Tańczyć może każdy

Marian Wieczysty Wydawnictwo: Ad Oculos poradniki
poradniki
Ad Oculos
1979-01-01

Świetna dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tańcem. Oprócz historii, skąd się co wzięło są praktyczne opisy podstawowych figur, które na samym początku rozwijania pamięci mięśniowej mogą nie wchodzić tak łatwo. Dodatkowo nie zostały pominięte inne style spoza kanonu 10 tańców turniejowych, co pokazuje, że "poza towarzyskim istnieje życie" ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zostań szybko mistrzem tańca- zrobisz wrażenie na innych! Taniec jest lepszy niż aerobik- zyskasz świetną figurę! Jesteś singlem- w tańcu znajdziesz drugą połowę! Jesteś w związku- w tańcu Twój związek nabierze rumieńców! Zakochaj się w tańcu! Zatańcz jak gwiazdy!
Taniec towarzyski jest obecnie czymś znacznie więcej niż karnawałową rozrywką. Tańczymy przy każdej okazji, o każdej porze roku, na balach i zabawach, na wczasach, w lokalach i na świeżym powietrzu, na przyjęciach prywatnych. Taniec stał się obowiązkiem towarzyskim, trudno się obejść bez niego.
Minęły czasy, kiedy był przywilejem i domeną ludzi młodych; teraz tańczą wszyscy, bez względu na wiek. Tańczyć może każdy, kto potrafi chodzić bez pomocy laski. Ale i nawet taniec uleczy tych o lasce. Pamiętajmy, że taniec jest doskonałą rekreacją, atrakcyjnym wypoczynkiem po pracy i nauce, że wnosi on pogodny nastrój, ułatwia życie towarzyskie, pamiętajmy również, że taniec odmładza!
Uczmy się tańczyć, tańczmy kulturalnie, prawidłowo, bawmy się pogodnie.

Jeszcze w moich czasach licealnych istniała w Krakowie Szkoła Tańca Mariana Wieczystego. W 1978r. odebrał nagrodę miasta Krakowa za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury. Poradnik "Tańczyć może każdy" kupiłam wiele lat temu, przeczytałam i nawet próbowałam z jego pomocą nauczyć się sama przynajmniej podstawowych kroków róznych tańców. Niestety bez partnera to jest bezcelowe, do takiego wniosku doszłam i naukę zarzuciłam. Polecam go jednak wszystkim chcącym nauczyć się tańczyć, najlepiej aby korzystali z niego w duecie, bo tak jest skonstruowany, że rozpisuje zarówno podstawowy jak i rozszerzony program figur tanecznych wielu tańców od tanga i walca wiedeńskiego, przez rumbę, cha cha cha po fokstrota czy passodoble, dla obu partnerów równocześnie. Poradnik jest bardzo przejrzyście i zrozumiale napisany, rozrysowane są też kroki tancerzy na parkiecie...jednym słowem zawiera wszystkie dane do nauki tańca.
A jaka to świetna zabawa połączona z ruchem. Polecam!!!

• A to już mam na półce (/dysku)..
  • Odzyskać, odnaleźć
  • Podlotków kształcenie ogólne :)
  • Chetnie sprzedam - wymiana tylko na nowości raczej

Dodaj cytat z książki Tańczyć może każdy