Paranormalne. Tajemnicze i niewyjaśnione zjawiska

Okładka książki Paranormalne. Tajemnicze i niewyjaśnione zjawiska Jack Wolfsblume
Okładka książki Paranormalne. Tajemnicze i niewyjaśnione zjawiska
2011-01-01
2011-01-01
978-83-7544-435-3
Maciej Karczewski

Książka o bardzo szeroko pojętej tematyce dotyczącej zjawisk paranormalnych. Podzielono ją tematycznie na rozdziały: 1. Tajemnicze spotkania 2. Parapsychologia 3. Świat duchowy 4.Tajemnice ziemi 5. Istoty pozaziemskie i usystematyzowano na podtytuły, które dotyczyły między innymi duchów, UFO, potworów, objawień itp.

Wszystkie podrozdzialiki są krótkie i konkretne. Autorka stara się przytoczyć również racjonalne wytłumaczenie każdego ze zjawisk. Większość zawartych tu informacji na różnych etapach życia obiło mi się o uszy, oglądałam filmy na ten temat, spotykałam się z tymi zjawiskami w literaturze, prasie, ale były również takie, o których dowiedziałam się dopiero z tej książki. Czytało mi się dosyć opornie i postanowiłam czytać dziennie nie więcej niż 20 – stron aby to wszystko nie “zlało” mi się w jedną, bezkształtną masę. Zresztą dosyć szybko męczyłam się czytaniem tej książki (była dosyć nużąca),dlatego dawkowałam ją sobie na raty. Zdecydowanie zabrakło mi fotografii związanych z omawianiem poszczególnych tematów. Uważam, że fotki znacznie podniosłyby wartość tej książki. A tak, to raczej słabo wypadła. Można powiedzieć, że “zmęczyłam” ją po kawałku i z pewnym trudem dobrnęłam do końca. Lektura do poczytania w kolejce u lekarza, w pociągu czy tak jak w moim przypadku – podczas przerw w pracy. W domu szkoda by mi było czasu na taką literaturę.

Wszystkie podrozdzialiki są krótkie i konkretne. Autorka...

Dużo powstało już książek o tej tematyce i trzeba przyznać, że chyba niczym szczególnym się nie różnią. O tej pozycji również nie da się powiedzieć, że jest jakaś wybitna, ale też nie jest zła. Autor przeprowadza nas po kolei przez każdy typ zjawisk paranormalnych, widać, że ma dużą wiedzę i potrafi się odnieść do innych tytułów. Mówi o wielu rzeczach, niektóre bardzo rozwijając, niektórych prawie wcale. Na pewno dużo wiedziałam już wcześniej, ale książka uzupełniła moją wiedzę o parę interesujących ciekawostek. Język nie jest trudny, czyta się raczej łatwo, chociaż na pewno nie na raz, bo też styl pisania nie jest jakiś specjalnie interesujący.
Książka na pewno dobra dla początkujących, jeśli chodzi o zjawiska paranormalne, ja będę musiała sięgnąć po coś dokładniejszego. Ale przyznaję, że nie czuję poczucia zmarnowanego czasu po przeczytaniu tego tytułu.

Zbiór opisów zjawisk paranormalnych. Wszystko w książce zostało ładnie przedstawione, usystematyzowane, jednak moim zdaniem trochę zbyt powierzchownie opisane. Idealna lektura dla osób rozpoczynających przygodę z tematem, zachęcająca do dalszych poszukiwań wiedzy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Brakuje tylko ilustracji, bo nie każdy ma ochotę czytać książkę tuż przy ekranie komputera i Google Images.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jestem pozytywnie zaskoczona, ciekawa książeczka. Zbiór najpopularniejszych zjawisk paranormalnych, krótkie opisy i ciekawostki, ale nic ponad to.

• Nagrody/bonusy/prezenty 🎁
  • Duchy i Magia