rozwińzwiń

LSD

Okładka książki LSD Jerzy Stanisław Sito
Okładka książki LSD
Jerzy Stanisław Sito Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy biografia, autobiografia, pamiętnik
82 str. 1 godz. 22 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Państwowy Instytut Wydawniczy
Data wydania:
1980-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1980-01-01
Liczba stron:
82
Czas czytania
1 godz. 22 min.
Język:
polski
ISBN:
8306002954
Tagi:
LSD narkotyki halucynogeny substancje psychodeliczne
Średnia ocen

5,4 5,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Dialog, nr 11-12 / listopad-grudzień 1988 Ida Fink, Murphy Guyer, Louise Page, Redakcja miesięcznika Dialog, Jerzy Stanisław Sito, Francois-Louis Tilly
Ocena 7,0
Dialog, nr 11-... Ida Fink, Murphy Gu...
Okładka książki Dialog, nr 9 / wrzesień 1988 Redakcja miesięcznika Dialog, Jerzy Stanisław Sito, Jerzy Żurek
Ocena 0,0
Dialog, nr 9 /... Redakcja miesięczni...
Okładka książki Dialog, nr 8 / sierpień 1978 Redakcja miesięcznika Dialog, Peter Shaffer, Jerzy Stanisław Sito
Ocena 0,0
Dialog, nr 8 /... Redakcja miesięczni...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,4 / 10
14 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
368
102

Na półkach:

Bezrefleksyjna relacja autora-poety z wzięcia LSD w USA w towarzystwie sekciarzy z new-age'owskiego kościoła/komuny. Pokazuje 2 ważne sprawy.
Po pierwsze, że środek psychodeliczny to coś, czego autor nie powinien nigdy dotykać. Zwyczajnie, to nie dla niego. Po drugie, że warunki, w jakich się bierze takie środki są bardzo ważne i mają ogromny wpływ na działanie. Ten punkt też dla autora zawiódł. Otoczenie duchowych poszukiwaczy nie było w jego odczuciu ani bezpieczne, ani odpowiednio spokojne. Nie zrobiono mu żadnej krzywdy; przeciwnie, dbano o niego, cackano się ponad miarę z jego paranoją, zamiast dać zastrzyk usypiający.
Sądzę, że punkt pierwszy: nieodpowiednie usposobienia autora, było głównym odpowiedzialnym za złego tripa. Nie powinien dotykać takich środków. Winienie o cokolwiek ludzi, którzy na jego prośbę zorganizowali mu podróż i pomagając mu cackali się z jego paranoją kilka godzin jest żałosne.
Wartość tej krótkiej książki tkwi jedynie w zobaczeniu jak ważne przy środkach psychodelicznych jest, by brały je osoby gotowe na tak ekstremalne poznawczo doświadczenia oraz by warunki, w jakich są brane były odczuwane jako bezpieczne.
Warto zwrócić uwagę też na dwa momenty, gdzie podróż paranoicznego autora niesie pozytywne treści. Pierwszy to gdy wychodzi z domu sekty na śnieg i go wraz z księżycem podziwia, a drugi, to jak po męczeniu w środku nocy przyjaciela, który angażuje swojego znajomego, by po niego przyjechał i odwiózł na pociąg, finalnie ląduje z końcem podróży w NY i tam, na samym końcu, opisuje głębokie, pozytywne działanie środka. No, nic dziwnego, jak w końcu jego idiotyczna paranoja, którą męczył nie tylko siebie, ale osoby, które chciały mu pomoc, się uspokoiło, to odblokowały się treści pozytywne.
Autor być może powinien się leczyć psychiatrycznie, bo podczas złej podróży dość łatwo skręcił w autodestrukcyjne działania (gryzł sobie palca aż do krwi i próbował się powiesić). Psychodelik zazwyczaj nie daje nic nowego, ale wzmacnia to, co już jest w człowieku, więc autor jak najbardziej powinien porozmawiać z psychiatrą. Oczywiście opisywany trip to były lata 70, a Jerzy Sito umarł w 2011. Ciekawe jednak, co z dłuższej perspektywy by powiedział o tym tripie i czy psychicznie był do końca zdrowy, czy miał jakieś problemy, bo one wbrew nierzadkim opiniom zafascynowanych psychodelikami nie powinny ułatwiać decyzji o tripowaniu.

Bezrefleksyjna relacja autora-poety z wzięcia LSD w USA w towarzystwie sekciarzy z new-age'owskiego kościoła/komuny. Pokazuje 2 ważne sprawy.
Po pierwsze, że środek psychodeliczny to coś, czego autor nie powinien nigdy dotykać. Zwyczajnie, to nie dla niego. Po drugie, że warunki, w jakich się bierze takie środki są bardzo ważne i mają ogromny wpływ na działanie. Ten punkt...

więcej Pokaż mimo to

avatar
218
65

Na półkach:

bad trip Polaka z wąsem w postkomunie hippisowskiej na amerykańskiej prowincji. wyszło zabawnie, ale talentu literackiego autorowi nie można odmówić

bad trip Polaka z wąsem w postkomunie hippisowskiej na amerykańskiej prowincji. wyszło zabawnie, ale talentu literackiego autorowi nie można odmówić

Pokaż mimo to

avatar
129
31

Na półkach:

PO użyciu zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu...

PO użyciu zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu...

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    33
  • Przeczytane
    20
  • Posiadam
    6
  • Chcę w prezencie
    1
  • Autobiografia
    1
  • 💉 Narkotyki, hipnotyki, psychostymulanty, środki odurzające, halucynogeny
    1
  • 🎥 Biograficzne, historyczne, na faktach, reportaż
    1
  • Do wymiany (po przeczytaniu)
    1
  • Dawno temu
    1
  • Muszę przeczytać w najbliższym czasie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki LSD


Podobne książki

Przeczytaj także