Inwazja zombie

Okładka książki Inwazja zombie Steve Feasey
Okładka książki Inwazja zombie
Steve Feasey Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Wilkołak (tom 5) fantasy, science fiction
Wilkołak (tom 5)
Changeling: Zombie Dawn
Nasza Księgarnia
2012-08-14
2012-08-14
9788310121912
Paweł Kruk
wilkołak pełnia przemiana walka tajemnica

Zastanawiam się jak ocenić całą serię. Wartka akcja jest i chyba tylko za nią gwiazdki. Za dużo niespójności,jakiś niedociągnięć ,które irytują.Pojawiło się kilka postaci ,które zaciekawiały i jedną którą polubiłam od razu...to pewien niebieski demon.Infantylność tej serii może irytować starszych czytelników.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Hmm. Szczerze mówiąc to była najsłabsza część Wilkołaka...
Całość serii oceniam na 6/10 ze względu na łatwość w czytaniu i pomysł na fabułę.

Hmm. Szczerze mówiąc to była najsłabsza część Wilkołaka...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Wilkołak. Inwazja Zombie" to ostatnia książka o młodym likantropie Treyu Laporte.
Szybka akcja to coś co łączy wszystkie książki z serii. I dobrze, ponieważ dzięki temu czyta się szybko, łatwo i przyjemnie.
Trey odnalazł samego siebie, co o mało nie przypłacił życiem. On i Alexa doszli do porozumienia, a Lucien i Tom jak zawsze dodawali humoru.
Seria jest niesamowita. Nie ma przepychu mocy wśród głównych bohaterów. Walczą i zostają ranni, a nawet bliscy śmierci. To ważna cecha, bo niektórzy autorzy twierdzą, że główni bohaterowie powinni być super i nie mogą być ranni, bo to by ich czyniło mniej super. A tak mamy tutaj sytuacje bliskie śmierci, moce magiczne, które naprawdę wyczerpują.
Jest jedno zastrzeżenie, do którego mogłabym się doczepić. A mianowicie opisy walk. Są średnie. Zbyt szybko zakończone potyczki, wolałabym aby potrwało to trochę dużej.
"Inwazja Zombie" trzyma poziom poprzednich części i jest świetną lekturą na koniec dnia.

Seria jest niesamowita. Nie...

Ostatnia część serii "Wilkołak" Stevena Feasey'ego "Inwazja zombie". Ogólnie książka jest wg mnie dobra, fakt, że trzymała mnie w napięciu ale mam wrażenie, że troszkę była naciągana.
Książka krótka co mnie dziwi, bo akcja zawarta w książce jest dobra. Czytając ją ma się wrażenie, że jest zadziwiająco krótka.
Jak widać w dalszym ciągu żądza władzy jest ogromna czasem nawet zaślepia a to prowadzi do unicestwienia.

Jak widać w dalszym ciągu żądza władzy jest ogromna czasem nawet...

Ostateczne starcie między dwoma największymi wrogami.Długo oczekiwane spełnienie prastarej legendy o wilkołaku czystej krwi,który ma pokonać złowieszczego wampira Kalibana.Niestety Trey zostaje odwrócony od tego planu przez Ellę.Dziewczyna uwięziła chłopaka i powiedziała że Alexa,Tom i Lucien nie żyją.Na pomoc Trey'owi przychodzi Alexa.Ella ginie pod zardzewiałym samochodem.Tymczasem Kaliban z pomocą ,,Królowej Zmarłych'' więzi kibiców w Londynie i wypusza między nich 2 zombi.Potwory szybko rozprzestrzeniają zarazę przez co w ciągu niecałych 2 godzin ,z 2 zombich jest ich ogromna ilość.Tom zostaje podrapany przez jednego z potworów.Trey i Alexa muszą za pomocą Hag przedostać się przez Tarczę.Hag umiera.Wilkołak,dampirzyca i Tom dostają się do wieży Leroth,gdzie mieli powstrzymać Helge.Lucien i Kaliban chć mocno połamani nadal toczą zawziętą bitwę.Gdy okrutny wampir ma zadać ostateczny cios bratu Trey pojawia się na szczycie wieży,przy oknie z czarownicą.Likantrop schodzi do wampirów,gdzie zabija Helge.Tarcza w ten sposób zostaje zerwana,przepuszczając promienie słoneczne.Lucien pod wpływem dwukrotnego ,,odejścia'' mógł przebywać podczas dnia na słońcu.Kaliban mocno zdziwiony spalił się patrząc na swojego brata.Seria kończy się na momencie gdy Alexa z Trey'em wchodzą do windy aby razem zjeść obiad w knajpie....... Będzie mi brakować tych bohaterów.Szkoda że autor nie postanowił napisać jeszcze chociaż jednej części.No ale trudno.Pięcio-Tomowa seria skończyła się w iście bojowym stylu.Dobro zwyciężyło,świat ludzi został ,,normalny'' a życie w Otchłani powoli, dzięki Lucienowi ,wracało do normy.Bo innego nie mogę znaleźć słowa aby to opisać.

Podobała mi się aczkolwiek pozostawiła pewien niesmak, że nie skończyła się tak jak trzeba. Może akcja zbyt prosto zrobiona, nie wiem. Jakkolwiek by nie ująć, seria się skończyła i może to i dobre, bo jakoś mnie nie za bardzo zaciekawiła. Jednak i tak polecam wszystkim zakochanym w paranormalności ; D

mam nadzieje ze niedlugo pojawi sie w bibliotecexD

choć nie było czadowe

16.07

16.07

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta część podoba mi się najbardziej, dużo akcji i ciekawych wątków. Polecam ta serie!

• Wilkołaki
  • Wilkołak

Dodaj cytat z książki Inwazja zombie