Psy Sprzedaży. Nie Musisz być Agresywny, żeby Odnosić Sukcesy w Sprzedaży

Okładka książki Psy Sprzedaży. Nie Musisz być Agresywny, żeby Odnosić Sukcesy w Sprzedaży Blair Singer
Blair Singer Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji biznes, finanse
biznes, finanse
Sales Dogs: You Don't Have to Be an Attack Dog to Explode Your Income
Instytut Praktycznej Edukacji
2011-01-01
2011-01-01

Okładka książki Pokaż, na co cię stać! Droga na szczyt według Donalda Trumpa Donald J. Trump, Bill Zanker
Pokaż, na co c... Donald J. Trump, Bi...
Okładka książki Handlowanie to gra. Od namawiania i żebrania do zaspokojenia potrzeb klienta Jerzy Gut, Wojciech Haman
Handlowanie to... Jerzy Gut, Wojciech...
Okładka książki Dotyk Midasa - Dlaczego niektórzy przedsiębiorcy się bogacą, a większość nie. Donald J. Trump, Robert Toru Kiyosaki
Dotyk Midasa -... Donald J. Trump, Ro...

Mnie tytuł również nie zachęcał, ale sama osoba Blaira Singera i obietnica sprawdzenia, jakim się jest typem sprzedawcy już tak. Trochę a może więcej niż trochę się zawiodłem jednak.

Okej, można porównywać Sprzedawców do ras psów, choć mam z tym problem, bo autor sam zaznacza, że nie zna się bardzo dobrze na psach i powiązanie to stosuje bardzo luźno. Dla mnie za luźno i kilkukrotne powtórzenie, że Golden Retriever niemiłosiernie się ślini już mnie nawet denerwowało:) sam mam Goldena i być może autor myli go z Labradorem...

Co do samej sprzedaży - prawdy i praktyczności w tej książce nieco odnalazłem i jednocześnie utwierdziłem się ,że książki amerykańskich autorów nijak się przydają na naszym rynku. Sytuacje opisane przez Singera wydawały mi się sztuczne i bardzo ogólnikowe (co jest standardową cechą takich poradników).

Szczerze - nowości tu nie znalazłem i wolałbym już polecić bardziej Briana Tracy.

Jak zacząłem czytać tę książkę, to tytuł nieco zbudził mojego wewnętrznego krytyka. Pracuję w handlu i porównanie sprzedawcy do psa można uznać za conajmniej uwłaczające.

Niemniej w tej książce jest wiele prawdy. Pies jest groźny jak pitbull, dopada zwierzynę i z głowy. Z drugiej strony taki bernardyn to pies opiekuńczy i spokojny. Tak samo jest ze sprzedawcami. Spotkałem i agresywnych, dla których biznes to biznes. Znam też takich, który budują przez tygodnie relacje z klientami, aby dopiąć kontrakty.

Tak samo w książce autor trafnie szufladkuje cechy sprzedawców do charakterów psów. Porównania ułatwiają zrozumienie siebie, ale i pokazują jak można dostosować i łączyć style sprzedaży stając się tzw. "superpsem".

Mimo kontrowersyjności książkę polecam choć Singer pisze trochę stylem Kiyosakiego. Nic dziwnego, bo Blair był jego wychowankiem. Mimo, że autor biednego i bogatego ojca do mnie nie przemawia, to jego wychowanek całkiem nieźle sobie poradził.

Książka prezentująca różne style sprzedawców. Dzięki niej możemy znaleźć swój styl jeśli mamy zamiar w tym kierunku działać. Uważam, że posiada wartościowe treści choć nie jest rewelacyjna. Przypomina trochę "bajki Kiyosakiego".

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polecam książkę sprzedawcom. Warta do przeczytania i zrozumienia czemu inni sprzedawcy osiągają sukcesy. Inspiracja do dalszego działania.

Dobra, nieszablonowe podejście. Polecam

Dobra, nieszablonowe podejście. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niuch, niuch… 🐕‍🦺🐶🦮 Dobra analiza, jak być skutecznym sprzedawcą.

Niuch, niuch… 🐕‍🦺🐶🦮 Dobra analiza, jak być skutecznym sprzedawcą.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka nauczyła mnie, że sprzedawcy mają dużo lepiej w życiu.

Książka nauczyła mnie, że sprzedawcy mają dużo lepiej w życiu.

• Biznes
  • Sprzedaż