Makbet

Okładka książki Makbet William Shakespeare
Okładka książki Makbet
William Shakespeare Wydawnictwo: Znak Ekranizacje: Makbet (2015) utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Macbeth
Makbet (2015)

Świetny utwór pokazujący do czego może doprowadzić żądza władzy

Świetny utwór pokazujący do czego może doprowadzić żądza władzy

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szekspir jak Szekspir. Dramatyzuje jak zwykle. Zastanawia mnie tylko jedna kwestia. Jak Makbet mógł mieć aż takie opory moralne przed zbaiciem Dunkana, później wyrzuty sumienia w postaci ducha Banka. Przecież on był rycerzem. Musiał wcześniej zabijać ludzi. Rozumiem, że to nie jest to samo. Jednak widział cierpienia ludzi, inne okropne wydarzenia i pozbawienie życia kolejnej osoby nie powinno stanowić dla niego aż tak dużego problemu. Brak konsekwentności.

Romeo I julia było lepsze

Romeo I julia było lepsze

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oceniam lektury obowiązkowe z matury 🫶🏻 w tym roku ją pisałam 🫠 nie ogarniam tej książki i jeszcze na ustnej ja trafiałam, poryczałam się jak zobaczyłam zadanie z nią

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Makbet to jedno z najsłynniejszych dzieł Wiliam Shakespeare. Książka opowiada o tym do czego może doprowadzić żądza władzy? Mnie się książka nie podoba gdyż nie była w moim klimacie ale jako lekturę trzeba było przeczytać. Może komuś się spodoba. No mnie nie zachwyciła ale jako lektura nie była najgorsza

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cenną zaletą dramatu jest odarcie treści z wszelkich opisów, wszelkiej otoczki jaka w prozie przeplata się z treścią. Skupić się wtedy można na postaci i wydarzeniu. Niewątpliwie Shakespeare jest mistrzem tej formy a Makbet to potwierdza.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z początku nawet ciekawa lecz im dalej tym nudniej. Zdecydowanie nie jest to książka, którą przeczytałabym dla przyjemności.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polecam wydanie w tłumaczeniu Pani Stanisławy Barańczyńskiej.

Polecam wydanie w tłumaczeniu Pani Stanisławy Barańczyńskiej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Znany w naszej kulturze wątek rządzy władzy i niemoralnych czynów w celu jej zdobycia. Potem tradycyjnie wyrzuty sumienia i kara za grzechy. Mimo że jej wcześniej nie czytałem wydała się znajoma. Wydaje się być jakimś memem, czy mitem krążącym w naszej zbiorowej wyobraźni.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ogólnie to taka gorsza wersja Balladyny bo to o jakiś rycerzach że schizofrenię ale przynajmniej fajne wiedźmy z brodami mega sigmy to były a i nie lubię tej lady ale nie sherry sherry lady tylko tej drugiej bo denerwująca była ale przynajmniej miała psychę nie tak jak jej mąż i ogólnie nie pozdrawiam elo

• Lektury
  • Lektury szkolne