, że "jeszcze się taki nie urodził, co by kotu dogodził" czy "jak sobie pościelisz, tak kot się wyśpi"...?

Przysłowia są mądrością narodów.
A może to nie przysłowia? Może to koty? Nie na darmo te szczwane bestie towarzyszą nam od zarania dziejów i nawet faraonowie je doceniali. Dopiero w średniowieczu naszym futrzastym milusińskim zaczęło wieś się gorzej - szczególnie czarnym wersjom, i ich właścicielkom.
Parafrazując: pokaż mi swojego kota, a powiem ci, kim jesteś.

Wiemy już, że przysłowia są fajne. A koty są fajne i bez naszej wiedzy, więc...
- "Let's combine!" - zakrzyknął Przemek Wechterowicz, a pani Anna tylko znacząco uniosła pędzel.

I tak oto powstała ta mała, lecz jakże urocza książeczka, która zagościła w tym roku pod moją choinką. Zaiste, dla kociarza mojego kalibru to wymarzony prezent. Mądra, śliczna i jakże prawdziwa. Bo czyż nie jest prawdą, że "jak sobie pościelisz, tak kot się wyśpi"*? Nie ma co walczyć z tymi pięknymi stworzeniami. Trzeba za to brać się za czytanie i przyswajanie oczywistych oczywistości podanych w tak lekkiej i przyjemnej formie.
Duża zasługa w tym i pani Anny Nowocińskiej-Kwiatkowskiej, która stanęła na wysokości zadania i zilustrowała każde z parafrazowanych przysłów zabawną i celną puentą.

Szczerze polecam ten tytuł na prezent tak dla siebie jak i dla kogoś. Jednak w przypadku kupowania dla kogoś solennie ostrzegam - kupcie od razu dwa egzemplarze, bo będzie Wam bardzo ciężko rozstać się z tą książeczką.

___________________________________________________________
*"Każdy kot ma dwa końce" - przysłowie czwarte.

Przysłowia są mądrością narodów.
Parafrazując: pokaż mi swojego kota, a powiem ci, kim jesteś.

Wiemy już,...

Język polski obfituje w bogactwo porzekadeł, powiedzonek i przysłów. Są powszechnie znane i dość często używane w potocznej mowie. Przemek Wechterowicz znany jako autor książek dla najmłodszych dokonał bardzo ciekawego "literackiego eksperymentu". Bowiem "poprzerabiał " i zmodyfikował kilkadziesiąt przysłów zamieniając słowa z nich wyrazem kot, przymiotnikiem koci lub słowem kojarzącym się z tym zwierzakiem jak np. miauczenie. I co z tego powstało ? Przezabawne powiedzonka o całkiem nowej wymowie, które czasem mają bardzo humorystyczny wydźwięk. Czytając je świetnie się rozbawiłam i uśmiałam do łez, ale i znalazłam w nich głębszą treść. Bo zgodzę się z tym, iż zwierzak upodabnia się do właściciela, a powiedzonko kot w worku jest w dużej mierze przerysowane.
Książkę upiększają fantastyczne ilustracje pędzla Anny Nowocińskiej-Kwiatkowskiej.
Spędzenie czasu z tą książką polecę miłośnikom kotów przede wszystkim.Ale nie tylko - bo ta lektura to "bomba humoru", która świetnie poprawi nastrój zepsuty przez jesienną słotę.
Koty są niewątpliwie godnymi bohaterami tej książeczki, która może stać się sympatycznym prezentem na każdą okazję.

• Koty
  • Własne

Dodaj cytat z książki Każdy kot ma dwa końce